Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni-assist üzerinden master başvurusu yapacağım kafam karıştı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
perdesizbass

uni-assist üzerinden master başvurusu yapacağım kafam karıştı

Mesaj gönderen perdesizbass » Cum Ara 21, 2018 3:11 pm

Selamlar,

Başvurmak istediğim 4-5 üniversite var hepside uni-assist üzerinden başvuruları alıyor, hedefim wintersemester ama dil kursu için almanyaya gideceğim, gitmeden önce tüm belgeleri burada bitirmek istiyorum. Ama hangi belgeleri nereye onaylatacağımızı (Kaymakamlık, Tr konsolosluğu?) bilmiyorum. Belgeleri bu siteye postaylamı göndercez, yoksa taratacağız mı. Hatta şartlı kabul vs. sommersemester içinde şansımı denemek istiyorum ama kafam çok karıştı yokmu yardımcı olabilecek yada bu işleri özetlemiş bir yazı vs.?

1. Belgeleri apostilletmekle konsoloslukta onaylatmak arasında fark varmıdır?
2. Konsolosluk derken Trdeki alman konsolosluklarımı, Almanyadaki Tr konsolosluğumu?
3. Elimde bir tane orjinal sprach sertifikası var. Bunun orjinalini gönderemem postayla, ne yapmam gerekiyor?
4. Tüm bu işlemleri yaptırabileceğim iyi bir danışmanlık firması varmı önerebileceğiniz?
5. En önemliside Referans olayı?? Uniassist referansları nasıl kabul ediyor? Kimisi e-imzalı düz yazı yeterli diyor, kimisi üniversite antetli kağıtta mühürlü kapalı zarfta olacak diyor, kimisi universite hocaya link gönderir oradan doldurur diyor? kafa deli sorular

Yardımcı olursanız sevinirim.