Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
chosen

Re: Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Mesaj gönderen chosen » Cum Ağu 07, 2020 12:55 pm

Montesqui yazdı: Cum Ağu 07, 2020 12:09 pm chosen hocam merhaba. Tebrik ederim umarım her şey gönlünüzce olur. Bir şey sormak istiyorum. Ben Üniversite okumak istiyorum ve Th Köln ile konuştum Almanca kurslarının olduğunu söylediler. Şartlı kabul almak için uni assistten mi başvurmam gerek diye sorduğumda, 'hayır, üniversiteye direkt başvurmalısınız.' dediler. Burada biraz kafam karıştı. Bu şartlı kabul uni assist üzerinden alınmıyor mu acaba?
Anlatmak istediğini anladım hocam . Mesala ben Paderborn dan şartlı kabul alırken ilk önce Uni assist ile başvurmuştum ve 75 euro Uni assiste vermiştim. Ama öyle olmuyormuş şartlı kabul için üniversiteye direkt başvurmak gerekiyormuş yani 75 euro boşa gitmiş oldu :D Eğer Tu köln şartlı kabul için direkt üniversiteye başvur diyorsa o şekilde yap .

Drnhntbll

Mesaj gönderen Drnhntbll » Cmt Eki 03, 2020 11:56 pm

Hocam müsaitseniz acil bir şey sorabilir miyim ?

nrcn2

Mesaj gönderen nrcn2 » Pzr Eki 04, 2020 7:50 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:29 pm Tabi hocam şuan belgeleri hazırlıyorum işte diplomadır transkript felan. Açtığın konuyu gördüm benim ort da 2.55 hocam bölümde en yüksek zaten 3.10 ort vardı. Yani bunu bi şekilde başvurcağım üniye anlatabilirsem kabul almakta sorun yaşamam diye düşünüyorum not ortalaması açısından.
Hocam ortalamayı nasıl hesaplıyoruz? :? :? Lisansa başvururken

time

Mesaj gönderen time » Pzt Eki 05, 2020 9:15 am

nrcn2 yazdı: Pzr Eki 04, 2020 7:50 pm Hocam ortalamayı nasıl hesaplıyoruz? :? :? Lisansa başvururken
Google'dan Nc hesaplama diye aratın. Bu sitedeki bir linkten hesaplayabilirsiniz

Drnhntbll

Mesaj gönderen Drnhntbll » Pzt Eki 05, 2020 11:03 am

Hocam ben dil kursu için vize başvurusu yapacaktım fakat pandemi araya girdi konsolosluk randevu vermiyor , bende gitmekten vazgeçtim fakat Fintiba üzeri bloke hesap ücretini yatırdım ve şuan paramı geri almak istiyorum onun için sperrfreigabe diye bir form mu doldurmam lazım nasıl oluyor bi bilginiz var mi acaba?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzr Nis 04, 2021 3:19 pm

chosen yazdı: Pzr Haz 07, 2020 6:59 pm Hocam Clausthal, Paderborn ve Tu Dortmund üniversitelerinden şartlı kabul aldım. Daha gidemedim Almanya'ya çünkü konsolosluk goethe A2.1, A2.2, B1.1 katılım belgemi ve Goethe A1 sertifikamı kabul etmedi. Benden A2 sertifikası istediler. Tam sınava kayıt yaptırdım bu seferde Corona dan dolayı sınavlar ertelendi. Şuan 26 Haziranda A2 sertifika sınavına giricem ve ek belgemi konsolosluğa teslim edicem. Bana ek evrak süresi verdiler.

Vize görüşmesinde Almancanın A sı geçmedi hiç bir şey sormadılar. Gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdim hatta benim ingilizce seviyemi ölçen bi kağıt verdirler. 1 gün sonra aradılar ve Amirim sizden A2 sertifikası istiyor dediler :D. Bende el mahkum şuan sınav tarihini bekliyorum.

Edit: Vize görüşmesine 12 Martta girdim.
Selamlar , süreçle ilgili son durum nedir acaba :) bende makine mühendisiyim ve nc frei bölüm araştırıyorum yüksek lisans için. Başladınız mı master a?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Architect

Mesaj gönderen Architect » Cmt May 08, 2021 12:35 am

Üstadım merhaba. Uni asist üzerinden değilde direk üniversiteye başvurdum demişsin. Nasıl yaptın acaba? Bu konuda bilgisizim yazabilirsen çok memnun olurum

Architect

Mesaj gönderen Architect » Pzt May 10, 2021 1:28 am

Montesqui yazdı: Cum Ağu 07, 2020 12:09 pm chosen hocam merhaba. Tebrik ederim umarım her şey gönlünüzce olur. Bir şey sormak istiyorum. Ben Üniversite okumak istiyorum ve Th Köln ile konuştum Almanca kurslarının olduğunu söylediler. Şartlı kabul almak için uni assistten mi başvurmam gerek diye sorduğumda, 'hayır, üniversiteye direkt başvurmalısınız.' dediler. Burada biraz kafam karıştı. Bu şartlı kabul uni assist üzerinden alınmıyor mu acaba?
Hocam yaaşdığın sorunun aynısını birebir yaşıyorum şuan. Çözdüysen cevap verir misin?

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt May 10, 2021 9:13 am

Sanki sitede birileri kasitli olarak yanlis bilgi veriyor gibi. Birisi dün dil kursu vizesi veriliyor ve Almanya da uzatiliyor ben konsolosluga sordum dogruladilar diye salliyordu bugün de th köln yok uni assisti bosver direkt sen bana yolla demis. Benim 1 yildir dil kursu vizesi alamayan tanidiklarim var, konsolosluk sadece sartli kabulü olana vize veriyoruz diyor. Th köln ün sayfasina baktim basvuruyu uni assist den yapin diyor:

https://www.th-koeln.de/internationales ... marke_1_24