Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da informatik okumak için Türkiye de hangi bölümleri kazanmak gerekir ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fatigh01

Almanya da informatik okumak için Türkiye de hangi bölümleri kazanmak gerekir ?

Mesaj gönderen fatigh01 » Pzr Eyl 16, 2018 2:22 am

Merhabalar. Bir çok soruma sizler sayesinde cevaplar buldum. Öncelikle bunun için teşekkür etmek istiyorum. Verdiğiniz cevaplar bir çok insanın hayatını yoluna koymasını sağlıyor. Bu küçümsenen iyiliğin karşılığını umarım hepiniz bulursunuz.
Şuan Türkiye de üniversiteler için ek tercih dönemi bende tercih yapma aşamasındayım. İki bölüm arasında kaldım birisi Fizik bir diğeri de İnformatik. Sizlerin bu bölümleri karşılaştırdığınızda ki düşüncelerinizi merak ediyorum. Örneğin çalışma alanlarının genişliği , iş bulma imkanı vb.
Bir diğer merak ettiğim soru ise az önce siteye gönderdiğm maille gelen cevaptan sonra oluştu. Almanya da informatik okuyabilmek için tüm mühendislik bölümleri ya da matematik bölümünden başvurabileceğim söylendi. Matematik bölümü ile başvurursam İnformatiğe kabul alma şansım yüksek mi yani denk tutuluyor mu ?
Sınava çalışmadım bu yüzden mühendislik için olan 300 bin baraj sıralamasının altındayım. Bu yüzden tercih yapabileceğim en mantıklı iki bölüm matematik ve fizik bunlarında barajı olmadığı için rahatım. Bu iki bölümle Almanya da hangi bölümlere başvurursam kabul alma oranım yüksek olur. Sorularımı cevaplayabilirseniz şimdiden çok teşekkür ederim.

ozbek12345

Re: Almanya da informatik okumak için Türkiye de hangi bölümleri kazanmak gerekir ?

Mesaj gönderen ozbek12345 » Cum Tem 24, 2020 7:31 pm

Merhaba bu bölümlerle informatikten kabul alabildinizmi?