Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da makine mühendisliği için YKS'da ne yapılması gerekiyor?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
utku89

Almanya'da makine mühendisliği için YKS'da ne yapılması gerekiyor?

Mesaj gönderen utku89 » Cmt Oca 05, 2019 4:11 pm

İyi günler,
Mâlesef internet denilen yerde aynı olayı beş farklı şekilde okuyabiliyoruz.Zannedersem bu forumda makine mühendisliği lisans eğitimi için Türkiye'de en düşük notu alıp yerleşen kişi ile ya aynı yahut ondan yüksek bir not almamız gerekiyor diye okumuştum fakat çok da yeni bir yorum değildi.Geçenlerdeyse Alman üniversitelerinin kriterlerini arttırdığı ve artık ismini hayatımızda duymayacağımız üniversitelere yerleşenlerin başvurularını geri çevirdiğini okumuştum fakat bunu doğrulayan hiçbir kaynağa rastlayamadım.Bu forumda yazan o arkadaşın yazdığı hâlâ doğru mu,değil mi?Lütfen beni makine mühendisliği konusunda aydınlatın,çok teşekkürler.

kiss25

Re: Almanya'da makine mühendisliği için YKS'da ne yapılması gerekiyor?

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Oca 05, 2019 5:04 pm

Ya kardes, türkiye gibi bir yerde kendi dilinde basit lise konularinda en düsük notu alan adam zaten almanyaya gelmesin, gelmeyin abi. Üniversitelere göre degisiyor notlar ama sen zaten o lise matematigini fizigini yapamiyorsan basari gösteremiyorsan almanya da hic yapamazsin gelir buraya acilar ceker büyük meblalarda paralar harcar psikolojini bozar geri dönersin.
Arkadaslar ben erkegim =)

utku89

Mesaj gönderen utku89 » Cmt Oca 05, 2019 6:45 pm

kiss25 yazdı: Cmt Oca 05, 2019 5:04 pm Ya kardes, türkiye gibi bir yerde kendi dilinde basit lise konularinda en düsük notu alan adam zaten almanyaya gelmesin, gelmeyin abi. Üniversitelere göre degisiyor notlar ama sen zaten o lise matematigini fizigini yapamiyorsan basari gösteremiyorsan almanya da hic yapamazsin gelir buraya acilar ceker büyük meblalarda paralar harcar psikolojini bozar geri dönersin.
Haklısınız tabi fakat sorumu anlamadınız herhalde.Kendi dilimde, basit lise konularında en yüksek notu alan benim ve hiçbir zaman sayısal derslerimin kuvvetli olmadığını söylemedim.Sorum Alman üniversitelerinin YKS'da ne yapmamı istediğiydi.Sorumu yanıtlamayacaksanız niye yorum yapıyorsunuz yahu!

utku89

Mesaj gönderen utku89 » Cmt Oca 05, 2019 7:04 pm

kiss25 yazdı: Cmt Oca 05, 2019 5:04 pm Ya kardes, türkiye gibi bir yerde kendi dilinde basit lise konularinda en düsük notu alan adam zaten almanyaya gelmesin, gelmeyin abi. Üniversitelere göre degisiyor notlar ama sen zaten o lise matematigini fizigini yapamiyorsan basari gösteremiyorsan almanya da hic yapamazsin gelir buraya acilar ceker büyük meblalarda paralar harcar psikolojini bozar geri dönersin.
Mesela bir RWTH Aachen ya da TUM benden ne bekliyor? Hâlihazırda zaten İngilizcem de var B2 Almancamı da yazın alıyorum,peki İngilizcenin üniversite başvurularında bir değeri var mı? Belki başlıktaki ana konudan ayrılıyorum fakat hobilere ya da zevklere vakit ayırabilir miyim? Şüphesiz Alman dili felsefede çok vasıflı bir dil.Çalışmayan herifleri dışlayan bir eğitim sisteminde bu tip şeylere vakit ayırabilenler sadece sosyal bilim öğrencileri mi yoksa (Zannımca siz de pozitif bilim öğrencisisiniz.) sizin gibi insanlar da böyle şeylere vakit ayırabiliyor mu?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Oca 05, 2019 7:21 pm

utku89 yazdı: Cmt Oca 05, 2019 7:04 pm Mesela bir RWTH Aachen ya da TUM benden ne bekliyor? Hâlihazırda zaten İngilizcem de var B2 Almancamı da yazın alıyorum,peki İngilizcenin üniversite başvurularında bir değeri var mı? Belki başlıktaki ana konudan ayrılıyorum fakat hobilere ya da zevklere vakit ayırabilir miyim? Şüphesiz Alman dili felsefede çok vasıflı bir dil.Çalışmayan herifleri dışlayan bir eğitim sisteminde bu tip şeylere vakit ayırabilenler sadece sosyal bilim öğrencileri mi yoksa (Zannımca siz de pozitif bilim öğrencisisiniz.) sizin gibi insanlar da böyle şeylere vakit ayırabiliyor mu?

Üniversitelere göre degisiyor notlar
. Sorunu burada yanitlamistim aslinda. Detayli bilgi icin biraz arastirma yapmalisin. Madem ingilizcen almancan var tek tek girip üniversitelerin sitelerine bakman lazim hangi üni ne istiyor. Söyle düsün, ben türkiyede makine mühendisligi istiyorum kac puan almaliyim bana bunu söyler misin ???? Bu soruya kim cevap verir yahu!!!

Ben bilgisayar mühendisligi okuyorum. Hobiler zevkler tabi zaman ayirilir zaten bunlar olmazsa olmaz seyler hep ders hep ders insan patlar bir süre sonra verimde alamaz. Ne kadar ayirabilir orasi kisiye bagli ben haftada 12-15 saat calisiyorum(para kazaniyorum manasinda calismak, ders degil) o yüzden cok bir vakit ayiramiyorum, spor yapmak isterdim acikcasi ama bunun icin vaktim yok acikcasi. Bunun gibi örnekler cogaltilabilir.

utku89

Mesaj gönderen utku89 » Cmt Oca 05, 2019 8:08 pm

kiss25 yazdı: Cmt Oca 05, 2019 7:21 pm
Üniversitelere göre degisiyor notlar
. Sorunu burada yanitlamistim aslinda. Detayli bilgi icin biraz arastirma yapmalisin. Madem ingilizcen almancan var tek tek girip üniversitelerin sitelerine bakman lazim hangi üni ne istiyor. Söyle düsün, ben türkiyede makine mühendisligi istiyorum kac puan almaliyim bana bunu söyler misin ???? Bu soruya kim cevap verir yahu!!!

Ben bilgisayar mühendisligi okuyorum. Hobiler zevkler tabi zaman ayirilir zaten bunlar olmazsa olmaz seyler hep ders hep ders insan patlar bir süre sonra verimde alamaz. Ne kadar ayirabilir orasi kisiye bagli ben haftada 12-15 saat calisiyorum(para kazaniyorum manasinda calismak, ders degil) o yüzden cok bir vakit ayiramiyorum, spor yapmak isterdim acikcasi ama bunun icin vaktim yok acikcasi. Bunun gibi örnekler cogaltilabilir.
Peki anlıyorum.Evet,sorumun soruluş şekli belki saçmaydı fakat lise diploması ve bir yere yerleşme zorunluluğundan başka bir şey bulamadım malesef.Peki son bir sorum daha olacaktı.Çalışırken okumakta zorlanıyor musunuz?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Oca 05, 2019 10:15 pm

utku89 yazdı: Cmt Oca 05, 2019 8:08 pm Peki anlıyorum.Evet,sorumun soruluş şekli belki saçmaydı fakat lise diploması ve bir yere yerleşme zorunluluğundan başka bir şey bulamadım malesef.Peki son bir sorum daha olacaktı.Çalışırken okumakta zorlanıyor musunuz?
Bazi üniversiteler puanlara hic bakmiyor NC Frei deniyor buna. Adeta basvurani aliyorlar gibi, bazilarida belli bir puan istiyor ama dedigim gibi bakman lazim hangisi ne istiyor. Bir üniversite bir bölüme puan sinirlamasi koyarken öbürüne koymuyor yani direk bu üniversite komple her bölüme puanli aliyor diyede bir sey yok.

Evet calisirken okumakta zorlaniyorum acikcasi ileride belki bu durum daha rahatlar bu kadar zor olmaz alisirm belki, dersler daha rahat olur falan, ama suan icin böyle