Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Leibniz Üniversität yada diğer üniversitelerde şartlı kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
perdesizbass

Leibniz Üniversität yada diğer üniversitelerde şartlı kabul

Mesaj gönderen perdesizbass » Cmt Oca 05, 2019 2:32 am

Selamlar, birkaç üniversiteye şartlı kabul sürecinin nasıl işlediği ilgili mail attım, geri döndüler fakat boş döndüler(kimisi sadece anasayfasının linkini göndermiş), sorumun cevabını alamadım. Bu süreci bilenlere buradan sormak istiyorum.

Ben örneğin şimdi Leibniz Üniversitätde wintersemester için şartlı master kabülü almak istiyorum. B2 sertifikam var, uni sayfasında yazan bilgiye görede şartlı kabul alabiliyorum fakat nasıl başvuracağım? Yani sommersemester için başvurup, belgeleri göndereceğim sonra onlar bana şartlı kabul aldığımı bu yüzden wintersemestere kaldığımımı bildiriyorlar. Nasıl işliyor bu süreç Almanyada şartlı kabul için herhangi bir dönemde üniye başvuruyoruz onlarda şartlı olduğu için bir sonraki dönememi atıyor?

turker99

Re: Leibniz Üniversität yada diğer üniversitelerde şartlı kabul

Mesaj gönderen turker99 » Cmt Oca 05, 2019 10:05 pm

Çoğu okulda olduğu gibi süreç işliyor. 15 Ocağa kadar belgerini yollamış olursan Mart başı cevap gelir ve 30 Marta kadar süre verirler tdn4 getirip kayıt yaptırman için. 15 Nisanda da derslerin başlar.

perdesizbass

Re: Leibniz Üniversität yada diğer üniversitelerde şartlı kabul

Mesaj gönderen perdesizbass » Pzr Oca 06, 2019 2:42 am

turker99 yazdı: Cmt Oca 05, 2019 10:05 pm Çoğu okulda olduğu gibi süreç işliyor. 15 Ocağa kadar belgerini yollamış olursan Mart başı cevap gelir ve 30 Marta kadar süre verirler tdn4 getirip kayıt yaptırman için. 15 Nisanda da derslerin başlar.
Ben şimdi sprachkurse gidiyorum, wintersemesterde mastera başlamak istiyorum zaten bu sommersemesterde gitmek istemiyorum okula.
verdiğiniz linki daha önce okumuştum ama benim sorum cevabını tam bulamadım. Ama anladığım kadarıyla ön kabul aldıktan sonra dil kursu verdiklerine göre master başlangıcı otomatikmen bir sonraki döneme kalmış oluyor. Yani bu durumda benim dediğim olay doğru ön kabul alırsan bir sonraki döneme atılırsın.