Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Otomotiv Alanında Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umut_60

Almanya'da Otomotiv Alanında Master

Mesaj gönderen umut_60 » Pzt Oca 14, 2019 9:45 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Başlıktan da anlayacağınız üzere Almanya'da otomotiv alanında(almanca olacak) yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.Şu anda da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir ar-ge firmasında 1 yıldır çalışmaktayım.Not ortalamam 2.93,Goethe'den dil için eğitim almaktayım.Ne kadar bilgi vermem gerekiyor bilmiyorum ama bu alanda başvurabileceğim ve kabul alma ihtimalimin yüksek olduğu üniversite isimleri almak istiyorum.Buna göre araştırmamı devam ettirip başvuru yapacağım.

Konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

akff

Re: Almanya'da Otomotiv Alanında Master

Mesaj gönderen akff » Çrş Oca 16, 2019 12:48 am

umut_60 yazdı: Pzt Oca 14, 2019 9:45 pm Arkadaşlar Merhaba,

Başlıktan da anlayacağınız üzere Almanya'da otomotiv alanında(almanca olacak) yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.Şu anda da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir ar-ge firmasında 1 yıldır çalışmaktayım.Not ortalamam 2.93,Goethe'den dil için eğitim almaktayım.Ne kadar bilgi vermem gerekiyor bilmiyorum ama bu alanda başvurabileceğim ve kabul alma ihtimalimin yüksek olduğu üniversite isimleri almak istiyorum.Buna göre araştırmamı devam ettirip başvuru yapacağım.

Konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba, Büyük ihtimalle mühendislik mezunusun. Eğer goethe b1 alabilirse, çook fazla üniversiteden kabul alırsın. :)

umut_60

Mesaj gönderen umut_60 » Çrş Oca 16, 2019 9:33 am

Merhaba,

Bu çok fazla üniversitelerin içinde TU Berlin,KIT gibi üniversiteler yer alabilir mi?

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Çrş Oca 16, 2019 1:10 pm

Braunschweig, Ostfalia, Esslingen vs.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş Oca 16, 2019 2:09 pm

Ingilizce programlar cok fazla ortalama istiyor Almanca programlar biraz daha rahat otomotiv endustrisinin yakinlarindaki okullara basvuru senin faydana olur staj is tez vs.

umut_60

Mesaj gönderen umut_60 » Çrş Oca 16, 2019 3:18 pm

Peki TU Berlin'den kabul alabilir miyim ?