Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okula Devam Zorunluluğu ve Kayıt Silme Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Okula Devam Zorunluluğu ve Kayıt Silme Hakkında

Mesaj gönderen RtnCbk » Sal Şub 12, 2019 12:26 am

Merhaba arkadaşlar,
istediğim bölüm kış dönemi başlayacağı ve vize problemim olduğu için kaydımı bilmediğim bir yere ve bölüme yaptım. Fakat bu bölüme ve okula gitmek istemiyorum. Kış döneminde asıl istediğim bölüme başlamak istiyorum.
Öğrendiğim kadarıyla devam zorunluluğu yokmuş ve kayıt silme olayı rahatmış fakat hem burada durması, hem de daha iyi bilen arkadaşlar olabilir diye konu açayım dedim. :)

1) Okula gitmezsem herhangi bir sıkıntı olur mu? (Kış dönemine kadar gitmeyeceğım.)
2) Sınava girme zorunluluğum var mı?
3) Kaydımı istediğim zaman silebilir miyim? Silmek istediğim zaman ders vermek zorundasın derler mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: Okula Devam Zorunluluğu ve Kayıt Silme Hakkında

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Şub 13, 2019 12:59 am

Dikkat etmen gereken iki sey var:
1. Yabanci ögrenci olarak bölüm veya okul degistirilmesine okula baslandiktan sonraki ilk 18 ay sonrasinda izin veriliyor. Yani 3. döneme kadar. 3. dönem sonrasi degistirirsen kuvvetle muhtemel vize uzatmada baya sikinti yasarsin.

2. Bazi bölümlerde Orientierungsmodul adi aldinda olan dersler var bölümden bölüme degismekle birlikte bu dersler 1. dönemin veya 2. dönemin sonuna kadar verilmesi gerekiyor. Eger veremezsen Zwangsexmatrikulation. Genelde her uninin Websitesinde bölümünün sayfasina girdigin zaman Prüfungsordnung u bulabilirsin. Bu bilgiler genelde PO'da bulunur. Acip dikkatlice okumani ve böyle bir durum varmi kontrol etmeni tavsiye ederim.

Onun disinda benim bildigim kadariyla kimse seni zorla sinava sokmuyor veya derse git diye zorlamiyor :)

Basarilar dilerim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Re: Okula Devam Zorunluluğu ve Kayıt Silme Hakkında

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Şub 13, 2019 3:13 pm

Yazdığın kısımları dikkatli bir şekilde kontrol edeceğim. Bu arada cevabın için çok teşekkürler. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."