Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

viyanadan almanyaya gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

viyanadan almanyaya gecis

Mesaj gönderen ozanakss » Pzr Ara 16, 2018 3:39 pm

merhaba arkadaslar ben suan viyanada hazirlik egitimi almaktayim normalde almanyada okumak istemistim ama red vermislerdi suan hala berline gecis yapmak istiyorum
viyanada farkli bir sinav sistemi var epd diye ama benim Almanya da dsh a girmem gerekiyormus bu konu hakkinda bilgisi olan varmi
bu sinava nasil kayit olabilirim
birkac sehirde denemek istiyorum ama nasil kayit olunuyor prosedürler falan bir bilgim yok
yardimci olursaniz sevinirim

Wolf123

Re: viyanadan almanyaya gecis

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Ara 16, 2018 5:33 pm

http://dsh.de/dsh-termine

Bu sitede hangi uninin ne zaman dsh sınavı yaptiğini bulabiliyorsun. (Tüm unilerin listesi olmasa da bir çok uninin DSH tarihi yazıyor) daha sonra bazirında "externe" kısmında "nein" yazıyor. Yani bu okulların DSH sınavına girebilmen için okuldan ön kabulunun olmasi ya da okulda verilen DSH hazırlık kursuna katılman gerekir. "Externe" kısmına "ja" yazanlar için direk başvuru yapabiliyorsun. Zaten siteden uninin üstüne tıklayınca başvuru sayfasına yönlendiriyorlar. Onun dışında dikkat etmen gereken bir nokta var. Burda dsh sınavına çok başvuru olduğu için yer bulmak biraz sıkıntı olabiliyor. O yüzden DSH tarihlerini iyi takip edip basvurular açıldığı an başvuru yapman gerekiyor. Mesela bi tane üniye ben başvurmuştum. Hatta adı da Hamburg üni idi. Neyse başvurular saat 9 da açılmıştı. Bende zaten bilgisayarım başında bekliyordum. Başvuru açıldığı an başvuru evragini doldurup saat 09:03 de yollamıştım. Sonra bana gelen mail de kontenjanın dolması dolayısıyla bana yer kalmadığını ancak yedek listede olduğumu belirten mail gelmişti. O yedek listeden de zaten yer gelmedi ama benim başka okulda girdigim DSH sonucu açıklanınca ihtiyacım da kalmamıştı.

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Pzr Ara 16, 2018 7:38 pm

Wolf123 yazdı: Pzr Ara 16, 2018 5:33 pm http://dsh.de/dsh-termine

Bu sitede hangi uninin ne zaman dsh sınavı yaptiğini bulabiliyorsun. (Tüm unilerin listesi olmasa da bir çok uninin DSH tarihi yazıyor) daha sonra bazirında "externe" kısmında "nein" yazıyor. Yani bu okulların DSH sınavına girebilmen için okuldan ön kabulunun olmasi ya da okulda verilen DSH hazırlık kursuna katılman gerekir. "Externe" kısmına "ja" yazanlar için direk başvuru yapabiliyorsun. Zaten siteden uninin üstüne tıklayınca başvuru sayfasına yönlendiriyorlar. Onun dışında dikkat etmen gereken bir nokta var. Burda dsh sınavına çok başvuru olduğu için yer bulmak biraz sıkıntı olabiliyor. O yüzden DSH tarihlerini iyi takip edip basvurular açıldığı an başvuru yapman gerekiyor. Mesela bi tane üniye ben başvurmuştum. Hatta adı da Hamburg üni idi. Neyse başvurular saat 9 da açılmıştı. Bende zaten bilgisayarım başında bekliyordum. Başvuru açıldığı an başvuru evragini doldurup saat 09:03 de yollamıştım. Sonra bana gelen mail de kontenjanın dolması dolayısıyla bana yer kalmadığını ancak yedek listede olduğumu belirten mail gelmişti. O yedek listeden de zaten yer gelmedi ama benim başka okulda girdigim DSH sonucu açıklanınca ihtiyacım da kalmamıştı.
cok tesekkür ederim cevap verdigin icin peki basvururken c1-b2 oldugumu gösteren bir belge de atmam gerek degil mi?

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Ara 21, 2018 1:08 am

ozanakss yazdı: Pzr Ara 16, 2018 7:38 pm cok tesekkür ederim cevap verdigin icin peki basvururken c1-b2 oldugumu gösteren bir belge de atmam gerek degil mi?
Yani bir çok uni almanca bildiğini gösteren bir belge istiyorlar ancak senin şuan gittiğin viyanadaki hazırlık kursundan alacağın bir belge de işe yarar diye düşünüyorum.