Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yatay Geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Oneiro

Yatay Geçiş

Mesaj gönderen Oneiro » Cum Şub 08, 2019 4:55 pm

Merhaba! Ben ÖSYS ile yabancı dil puanımla bir bölüm kazandım, ve yerleşme belgemde de bu bölüm gözüküyor. Ancak Almanya'da İnformatik gibi bir bölüm okumak istiyorum, ve sınav sonuç belgemde de olan SAY/sayısal puanım bilgisayar mühendisliğine yetiyor. Ama bildiğim kadarıyla başvurumda sadece yerleşme belgeme yani kazandığım bölüme bakılıyor. (fachorientiert)

Ben de Türkiye'de ÖSYM puanımı kullanarak mühendislik bölümüne yatay geçiş yapacağım. Ama bu şekilde puanımla yerleştirildikten sonra Almanya'da mühendislik bölümüne başvurmam mümkün olabilir mi? Bu şekilde başvurumda anabin sitesinde belirtilen code-karte'a eşdeğer bir belge sunabilir miyim?

Fazla spesifik sorum için üzgünüm, ve şimdiden teşekkürler.

Oneiro

Re: Yatay Geçiş yerleştirme

Mesaj gönderen Oneiro » Cmt Şub 09, 2019 8:03 pm

Ayrıca bu sorumu nereye danışmam iyi olacaktır acaba? Üniversitelerin kendisine mi, uni-assist'e mi?

Kullanıcı avatarı

Re: Yatay Geçiş

Mesaj gönderen default » Pzr Oca 12, 2020 3:55 pm

Bir cevap bulabildin mi?

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Pzr Oca 12, 2020 5:06 pm

Belgelerin önüme gelirse nereye yerleştirildiğine bakarım. Diğer üniversiteler nasıl bir karar alır onu bilemem. Her üniversite her çalışan farklı karar verebilir böyle bir durumda.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Ara 18, 2020 2:48 am

Kardeşim bayağı zaman geçmiş ama bu konuda ne yaptın

ichweissesnicht

Mesaj gönderen ichweissesnicht » Cum Mar 12, 2021 6:18 pm

bu konuda fikri olan var mı? Benim de yerleştirme sonucumdaki üni ile mezun olduğum üni farklı . ne yapmak lazım ki ?

FLATR

Mesaj gönderen FLATR » Cum Mar 12, 2021 8:51 pm

Bende bu sene bölüm kazandım fakat ingilizce hazırlıktayım hazırlık bittiğinde bölüm değiştirceğim bölüm derslerine başlamadan acaba
mezun olduğumuz diplomamızı aldığımız bölümeme bakılcak yoksa ilk girdiğimiz yere mi acaba??BİLGİSİ OLAN VARSA CEVAP VERİRSE SEVİNİRİM

erkam

Mesaj gönderen erkam » Cmt May 08, 2021 4:51 pm

Bu konuda çok cevap bekleyen var. Süreç nasıl işliyor bilgisi olan yardımcı olabilecek biri var mı çok makbule geçer ?

pdrpdrpdr

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Pzr May 09, 2021 6:03 pm

Oneiro yazdı: Cum Şub 08, 2019 4:55 pm Merhaba! Ben ÖSYS ile yabancı dil puanımla bir bölüm kazandım, ve yerleşme belgemde de bu bölüm gözüküyor. Ancak Almanya'da İnformatik gibi bir bölüm okumak istiyorum, ve sınav sonuç belgemde de olan SAY/sayısal puanım bilgisayar mühendisliğine yetiyor. Ama bildiğim kadarıyla başvurumda sadece yerleşme belgeme yani kazandığım bölüme bakılıyor. (fachorientiert)

Ben de Türkiye'de ÖSYM puanımı kullanarak mühendislik bölümüne yatay geçiş yapacağım. Ama bu şekilde puanımla yerleştirildikten sonra Almanya'da mühendislik bölümüne başvurmam mümkün olabilir mi? Bu şekilde başvurumda anabin sitesinde belirtilen code-karte'a eşdeğer bir belge sunabilir miyim?

Fazla spesifik sorum için üzgünüm, ve şimdiden teşekkürler.
mümkün değil diye biliyorum, puanınla ilk yerleştiğin yer belgede gözüküyor yataş geçişe bakmıyorlar

erkam

Mesaj gönderen erkam » Sal May 11, 2021 11:07 pm

pdrpdrpdr yazdı: Pzr May 09, 2021 6:03 pm mümkün değil diye biliyorum, puanınla ilk yerleştiğin yer belgede gözüküyor yataş geçişe bakmıyorlar
Hocam nasıl bir yol izlemeliyiz ? Motivasyon mektubunda belirtsek olmaz mı ?