Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Düşük ÖSYM Notu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Düşük ÖSYM Notu

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ara 24, 2018 9:58 pm

Ösym den 270-300 puan gelecek. Almanyada informatik okumak istiyorum. Çifte vatandaşım. B1 almancaya sahibim. Sizce nc-frei üniversitelerden şartlı kabul alırmıyım? Yoksa üniversite sınavın düşükmü derler?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Düşük ÖSYM Notu

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ara 24, 2018 9:58 pm

Lise diploma notum: 71

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Ara 25, 2018 12:05 am

Kabul alirsin ..Zaten informatikte bircok universite nc-frei.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ara 26, 2018 10:08 pm

Girmek degil cikmak zor
Arkadaslar ben erkegim =)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Tem 11, 2020 7:53 pm

dabadee yazdı: Pzt Ara 24, 2018 9:58 pm Ösym den 270-300 puan gelecek. Almanyada informatik okumak istiyorum. Çifte vatandaşım. B1 almancaya sahibim. Sizce nc-frei üniversitelerden şartlı kabul alırmıyım? Yoksa üniversite sınavın düşükmü derler?
kardeşim sen naptın yerleştin mi gittin mi Almanya ya
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Tem 12, 2020 12:21 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Tem 11, 2020 7:53 pm kardeşim sen naptın yerleştin mi gittin mi Almanya ya
Evet. Herzaman en kötü senaryo gerçekleşecek psikolojisi var bende. Sınırsız para verseler yarın herşeyim elimden gidecek gibi düşünüp buna kendime inandırıp kendimi buna hazırlardım. Yani bundan ötürü o dönemler başıma en kötüsü gelecek gibi düşünüyordum. Ösym girmedim. TR vatandaşlığından çıktım yös sınavına girdim 80 puan yaptım. Şuan almanyadayım. FH informatik okuyacağım. Neden FH? Yaklaşık 4 yıldır C# dili üzerinde çalışıyorum ve son dönemlerde yaptığım bir yazılımın tutmasından ötürü bundan istesem aileme muhtaç kalmadan, kendi masraflarımı ödeyecek kadar kazandım, kazanıyorum. Informatik dalının oturup sürekli teorik öğrenip bununla ciddi paralar kazanabileceğime inanmıyorum. FH okuduğum zaman iş hayatına daha kısa sürede atılma şansım olacak, kendimi yazılım alanında daha çok geliştirebileceğime inanıyorum.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzr Tem 12, 2020 12:37 am

dabadee yazdı: Pzr Tem 12, 2020 12:21 am Evet. Herzaman en kötü senaryo gerçekleşecek psikolojisi var bende. Sınırsız para verseler yarın herşeyim elimden gidecek gibi düşünüp buna kendime inandırıp kendimi buna hazırlardım. Yani bundan ötürü o dönemler başıma en kötüsü gelecek gibi düşünüyordum. Ösym girmedim. TR vatandaşlığından çıktım yös sınavına girdim 80 puan yaptım. Şuan almanyadayım. FH informatik okuyacağım. Neden FH? Yaklaşık 4 yıldır C# dili üzerinde çalışıyorum ve son dönemlerde yaptığım bir yazılımın tutmasından ötürü bundan istesem aileme muhtaç kalmadan, kendi masraflarımı ödeyecek kadar kazandım, kazanıyorum. Informatik dalının oturup sürekli teorik öğrenip bununla ciddi paralar kazanabileceğime inanmıyorum. FH okuduğum zaman iş hayatına daha kısa sürede atılma şansım olacak, kendimi yazılım alanında daha çok geliştirebileceğime inanıyorum.
ösym girmedim dediğiniz tam olarak ne oluyor herhangi bir üniye kayıt yaptırmadınız mı biraz açabilir misiniz gidiş yolunuzu

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Tem 12, 2020 12:50 am

catay1 yazdı: Pzr Tem 12, 2020 12:37 am ösym girmedim dediğiniz tam olarak ne oluyor herhangi bir üniye kayıt yaptırmadınız mı biraz açabilir misiniz gidiş yolunuzu
Ben alman vatandaşıyım. Bu yüzden 6 ay felan yös kursuna gittim sonra yabancı öğrenci sınavına girdim. Onunlada üniversitelere başvuru yaptım, yapıyorum. Kiminden olumlu sonuçlar geldi, kimi daha açıklanmadı.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzr Tem 12, 2020 1:13 am

dabadee yazdı: Pzr Tem 12, 2020 12:50 am Ben alman vatandaşıyım. Bu yüzden 6 ay felan yös kursuna gittim sonra yabancı öğrenci sınavına girdim. Onunlada üniversitelere başvuru yaptım, yapıyorum. Kiminden olumlu sonuçlar geldi, kimi daha açıklanmadı.
2018 de atmışsınız postu 2 yıl yös mü çalıştınız yoksa üniversite başvurdunuz olumsuz mu oldu benimde üniversite puanı biraz düşük gibi o yüzden tedirgin ediyor buarada başvurularda umarım istediğiniz gibi olur başarılar

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 12, 2020 8:03 am

dabadee yazdı: Pzr Tem 12, 2020 12:50 am Ben alman vatandaşıyım. Bu yüzden 6 ay felan yös kursuna gittim sonra yabancı öğrenci sınavına girdim. Onunlada üniversitelere başvuru yaptım, yapıyorum. Kiminden olumlu sonuçlar geldi, kimi daha açıklanmadı.
Nc frei degil mi istedigin yerler nc frei ise sorun olmuyormus
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Tem 12, 2020 10:59 am

Computer_Berkay yazdı: Pzr Tem 12, 2020 8:03 am Nc frei degil mi istedigin yerler nc frei ise sorun olmuyormus
Evet NC-Frei

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Tem 12, 2020 1:07 pm

catay1 yazdı: Pzr Tem 12, 2020 1:13 am 2018 de atmışsınız postu 2 yıl yös mü çalıştınız yoksa üniversite başvurdunuz olumsuz mu oldu benimde üniversite puanı biraz düşük gibi o yüzden tedirgin ediyor buarada başvurularda umarım istediğiniz gibi olur başarılar
Hayır sorumun cevabını aradığım şekilde alabilmek için olayları daha farklı anlatıyordum. Ama aradığımın cevabını en net almamın tek yolu buydu. O zamanlar 11. Sınıfa gidiyordum. Yösü sonradan öğrenmiştim. Şuan daha yeni mezun oldum. Sizin girdiğiniz sınav zor ve aşırı saçma bu yüzden takma kafana. Mesela informatik okuyacak adama tarih, edebiyat, din, kimya, felsefe vs.. ne alaka? Bilg. Müh. Okuyacak adama Matematik, game dev. Olmayı düşünüyorsa bunun yanı sıra fizik, geometri lazım. Yani hiç değilse matematiğin iyiyse takma kafana. Kimseyide yapamazsın vs.. dinleme, motivasyonunu kırmasına izin verme.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzr Tem 12, 2020 10:20 pm

dabadee yazdı: Pzr Tem 12, 2020 1:07 pm Hayır sorumun cevabını aradığım şekilde alabilmek için olayları daha farklı anlatıyordum. Ama aradığımın cevabını en net almamın tek yolu buydu. O zamanlar 11. Sınıfa gidiyordum. Yösü sonradan öğrenmiştim. Şuan daha yeni mezun oldum. Sizin girdiğiniz sınav zor ve aşırı saçma bu yüzden takma kafana. Mesela informatik okuyacak adama tarih, edebiyat, din, kimya, felsefe vs.. ne alaka? Bilg. Müh. Okuyacak adama Matematik, game dev. Olmayı düşünüyorsa bunun yanı sıra fizik, geometri lazım. Yani hiç değilse matematiğin iyiyse takma kafana. Kimseyide yapamazsın vs.. dinleme, motivasyonunu kırmasına izin verme.
teşekkür ederim bilgileriniz ve iyi dilekleriniz için sizde umarım istediğiniz kariyere ve eğitim şansına sahip olursunuz başarılar