Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HS Zulassung Alma (WiSe 2019)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

HS Zulassung Alma (WiSe 2019)

Mesaj gönderen RtnCbk » Prş Kas 01, 2018 4:17 pm

Merhaba arkadaşlar,
Mesajlaştığım Hochschule Informatik bölümüne direkt kayıt olabileceğimi söyledi(Gerekli dil seviyesini karşılıyorum). Bölüme (Informatik) kayıtlar sadece WiSe* için geçerli, ayrıca NC ve Zulassungfrei yazıyor bölümüm için. Tüm bunlara rağmen nedense içim bir türlü rahat etmiyor. Sanki kayıt döneminde aşırı yoğunluk olacakmışta yer ayarlayamayacakmışım gibi hissediyorum. Bu yüzden aklıma takılan soru şu:

Kesin kayıt tarhine kadar Şartlı/Ön Kabul/Zulassung alma imkanım var mı? Yani şimdiden ben yerimi garanti edebilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

*Wintersemester
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

TRueS

Re: HS Zulassung Alma (WiSe 2019)

Mesaj gönderen TRueS » Prş Kas 01, 2018 9:40 pm

NCsiz bölüm ise korkman gerekmiyor.
Sartlari saglayan herkese kabul verirler, yer ayirtmak gibi birsey olmaz, gerek de yok zaten.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Prş Kas 01, 2018 10:15 pm

TRueS yazdı: Prş Kas 01, 2018 9:40 pm NCsiz bölüm ise korkman gerekmiyor.
Sartlari saglayan herkese kabul verirler, yer ayirtmak gibi birsey olmaz, gerek de yok zaten.
Cevabın için teşekkürler.İçim rahatladı biraz ama bilemiyorum ya, elimde resmi belge olmayınca rahat edemiyorum. :shock:

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Kas 04, 2018 1:13 am

RtnCbk yazdı: Prş Kas 01, 2018 4:17 pm Merhaba arkadaşlar,
Mesajlaştığım Hochschule Informatik bölümüne direkt kayıt olabileceğimi söyledi(Gerekli dil seviyesini karşılıyorum). Bölüme (Informatik) kayıtlar sadece WiSe* için geçerli, ayrıca NC ve Zulassungfrei yazıyor bölümüm için. Tüm bunlara rağmen nedense içim bir türlü rahat etmiyor. Sanki kayıt döneminde aşırı yoğunluk olacakmışta yer ayarlayamayacakmışım gibi hissediyorum. Bu yüzden aklıma takılan soru şu:

Kesin kayıt tarhine kadar Şartlı/Ön Kabul/Zulassung alma imkanım var mı? Yani şimdiden ben yerimi garanti edebilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

*Wintersemester
Hangi Hochschule ? ve dil seviyen ne?

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Kas 05, 2018 2:29 am

Bremen yakınlarında bulunan bir HS idi yanlış değilsem. DSH-1 belgem var. :)

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 10, 2019 4:41 pm

TRueS yazdı: Prş Kas 01, 2018 9:40 pm NCsiz bölüm ise korkman gerekmiyor.
Bende biyoloji düşünüyorum ama müchende falan iyi ünilerden birinde nc frei? Nasıl olabiliyor şaşırdım acaba bu nc frei auslander lar içinde geçerlimi? Ve siz bölüme girebildinizmi bi aksilik çıktımı almanyadamısınız Şuan? Lütfen cevaplayın

Teşekkürler