Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni assist kabulu ile Vize işlemleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tahresnagod

Uni assist kabulu ile Vize işlemleri

Mesaj gönderen tahresnagod » Çrş Eyl 05, 2018 1:45 pm

Merhaba arkadaşlar benim dil sentrfikam yok.Uni assisten bremen uni başvurdum ve kabul edildim.Benim bildiğim kadarıyla orada dil eğitimi alacam.Vize için tüm belgeleri topladım yalnız Bremen den kabul yazısı bekliyorum. mail atrım ama daha göndermediler kabul yazısını.Ne yapmam gerek sizce dün gelmesi lazımdı

burak0992

Re: Uni assist kabulu ile Vize işlemleri

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Eyl 05, 2018 2:55 pm

Dil sertifikası olmadan vizen kabul edilmez. B1 isteniyor vize görüşmesinde en az artık.
Be different,make a difference...

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Çrş Eyl 05, 2018 3:56 pm

ama almanya dil eğitimi veriyor dediler.2 yıl süre süre veriyorlar

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Çrş Eyl 05, 2018 3:58 pm

Ben şimdi anlamadım.Üni assist dil sentfikası olmadan kavul etti beni.Vize başvurunu yapabilirsin diyorlar ama neden illaki dil sentfikası lazıö zaten almanyada alacam zaten

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Çrş Eyl 05, 2018 3:59 pm

ayrıca gerekli belgeler arasındada gerekliliği yoktur

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Eyl 05, 2018 4:19 pm

dil eğitiminden sonra üniversiteye başlayacaksan, b1 sertifikan olması lazım. https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/a ... m-data.pdf burada belirtilmiş b1 zorunluluğu

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Çrş Eyl 05, 2018 4:37 pm

Kabul belgesinin (mutlak kabul) henüz mevcut olmadığı durumlarda lazım diyor attığın pdf te
.Ben şuan kabul belgesini bekliyorum

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Eyl 07, 2018 10:02 pm

tahresnagod yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 4:37 pm Kabul belgesinin (mutlak kabul) henüz mevcut olmadığı durumlarda lazım diyor attığın pdf te
.Ben şuan kabul belgesini bekliyorum
ingilizceye başvuracaksan gerek yok b1 belgesine. Fakat Almanca başvurduysan zaten o şartlı kabul belgesidir ve mutlak kabul belgesi değildir.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cmt Eyl 08, 2018 7:53 am

Dil belgesi kesin gerekiyor diye bir olay yok ama eğer senin turkiyedeki eğitim geçmişin çok iyi değilse ve konsoloslukta senin Almanya'da üni bitirebileceğine inanmazsa ve/veya başvurunu şüpheli bulurlarsa (mesela eğitim vizesi alıp sonra orda iş bulup oturumunu işçi oturumuna çevireceğini vs düşünürlerse yani amacının eğitim değilde almanyaya kapak atmak olduğunu vs düşünürlerse) sana vize vermek istemezler. Ama adamlar vize reddi verdiğinde de red kağıdına bir sebep yazmaları gerekiyor yani tipini beğenmedik almıyoz diyemiyorlar. Işte burda senin dil belgen olmaması onların eline büyük koz veriyor. Direk dil egitimini en azından B1'e kadar tr de alma imkanın varken bunu kullanmamanı sebep olarak gösteriyorlar. Ama tabi öyle bir zorunluluk yok yani sen eğitim geçmişine guveniyorsan, eğitim hayatın boyunca ortalamanın üstünde başarıların vs varsa veya konsolosluğa yazdığın motivasyon mektubu çok sağlamsa akillarinda soru işareti bırakmayacaksa tabikide hic dil bilmeden dil eğitimi almaya gitmen için vize verirler.

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Pzr Eyl 09, 2018 1:45 am

çok teşekkür ederim.Şuan bununla ilgilenen bir danışman var.Görüşmeyi Türkçe yapacam.Büyük ihtimalle Türkler girecek.bana yardımcı olacaklarını söyledi.Yani açığımı bulmak yerine bana yardımcı da olabilceklerini söyledi.Görüşmeme Türk girmesi güzel bişey dimi

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Eyl 09, 2018 1:22 pm

tahresnagod yazdı: Pzr Eyl 09, 2018 1:45 am çok teşekkür ederim.Şuan bununla ilgilenen bir danışman var.Görüşmeyi Türkçe yapacam.Büyük ihtimalle Türkler girecek.bana yardımcı olacaklarını söyledi.Yani açığımı bulmak yerine bana yardımcı da olabilceklerini söyledi.Görüşmeme Türk girmesi güzel bişey dimi
Görüşmene girecek kişiyi nasıl seçeceksin ki? Yani konsolosluğa gittiğinde bir sıra numarası alman gerekiyor ama sıra numarası senin ismine vs bağlı değil rastgele veriliyor ve konsolosluga girmeden bütün telefon telsiz vs gibi elektrikli aletleri falan kapıda teslim ediyorsun yani bu numarayı kimseye bildiremiyorsun. Sonra orda görevlilerin böyle küçük odaları var. (Yani oda denemez de 4 duvar gibi bir şey sanırım kontuar deniyor) atıyorum orda 3 kişinin odası var ve görüşmeleri alıyorlar. Herkes görüşmesi bittikten sonra sıradaki kişiyi çağıriyor. Mesela sen sıradasın önünde kimse kalmamış. Sonra 3 tane ya da 4 tane görüşme yapan kişi var hangisi önce bitirirse o seni alıyor. Yani burda öyle ayarlama vs olmaz. Tamamen rastgele yapılıyor. Yani mesela senin danışmanın atıyorum o gün o saate orda olacak 4 kişinin 4'unu de tanıyorsa orda senin hangisine gireceğine bağlı olmadan yardımcı olacaklarsa vs ama bence bu düşük bir ihtimal.

Onun disinda türkiye sınırları içinde zaten türkçe konuşursun. Yani arada almanca biliyormusun vs diye sorup bir kaç almanca soru sorulabilir ama burası türkiye yani mülakat türkçe olur.

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Pzr Eyl 09, 2018 1:34 pm

Hayır yanlış anladın galiba benim demek istediğim alman görevli görüşmeye girdiğinde Almanyada okumaman için hertürlü baskıyı yapıyorlar genelde.Ama görüşmeye Türk birisi girdiği zaman Senin Almanya ya gitmemen için uğraşmaz. Demek istediğim o .İ data üzerinden başvurduğumuzda görüşmenin Almanca İngilizce ve Türkçe olarak 3 şwkilde var.Ben Türkçe olarak sececeğim.Ben başvurumda yabancı dilim var diye bir ifade kullanmadım zaten.O yuzden Bir Türk girdiğinde beni Alman görevliler kadar sıkmaz diye tahmin ediyorım

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Eyl 09, 2018 1:39 pm

tahresnagod yazdı: Pzr Eyl 09, 2018 1:34 pm Hayır yanlış anladın galiba benim demek istediğim alman görevli görüşmeye girdiğinde Almanyada okumaman için hertürlü baskıyı yapıyorlar genelde.Ama görüşmeye Türk birisi girdiği zaman Senin Almanya ya gitmemen için uğraşmaz. Demek istediğim o .İ data üzerinden başvurduğumuzda görüşmenin Almanca İngilizce ve Türkçe olarak 3 şwkilde var.Ben Türkçe olarak sececeğim.Ben başvurumda yabancı dilim var diye bir ifade kullanmadım zaten.O yuzden Bir Türk girdiğinde beni Alman görevliler kadar sıkmaz diye tahmin ediyorım
Peki bir şeyi merak ettim I-data'dan nasıl başvuru yapacaksın yani internetten falan seçme formu mu var? Yani sen vize randevunu aldın mi? Yoksa alacak mısın?

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Pzr Eyl 09, 2018 1:43 pm

Alacam daha Bremenden kesin kabul belgesini bekliyorum

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Pzr Eyl 09, 2018 1:45 pm

İ data üzerinden başvuru yapabiliyorsun.Ayrıca seçme formuda var Almanca İngilizce Türkçe

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Eyl 09, 2018 1:57 pm

tahresnagod yazdı: Pzr Eyl 09, 2018 1:45 pm İ data üzerinden başvuru yapabiliyorsun.Ayrıca seçme formuda var Almanca İngilizce Türkçe
Içimden bir his senin yanlış şeye başvurduğunu söylüyor. Çünkü I-data üzerinden herhangi bir form falan doldurmuyorsun. I-data'yi arıyorsun ve telefon üzerinden randevu alıyorsun. Telefonda isim soyisim pasaport nosu ve dogum tarihi söylüyorsun (dogum tarihi konusunda emin değilim ben vize başvurusunda 1-2 yıl önce bulunmustum) dil seçeneği falan yok ayrıca herhangi bir form'da yok. Sonra i-Data'nin belli bir ücreti var bunu ya telefon görüşmesi sırasında ödüyorsun (ki ben Cepteteb bankamatik kartımin numarasını telefonda vererek yapmıştım) Ya da önceden havale/eft falan geçiyorsun.

Burda da başvuru asamalarini anlatıyor: https://www.idata.com.tr/de/tr/p/ulusal ... dimlari-de
I-data'nin resmi sitesi.

Ayrıca bunu da okumani öneririm: https://www.idata.com.tr/de/tr/p/doland ... inda-uyari

tahresnagod

Mesaj gönderen tahresnagod » Sal Eyl 18, 2018 5:14 pm

dediğin belgleere baktım.Dil sentfikası yoksa Bremen üniversitesinin beni kabul ettiğine dair belgenin elime geçmesi lazım.Onu bekliyprum ama yaklşık Bir ay oldu ne mesaj geldi ne kargo

trainerfirat

Mesaj gönderen trainerfirat » Pzr Ara 09, 2018 7:46 pm

Wolf123 yazdı: Cmt Eyl 08, 2018 7:53 am Dil belgesi kesin gerekiyor diye bir olay yok ama eğer senin turkiyedeki eğitim geçmişin çok iyi değilse ve konsoloslukta senin Almanya'da üni bitirebileceğine inanmazsa ve/veya başvurunu şüpheli bulurlarsa (mesela eğitim vizesi alıp sonra orda iş bulup oturumunu işçi oturumuna çevireceğini vs düşünürlerse yani amacının eğitim değilde almanyaya kapak atmak olduğunu vs düşünürlerse) sana vize vermek istemezler. Ama adamlar vize reddi verdiğinde de red kağıdına bir sebep yazmaları gerekiyor yani tipini beğenmedik almıyoz diyemiyorlar. Işte burda senin dil belgen olmaması onların eline büyük koz veriyor. Direk dil egitimini en azından B1'e kadar tr de alma imkanın varken bunu kullanmamanı sebep olarak gösteriyorlar. Ama tabi öyle bir zorunluluk yok yani sen eğitim geçmişine guveniyorsan, eğitim hayatın boyunca ortalamanın üstünde başarıların vs varsa veya konsolosluğa yazdığın motivasyon mektubu çok sağlamsa akillarinda soru işareti bırakmayacaksa tabikide hic dil bilmeden dil eğitimi almaya gitmen için vize verirler.
Hocam bende paderborn üniversitesinden kabul aldım vize için başvuru yapacaktım fakat goethe a1 katılım belgesi var yalnızca. A2 almam şartmı vize görüşmesi için yani kabul almam için. A1 ile görüşmeye gitsem kesin red mi yerim ? Son olarak olmadı a2 alıp gitmek istiyorum goetheden almam şartmı x kursundan alıp görüşmeye öyle gitsem kabul gözüyle bakarlar mı ?