Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kış dönemi için son başvuru süresi uzatımı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
muratc

Kış dönemi için son başvuru süresi uzatımı

Mesaj gönderen muratc » Prş Kas 15, 2018 11:54 am

Bu sene liseden mezun olacağım. Diğer tüm kabul şartlarını karşılamama rağmen (Almanca seviyesi vs.), bu sene üniversite sınavına gireceğim için "Başvuru şartları arasında gerekli olan Türkiye’de bir üniversiteye yerleştirilmiş olma " ile ilgili belgeyi muhtemelen 2019 Ağustos sonunda elde edebileceğim. (ÖSYM bu yıl sınav sonuçlarını 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklayacağını duyurdu.)
Bildiğim kadarı ile Almanya Üniversiteleri 2019 Kış dönemi başvurularını en son son 15 Temmuz 2019’a kadar kabul ediyor. Dolayısı ile Kış dönemi başvurusuna geç kalıyorum ve sene kaybedeceğim.
Türkiye'ye özel olan ve ÖSYM sonuçlarının geç açıklanmasından kaynaklı gecikme için özel bir başvuru uygulaması var mı?
Yani, diğer tüm şartları karşıladığımızı düşünürsek, başvurumu 15 Temmuz öncesi alıp, üniversite giriş belgemiz için Ağustos sonuna kadar bekleyecek şekilde bir başvuru kabul eden üniversite var mıdır?
Daha önce böyle bir durum yaşamış veya bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Kış dönemi için son başvuru süresi uzatımı

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 16, 2018 12:58 pm

Ön kabul icin sürekli basvuru alan üniversiteler var, ilk olarak onlara basvuru yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kristalize

Re: Kış dönemi için son başvuru süresi uzatımı

Mesaj gönderen kristalize » Pzr Kas 18, 2018 3:31 pm

Physiker yazdı: Cum Kas 16, 2018 12:58 pm Ön kabul icin sürekli basvuru alan üniversiteler var, ilk olarak onlara basvuru yapabilirsin.
Merhaba, ön kabul için sürekli başvuru alan üniversiteler hangileri acaba sakıncası yoksa bildiklerinizi yazabilir misiniz?