Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mandalina

Re: Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Mesaj gönderen mandalina » Cum Ağu 23, 2019 12:10 pm

chosen yazdı: Cmt Şub 23, 2019 5:10 pm Arkadaş merhabalar ben yaklaşık 3 ay sonra Kocaeli Üni Makine Mühendisliğinden 2.4-2.5 arasında not ortalaması ile mezun olucam ve almanyada yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.
Ben Yüksek lisansı Hamburg veya Hamburgdan gidip gelebileceğim yakınlıkta bi üniversite düşünüyorum çünkü teyzemim yanında kalıcam.Şuan için hiç almancam yok b2 seviyesinde ingilizce biliyorum ve ingilizce yüksek lisans düşünmüyorum çünkü 3. bir dil öğrenmek benim için daha yararlı olucağını düşünüyorum.Almanya ya gidene kadar a2 seviyesine kadar kendim çalışmayı düşünüyorum gitmeyi düşündüğüm tarih ağustos eylül gibi .

Almanca bilmediğim için şartılı kabul veren okulları düşünüyorum şartlı kabulü aldıktan sonra hamburgda dil okula gidip hamburgda bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum veya yüksek lisansa başvurmadan dil okulu vizesi ile almanya ya gidip 6 7 ay artık ne kadar sürerse almancayı öğrenip sonra hamburgda bir yüksek lisans bölümüne başvurmayı düşüyorum sizce nasıl bi yol izlemeliyim.Bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Üniversitelerin sitesinde kabul almak için gereken şartların listesi vardır. Orada ortalama şartı yoksa eğer nc frei bölümlerine kabul edilebilirsin. Makine Mühendisliği için bu okulların 2 okuldan fazla olduklarını düşünüyorum. Tek tek kendin okulların sitesine girerek araştırman daha mantıklı.

Ayrıca bende koü mezunuyum. Sorun olduğunda bana bu mail adresinden ulaşabilirsin.
makarnasosu41@gmail.com

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Ağu 23, 2019 12:28 pm

Muhan yazdı: Cum Ağu 23, 2019 11:49 am Usta naptın başvurdun mu
Yok hocam motivasyon mektunu yazmak ile uğraşıyorum. İnternet baktığım motivasyon mektuplarında hep okulda katıldıkları projeler felan yazılmış ben hiç bir projeye katılmadım ki .d Nasıl birşey yazsam diye düşünüyorum. Bide A1 sertifikasını aldım goetheye başvurucam a2 için a1 tekrarı yapıyorum bi eksiğim kalmasın diye.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Cum Ağu 23, 2019 6:24 pm

chosen yazdı: Cum Ağu 23, 2019 12:28 pm Yok hocam motivasyon mektunu yazmak ile uğraşıyorum. İnternet baktığım motivasyon mektuplarında hep okulda katıldıkları projeler felan yazılmış ben hiç bir projeye katılmadım ki .d Nasıl birşey yazsam diye düşünüyorum. Bide A1 sertifikasını aldım goetheye başvurucam a2 için a1 tekrarı yapıyorum bi eksiğim kalmasın diye.
Anladım kardeşim bitirme projenin konusunu falan yaz ihmal etme onu da. Başvurun spnuçlanınca bildirirsen sevinirim faydalansın herkes

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Ağu 23, 2019 6:35 pm

Muhan yazdı: Cum Ağu 23, 2019 6:24 pm Anladım kardeşim bitirme projenin konusunu falan yaz ihmal etme onu da. Başvurun spnuçlanınca bildirirsen sevinirim faydalansın herkes
Tamamdır hocam sağolsın. Tabiki bildiririm hocam hatta bi almanyaya gideyim edindiğim bütün bilgileri gidicek olan arkadaşlara yardım etmek için kullanıcam.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Cmt Ağu 24, 2019 12:29 am

chosen yazdı: Cum Ağu 23, 2019 6:35 pm Tamamdır hocam sağolsın. Tabiki bildiririm hocam hatta bi almanyaya gideyim edindiğim bütün bilgileri gidicek olan arkadaşlara yardım etmek için kullanıcam.
Eyvallah kardeşim sağolasın ;)

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Cum May 08, 2020 2:49 pm

Muhan yazdı: Cmt Ağu 24, 2019 12:29 am Eyvallah kardeşim sağolasın ;)
Sonuç ne oldu hocam gittiniz mi kabul oldu mu son durum bigisi verir misiniz?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cum May 08, 2020 11:25 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:07 pm Sevgili Muhan,

dürüst olmam gerekirse etrafımda tanıdığım yok ama ben de Yüksek Lisans başvuru sürecini bizzat deneyimlediğim için söyleyebileceğim min. 3 ortalama (alman sistemine göre) isteyebiliyor okullar. Yukarıdaki mesajımda kalın yazılmış şekilde iki adet okul yazdım biri uzaktan eğitim veriyor sanırım, diğeri de Teknik Üniversite.
Nereden bakıyorsunuz ortalamaya? Ben münih tekniğin hesap yerinden bakıyorum ortalaması 2,5 gözüküyor alman sistemine göre

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzr Haz 07, 2020 6:39 pm

chosen yazdı: Cum Ağu 23, 2019 6:35 pm Tamamdır hocam sağolsın. Tabiki bildiririm hocam hatta bi almanyaya gideyim edindiğim bütün bilgileri gidicek olan arkadaşlara yardım etmek için kullanıcam.
Hocam baya zaman geçti yaklaşık 10 ay durumunuzu merak ettim süreç nasıl geçti. Girdiyseniz kaç ortalamayla nereye teşekkürler

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzr Haz 07, 2020 6:59 pm

Muhan yazdı: Pzr Haz 07, 2020 6:39 pm Hocam baya zaman geçti yaklaşık 10 ay durumunuzu merak ettim süreç nasıl geçti. Girdiyseniz kaç ortalamayla nereye teşekkürler
Hocam Clausthal, Paderborn ve Tu Dortmund üniversitelerinden şartlı kabul aldım. Daha gidemedim Almanya'ya çünkü konsolosluk goethe A2.1, A2.2, B1.1 katılım belgemi ve Goethe A1 sertifikamı kabul etmedi. Benden A2 sertifikası istediler. Tam sınava kayıt yaptırdım bu seferde Corona dan dolayı sınavlar ertelendi. Şuan 26 Haziranda A2 sertifika sınavına giricem ve ek belgemi konsolosluğa teslim edicem. Bana ek evrak süresi verdiler.

Vize görüşmesinde Almancanın A sı geçmedi hiç bir şey sormadılar. Gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdim hatta benim ingilizce seviyemi ölçen bi kağıt verdirler. 1 gün sonra aradılar ve Amirim sizden A2 sertifikası istiyor dediler :D. Bende el mahkum şuan sınav tarihini bekliyorum.

Edit: Vize görüşmesine 12 Martta girdim.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 11:16 am

chosen yazdı: Pzr Haz 07, 2020 6:59 pm Hocam Clausthal, Paderborn ve Tu Dortmund üniversitelerinden şartlı kabul aldım. Daha gidemedim Almanya'ya çünkü konsolosluk goethe A2.1, A2.2, B1.1 katılım belgemi ve Goethe A1 sertifikamı kabul etmedi. Benden A2 sertifikası istediler. Tam sınava kayıt yaptırdım bu seferde Corona dan dolayı sınavlar ertelendi. Şuan 26 Haziranda A2 sertifika sınavına giricem ve ek belgemi konsolosluğa teslim edicem. Bana ek evrak süresi verdiler.

Vize görüşmesinde Almancanın A sı geçmedi hiç bir şey sormadılar. Gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdim hatta benim ingilizce seviyemi ölçen bi kağıt verdirler. 1 gün sonra aradılar ve Amirim sizden A2 sertifikası istiyor dediler :D. Bende el mahkum şuan sınav tarihini bekliyorum.

Edit: Vize görüşmesine 12 Martta girdim.
B1.1 kabul etmeyip nasıl A2 sertifikası nasıl istiyor anlamadım. Kurs sertifikası yerine sınav sonucu mu istiyor.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 12:18 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 11:16 am B1.1 kabul etmeyip nasıl A2 sertifikası nasıl istiyor anlamadım. Kurs sertifikası yerine sınav sonucu mu istiyor.
Aynen hocam Goethe Ankarada B1.1 i başarılı bir şekilde bitirdim ve bunun kabul edilmediği söylendi. Benden B1 veya A2 sertifikası istenildi. Goethenin katılım belgesinin kabul edilmediği söylendi. Bende şaşırdım. Hayır vize görüşmesinde 1 kelime almanca bile sormadı. Orda almanca soru sorsa cevap verebilirdim ama bana ingilizce sorular sordu :D Bende bi çıktım vize görüşmesinden tamam bu iş oldu diyorum :D Bakalım 26 haziranı bekliyorum artık. Sertifikayı için ek evrak süresi verdiler ama oda 1 temmuzda bitiyor tekrardan uzatabiliceklerini söylemişlerdi. Mail atıcam 4-6 hafta uzatsınlar çünkü sınav sonunu 4-6 hafta arasında açıklanıyormuş :D

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 1:24 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 12:18 pm Aynen hocam Goethe Ankarada B1.1 i başarılı bir şekilde bitirdim ve bunun kabul edilmediği söylendi. Benden B1 veya A2 sertifikası istenildi. Goethenin katılım belgesinin kabul edilmediği söylendi. Bende şaşırdım. Hayır vize görüşmesinde 1 kelime almanca bile sormadı. Orda almanca soru sorsa cevap verebilirdim ama bana ingilizce sorular sordu :D Bende bi çıktım vize görüşmesinden tamam bu iş oldu diyorum :D Bakalım 26 haziranı bekliyorum artık. Sertifikayı için ek evrak süresi verdiler ama oda 1 temmuzda bitiyor tekrardan uzatabiliceklerini söylemişlerdi. Mail atıcam 4-6 hafta uzatsınlar çünkü sınav sonunu 4-6 hafta arasında açıklanıyormuş :D
Anladım şimdi şey soracam sana bu denklik olaylarıyla ilgili araştırma yaptın mı belki diplomanın yüksek yapmadan denklik alırsın. O süreç nasıl oluyor İngilizce bilip oraya denklik için gidersem iş bulunur mu mühendis olarak. İngilizce bilerek şans oranı nedir illa Almancaya gerek varmı denklik alıp çalışmak için

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 1:36 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 1:24 pm Anladım şimdi şey soracam sana bu denklik olaylarıyla ilgili araştırma yaptın mı belki diplomanın yüksek yapmadan denklik alırsın. O süreç nasıl oluyor İngilizce bilip oraya denklik için gidersem iş bulunur mu mühendis olarak. İngilizce bilerek şans oranı nedir illa Almancaya gerek varmı denklik alıp çalışmak için
Maalesef hocam araştırmadım hiç o konuda bilgim yok. Ama anladığım kadarıyla sen de makine müh okuyorsun ve mezun olucaksın. Bizim meslekte eğer tecrüben, iyi derecede ing biliyorsan ve iyi derece programları kullanabiliyorsan Linkedin üzeriden iş başvurusu yapıp denkliğe gerek olmadan çalışabilirsin diye biliyorum. Ben benim diplomaya Anabin sitesi üzerinden baktığımda tanındığını görmüştüm. Ama bu iş başvurularında geçerli mi onu bilmiyorum.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 1:57 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 1:36 pm Maalesef hocam araştırmadım hiç o konuda bilgim yok. Ama anladığım kadarıyla sen de makine müh okuyorsun ve mezun olucaksın. Bizim meslekte eğer tecrüben, iyi derecede ing biliyorsan ve iyi derece programları kullanabiliyorsan Linkedin üzeriden iş başvurusu yapıp denkliğe gerek olmadan çalışabilirsin diye biliyorum. Ben benim diplomaya Anabin sitesi üzerinden baktığımda tanındığını görmüştüm. Ama bu iş başvurularında geçerli mi onu bilmiyorum.
Anladım kardeşim almanca kötü olsada ingilizcen iyiysede bulursun yani demene doğrumudur

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 2:09 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 1:57 pm Anladım kardeşim almanca kötü olsada ingilizcen iyiysede bulursun yani demene doğrumudur
Ben öyle biliyorum hocam tabi sadece ing bilgin ve diploma ile zor olacağını düşünüyorum. Bunun yanında tecrübe Catia, Solid, Ms programlarına hakimiyetin gibi konularda var. Eğer bu konularda iyi isen neden olmasın. İş arama vizesi ile gidebilirsin mesela.

Edit: Hocam bunlar benim düşüncem doğru olup olmadığı konusunda net bir bilgim yok maalesef.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 4:59 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 2:09 pm Ben öyle biliyorum hocam tabi sadece ing bilgin ve diploma ile zor olacağını düşünüyorum. Bunun yanında tecrübe Catia, Solid, Ms programlarına hakimiyetin gibi konularda var. Eğer bu konularda iyi isen neden olmasın. İş arama vizesi ile gidebilirsin mesela.

Edit: Hocam bunlar benim düşüncem doğru olup olmadığı konusunda net bir bilgim yok maalesef.
Anladım kardeşim çok teşekkür ederim. Senin ortalama kaçdı

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 5:37 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 4:59 pm Anladım kardeşim çok teşekkür ederim. Senin ortalama kaçdı
Ne demek 2.55 hocam benim ortalama.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 5:48 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 5:37 pm Ne demek 2.55 hocam benim ortalama.
İşallah herşey gönlünce olur kardeşim tekrar teşekkür ederim😄

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 08, 2020 6:39 pm

Muhan yazdı: Pzt Haz 08, 2020 5:48 pm İşallah herşey gönlünce olur kardeşim tekrar teşekkür ederim😄
Eyvallah hocam seninde.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Haz 08, 2020 6:43 pm

chosen yazdı: Pzt Haz 08, 2020 5:37 pm Ne demek 2.55 hocam benim ortalama.
Son sorum var unutmadan 😂 goethe deki kurslar nasıl eğitim nasıl sence c1.1 e kadar ne kadar sürede gelinir eğitimi kalitesi nasıl pahalılığa değer mi.