Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YÖS yerleştirme sonucu tarihi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
RocketRaccoon

YÖS yerleştirme sonucu tarihi

Mesaj gönderen RocketRaccoon » Cum Eyl 07, 2018 2:49 pm

Merhaba, bu yıl 12. sınıfa geçeceğim ve almanyada okumayı düşünüyorum. O yüzden önce Türkiyede YÖS ile bir üniversite kazanıp almanyaya geçeceğim. Fakat şimdi YÖS yerleştirme kabul belgeleri Temmuz ayında, yani Almanyadaki üniversite Anmeldungsfrist in bitiş dönemine denk geliyor. Doğru anlamış mıyım ve Yerleştirme kabul belgesi mi lazım? Şimdi sadece YÖS puanı yeterli mi yoksa bir yıl beklemem mi gerekiyor?

omrll

Re: YÖS yerleştirme sonucu tarihi

Mesaj gönderen omrll » Cum Eyl 07, 2018 7:15 pm

Yerleştirme belgesi lazım(sınav sonuç belgeside lazım aynı zamanda) ve YÖS sınavları normal üniversite sınavına göre erken yapılıyor nisanda oluyor bazıları martta yapıyor ve yerleştirme sonuçlarını haziranda açıklayan üniler var eğer şansın varsa öbür döneme kalmana gerek bile olmaz ama belgeler konusunda acele etmelisin uni-assist te belgeyi yollayıp onaylatmak 4 hafta sürüyor.Böyle ucu ucuna kalırsa üniversiteden izin de isteyebilirsin genelde ek süre veriyorlar

RocketRaccoon

Mesaj gönderen RocketRaccoon » Çrş Eyl 12, 2018 9:23 pm

Hem yerleştirme belgesi ve YÖS puanı belgesini mi uni-assist'e gönderiyorum, yoksa yerleştirme sonucunu başvurduğum ünviversite mi istiyor. Eğer öyleyse süre sıkıntısı olcağını düşünmüyorum çünkü puanlar genellikle 1 ay önce çıkıyor.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Prş Eyl 13, 2018 1:41 am

RocketRaccoon yazdı: Çrş Eyl 12, 2018 9:23 pm Hem yerleştirme belgesi ve YÖS puanı belgesini mi uni-assist'e gönderiyorum, yoksa yerleştirme sonucunu başvurduğum ünviversite mi istiyor. Eğer öyleyse süre sıkıntısı olcağını düşünmüyorum çünkü puanlar genellikle 1 ay önce çıkıyor.
şöyle yerleştirme sonucun ve puanını uni asiste yolluyorsun aynı zamanda üniyede yolluyorsun (bu arada bazı ünilere yollamana gerek yok hepsinin başvuru şartları aynı değil ) bu arada türkiyede bir ünite başvurdun diyelim o üninin öğrenci kabul ederken en düşük ve en yüksek puan aralığını üniversiteden kesinlikle iste.Bunu kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü benim denklik puanımı ilk, puan aralığını bilmiyoru diye hesaplayamadılar sonra ben kabul aldığım aniden o belgeyi aldım öyle hesapladılar

RocketRaccoon

Mesaj gönderen RocketRaccoon » Prş Eyl 13, 2018 6:56 pm

Çok teşekkür ederim <3. Süreç boyunca bilmem gereken bunun gibi başka önemli bir şey varsa öğrenmek isterim.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Cum Eyl 14, 2018 12:47 am

RocketRaccoon yazdı: Prş Eyl 13, 2018 6:56 pm Çok teşekkür ederim <3. Süreç boyunca bilmem gereken bunun gibi başka önemli bir şey varsa öğrenmek isterim.
benim işlerimi danışman yaptı ben sadece olayın çerçevesini biliyorum en ince ayrıntısına kadar pek bilmiyorum sana bişeyler desemde yalanda olabilir
ama sorun olursa buraya sor yardımcı olmaya çalışırım bu forumu takip ediyorum ben

berkanserifoglu

Mesaj gönderen berkanserifoglu » Cum Eyl 14, 2018 3:51 am

omrll yazdı: Cum Eyl 14, 2018 12:47 am benim işlerimi danışman yaptı ben sadece olayın çerçevesini biliyorum en ince ayrıntısına kadar pek bilmiyorum sana bişeyler desemde yalanda olabilir
ama sorun olursa buraya sor yardımcı olmaya çalışırım bu forumu takip ediyorum ben
Sana instagram gibi bir yerden ulaşabilir miyim acaba? Bende seninle aynı durumdayım da bir çok sorum var, sen üniversitelerden kabul almışsın sanırım.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Cum Eyl 14, 2018 4:18 pm

berkanserifoglu yazdı: Cum Eyl 14, 2018 3:51 am Sana instagram gibi bir yerden ulaşabilir miyim acaba? Bende seninle aynı durumdayım da bir çok sorum var, sen üniversitelerden kabul almışsın sanırım.
mailden yazabilirsin

berkanserifoglu

Mesaj gönderen berkanserifoglu » Cum Eyl 14, 2018 11:21 pm

omrll yazdı: Cum Eyl 14, 2018 4:18 pm mailden yazabilirsin
Mail adresini verirsen sevinirim

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzr Eyl 16, 2018 11:28 pm

berkanserifoglu yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:21 pm Mail adresini verirsen sevinirim
özel mesaj nasıl atılıyorki burda onuda bilmiyorum

Sefa81

Mesaj gönderen Sefa81 » Çrş Ara 19, 2018 3:17 am

Merhaba,

Öncelikle rahatsız ettiğim için kusura bakmayın.
Benim oğlumda bu sene yös den sınava girecek oda alman vatandaşı ve almanyada okumak istiyor.
Çok araştırdım almanyada yös kabul ediliyormu diye ama çok net cevaplar bulamadım.
Almanyada yös geçerli değilmiş bir danışmanlık söyledi bunu bize.
Bugün bonn aradım ve mail attım. Haber bekliyorum.
Sizin yazılarınızı okudum baya bilginiz var ve anladığım kadarıyla yös almanyada geçerli .
Bize bilgi verirseniz sevinirim mümkünse telefonda iletişime geçebilir miyiz.

Sefa81

Mesaj gönderen Sefa81 » Çrş Ara 19, 2018 3:24 am

omrll yazdı: Cum Eyl 07, 2018 7:15 pm Yerleştirme belgesi lazım(sınav sonuç belgeside lazım aynı zamanda) ve YÖS sınavları normal üniversite sınavına göre erken yapılıyor nisanda oluyor bazıları martta yapıyor ve yerleştirme sonuçlarını haziranda açıklayan üniler var eğer şansın varsa öbür döneme kalmana gerek bile olmaz ama belgeler konusunda acele etmelisin uni-assist te belgeyi yollayıp onaylatmak 4 hafta sürüyor.Böyle ucu ucuna kalırsa üniversiteden izin de isteyebilirsin genelde ek süre veriyorlar
omrll yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 11:28 pm özel mesaj nasıl atılıyorki burda onuda bilmiyorum
Merhaba,

Benim oğlumda bu sene yös den sınava girecek oda alman vatandaşı ve almanyada okumak istiyor.
Çok araştırdım almanyada yös kabul ediliyormu diye ama çok net cevaplar bulamadım.
Sizin yazılarınızı okudum baya bilginiz var ve anladığım kadarıyla yös almanyada geçerli .

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzt Ara 31, 2018 12:54 pm

Sefa81 yazdı: Çrş Ara 19, 2018 3:24 am Merhaba,

yös geçerli.Uni-assisten yös ile denklik aldım.Münih teknik üniversitesinden de yös ile kabul aldım

besyan

Mesaj gönderen besyan » Prş Oca 03, 2019 11:18 pm

merhaba yös ile almayada istediğiz ünilere girebilirmiyiz?
bir de almanya sat sınavı ile öğrenci kabul ediyor mu?

yös ile kabul ediliyorsak tam olarak neler yapmamız gerek sırayla yazarsanız çok iyi olur

omrll

Mesaj gönderen omrll » Cum Oca 04, 2019 5:31 pm

besyan yazdı: Prş Oca 03, 2019 11:18 pm merhaba yös ile almayada istediğiz ünilere girebilirmiyiz?
bir de almanya sat sınavı ile öğrenci kabul ediyor mu?

yös ile kabul ediliyorsak tam olarak neler yapmamız gerek sırayla yazarsanız çok iyi olur
[/quote

YKS ile alynı onla nasıl yapıyorsanız yöslede öyle

Sefa81

Mesaj gönderen Sefa81 » Cum Oca 04, 2019 5:33 pm

omrll yazdı: Pzt Ara 31, 2018 12:54 pm yös geçerli.Uni-assisten yös ile denklik aldım.Münih teknik üniversitesinden de yös ile kabul aldım
Bilgi için teşekkür ederim

besyan

Mesaj gönderen besyan » Cum Oca 04, 2019 6:41 pm

sat sınavı ile girebiliyormuyuz bilgisi olan var mı?

bir de yös ile almanya daki her üniversiteye girbilirmiyiz yoksa üniden üniye değişiyor mu? duisburg-essen üniversitesıne gıremk ıstıyorum.

omrll

Mesaj gönderen omrll » Cum Oca 04, 2019 7:49 pm

besyan yazdı: Cum Oca 04, 2019 6:41 pm sat sınavı ile girebiliyormuyuz bilgisi olan var mı?

bir de yös ile almanya daki her üniversiteye girbilirmiyiz yoksa üniden üniye değişiyor mu? duisburg-essen üniversitesıne gıremk ıstıyorum.
girersin yani üni seni yös yapmışmısın yoksa yks yapmışmısın diye bakmaz yös puanına bakar kabul eder yada etmez çünkü sen uni-assisten denklik aldınmı önemle olan o belgedir.Uni-assist tanıyorsa üniversitede tanımak zorunda

besyan

Mesaj gönderen besyan » Cum Oca 04, 2019 8:28 pm

sınava girmeden o üniversite ile denklik olup olmadığını öğrenebilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 05, 2019 2:00 am

Türkiye'de ki tüm üniversitelerin denkligi var. 2 yillik mi 4 yillik mi , mezun musun, sadece yerlestin mi, ve mezun isen Türkiye'de; hangi derslerin sayilacak, hepsi mi yoksa Almanya'da tekrar etmen yahut yeni alman gereken dersler var mi bunlar önemli.
Detaylar Makaleler kisminda ve ilgili forum basliklarinda.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari