Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İKİLEMİ

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Mcgill

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İKİLEMİ

Mesaj gönderen Mcgill » Cmt Şub 09, 2019 1:06 am

Merhaba,
Almanya'da ikamet eden arkadaşım bana Almanya'da sınıf öğretmenlerine maaş yazın ve sömestır da hiç verilmediğini yazdı,başka Almanya'da yaşamış halen kızı da orda olan eski komşum da veriliyor diye biliyorum dedi.
Sınıf öğretmenliği okuyan veya bilgili arkadaşlar maaş yazın veriliyor mu verilmiyor mu?
Yok diyen arkadaşım Almanya'ya gelince bana yardımcı olabileceğini (gelince karşılarım seni dedi) bunun için verdiği cevabın doğruluğu benim için önemli

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Re: SINIF ÖĞRETMENLİĞİ HAKKINDA HANGİSİ DOĞRU

Mesaj gönderen Mcgill » Cmt Şub 09, 2019 2:13 am

Mcgill yazdı: Cmt Şub 09, 2019 1:06 am Merhaba,
Almanya'da ikamet eden arkadaşım bana Almanya'da sınıf öğretmenlerine maaş yazın ve sömestır da hiç verilmediğini yazdı,başka Almanya'da yaşamış halen kızı da orda olan eski komşum da veriliyor diye biliyorum dedi.
Sınıf öğretmenliği okuyan veya bilgili arkadaşlar maaş yazın veriliyor mu verilmiyor mu?
Yok diyen arkadaşım Almanya'ya gelince bana yardımcı olabileceğini (gelince karşılarım seni dedi) bunun için verdiği cevabın doğruluğu benim için önemli

Kölner

Re: SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İKİLEMİ

Mesaj gönderen Kölner » Cmt Şub 09, 2019 12:29 pm

Memur olarak ögretmenlik yapmak istiyorsan Alman vatandası olmalısın. Ömür boyu iş garantisine sahip olursun. Diger türlü yabancılar için sözleşmeli ögretmenlik yapabilme imkanı var. İlk önce bir veya İki yıllık vertrag ve sonra performansınıza göre süresiz vertrag yapılabilir. Ögretmenlik yaptıgınız sürece yani vetragınız süresine göre yaz kıs farketmez her ay maaş alırsın.
Almanyada Calışma hakkı elde edersen veya bir Alman vatandası ile evlendikten sonra belirli bir süre sonra Alman vatandası olma hakkın var. Yani ileride memurda olabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Re: SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İKİLEMİ

Mesaj gönderen Mcgill » Pzr Şub 10, 2019 8:59 am

Kölner yazdı: Cmt Şub 09, 2019 12:29 pm Memur olarak ögretmenlik yapmak istiyorsan Alman vatandası olmalısın. Ömür boyu iş garantisine sahip olursun. Diger türlü yabancılar için sözleşmeli ögretmenlik yapabilme imkanı var. İlk önce bir veya İki yıllık vertrag ve sonra performansınıza göre süresiz vertrag yapılabilir. Ögretmenlik yaptıgınız sürece yani vetragınız süresine göre yaz kıs farketmez her ay maaş alırsın.
Almanyada Calışma hakkı elde edersen veya bir Alman vatandası ile evlendikten sonra belirli bir süre sonra Alman vatandası olma hakkın var. Yani ileride memurda olabilirsin.
Teşekkürler cevabınız için.
Ben şu an üniversite eğitimi hiç almadım.Sınıf öğretmenliği ni de düşündüm.
Tatillerde maaş verilip verilmeme konusunda bilginiz var mı?
Saygılarımla