Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fachwechsel 5. Semester

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dirame97

Fachwechsel 5. Semester

Mesaj gönderen dirame97 » Sal Kas 20, 2018 2:26 am

Merhabalar bilgisi olanlar varsa bir sorum olacak. Su an 5. Semester Informatik okuyorum. Schwerpunkt olarak ise BWL sectim. Problem su ki BWL derslerinde cok sorun yasiyorum tamamen ezber oldugu icin dersleri gecemiyorum yani aslinda bir nevi kafam basmiyor denebilir. Bu yüzden bölümümü degistirmek istiyorum. Fakat su an 5. semester oldugum icin buna izin verilmiyormus. Okulla gidip konustugumda onlar acisindan bölüm degistirmemin herhangi bir sorun teskil etmedigini ama Ausländerehörde nin vizemi uzatmayacagini söylediler. Degistirmek istedigim bölüm Informatik 2 Fächer Bachelor mit Mathematik. Yani Info-Mathe kombinasyonunu okumak istiyorum. Degistirdirgim zaman Monobachelor dan kalan kredilerimi alabilecegim. Yani aslinda özet olarak Informatik okumaya devam edecegim ama sadece Schwerpunkt degismis olacak. (Hauptfach Informatik , Nebenfach Mathematik) Böyle birsey mümkün müdür? Bilgisi olanlar cevaplarlarsa cok sevinirim.

Muriel

Re: Fachwechsel 5. Semester

Mesaj gönderen Muriel » Sal Kas 20, 2018 3:26 am

Ben 3. donemden sonra okul degistirme konusunda danışmıştım yabancilar subeye. soyledigi şey eger aldigin dersleri saydirabilirsen yada saydirabildigin kadari yeterli bulunursa sorun olmaz demisti. Anladigim kadariyla sen ayni okulda farkli bolume gecmek istiyosan. Hatta tam olarak da farkli degiller. Aldigin ve saydirabilecegin derslerin listesini alip yabancilar subeye gidip danisman en dogrusu olur. Hatta bence once emaille sorabilirsin. İlerde memur degisir, izinli olur, gerekirse gostermek adina elinde yazi olur. Ama yok olumsuz donus olursa randevu alip yuzyuze görüşüp derdini anlatmayi denersin artik.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Tem 09, 2019 5:46 pm

Muriel yazdı: Sal Kas 20, 2018 3:26 am Ben 3. donemden sonra okul degistirme konusunda danışmıştım yabancilar subeye. soyledigi şey eger aldigin dersleri saydirabilirsen yada saydirabildigin kadari yeterli bulunursa sorun olmaz demisti. Anladigim kadariyla sen ayni okulda farkli bolume gecmek istiyosan. Hatta tam olarak da farkli degiller. Aldigin ve saydirabilecegin derslerin listesini alip yabancilar subeye gidip danisman en dogrusu olur. Hatta bence once emaille sorabilirsin. İlerde memur degisir, izinli olur, gerekirse gostermek adina elinde yazi olur. Ama yok olumsuz donus olursa randevu alip yuzyuze görüşüp derdini anlatmayi denersin artik.
peki BWL okurken hauptfach olarak,2.semesterda BWL den sözel bir bölüme geçebilirmiyim? mesela kommunkationwissenschaft gibi?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Cmt Tem 13, 2019 2:08 am

dogakdm yazdı: Sal Tem 09, 2019 5:46 pm peki BWL okurken hauptfach olarak,2.semesterda BWL den sözel bir bölüme geçebilirmiyim? mesela kommunkationwissenschaft gibi?
bilmiyorum onu sormadım.