Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tercüme Sonrası İşlem

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
veremus

Tercüme Sonrası İşlem

Mesaj gönderen veremus » Sal Oca 01, 2019 6:43 pm

Merhaba,

Bir belgenin yeminli tercüman tarafından yapılan çevirisini ve fotokopilerini doğrudan konsolosluğa götürmem yeterli olacak mıdır yoksa önce notere onaylatmam gerekir mi?

Lütfen daha önce çok konuşuldu demeyin çünkü bir başlıkta çeviri sonrası hiçbir işleme gerek yok denilirken başka bir başlıkta "yeminli çevirmenin mührü ile konsolosluğa gittim önce notere gitmemi istediler onaylatıp geri döndüm," deniliyor. Emin olmak için soruyorum.

İyi günler

Hypsia

Re: Tercüme Sonrası İşlem

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Oca 31, 2019 11:12 am

Notere goturup onaylatmaniz sart. Daha sonra kaymakamliga gidip apostile alacaksiniz.

okaraca

Re: Tercüme Sonrası İşlem

Mesaj gönderen okaraca » Cum Şub 01, 2019 9:50 pm

Yeminli tercüman tarafından çeviri yapılan belgelerde konsolosluk onayına gerek kalmıyor. Ayrıca zaten konsolosluk olayı diğer belgeler için Noter onayı + Apostile anlamına gelmektedir. Siz sadece normal evraklarınızın fotokopisi ile konsolosluğa gidip onay yapıyorsunuz. Dediğim gibi çeviri yapılan evrakların onayına gerek yok.