Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1.8 NC ile Tıptan kabul almak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Nur19

1.8 NC ile Tıptan kabul almak

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Ağu 28, 2018 8:58 pm

Oncelikle bu forumda tip okuyan var mi? 2 seneden fazladir burdayim hic gormedim. Kesinlikle vardir ama insanlar kabulu aldiktan sonra forum ile ilisigini kesiyorlar, bilgi akisi hep 3. Kisiler tarafindan anlatilan efsanelerle saglaniyor. Karsinizda, kanli, canli 1.8 NC ile Tıptan kabul almış bir Türk duruyor. Aslında 2 hafta önce aldım kabulu, kayida kadar beklemek istedim. Simdi sizlere, tum umutlarim yitmisken, basvurdugum tüm okullardan(abartmiyorum hepsi, biyokimya zart zurt da dahil) red yemisken aldigim 1 kabul hikayesini paylasiyorum. Hangi okuldan kabul aldigimi paylasmayacagim.

NC niz benim gibi dusuk ise, Basvuru sürecine kadar kesinlikle DSH 3 ve TESTAS'tan yüksek bi puan alin. Testas'a önemi yok diyen halt yemistir, sadece Testas sonucuna bakilarak 2 bla bla NC ile kabul alanlar taniyorum. NC niz yuksek ise(cerrahpasa tip) ikisi olmadan da kabul alirsiniz.

2. En buyuk yalan: buyuk okullarda daha cok ogrenci alindigi icin sansiniz daha fazla olur. HAYIR! Buyuk okullarda sansiniz daha az, size %99 garanti verebilirim. Olabildigince kucuk, kiyida kösedeki okullara basvurun.

3)iyi bi motivasyon. Turk notunu nc sistemine cevirdiginizda siralamaniz iyi olmasina karsin ulkedeki sinav sisteminden dolayi dusuk nc'ye sahip oldugunuzu belirtin.

4)Basvurmadan once tum universitelerin sayfalarina bakin, hangisi cok kültürlülüge onem veriyorsa orada sansiniz daha fazladir.

5)motivasyon mektubunuzu kesinlikle sona birakmayin, zira yetismiyor. Motivasyonunuzu baskasina yazdirmayin kendiniz yazin. Hatta mümkünse her seyinizi, tek tek okullari arastirarak kendiniz yapin. Sizi sizden daha iyi kimse taniyamaz. Kimse de sizin icin gunlerini verip en ince ayrintisina kadar tum okullarin kriterlerini kosullarini ezberlemez.

6)Ve sabirli olun. Tum umutlariniz tukenmis olsa bile, tekrar ve tekrar deneyin. Unutmayin bu uzun bir yolculuk. Bir anda olacak sey degil. Sabirsizlik insani basaridan uzaklastirir

güll

Re: 1.8 NC ile Tıptan kabul almak

Mesaj gönderen güll » Sal Ağu 28, 2018 9:30 pm

ne güzel yazmıssın ya sagol hemen abone oldum baslıga :D bende seneye (insallah) bu yollardan gececeğim eger olursa bu baslıga yeniden yazar seni yeniden rahatsız ederim :) bu arada motivasyon mektubu tam olarak nedir? içeriğine ne yazdın?

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Ağu 28, 2018 11:13 pm

Haha seve seve :) motivasyon mektubunda kendi ozgecmisinden bahsedip neden tip istedigini, neden tip okumayi hakettigini, simdiye kadarki basarilarini vs yaziyorsun.

güll

Mesaj gönderen güll » Çrş Ağu 29, 2018 9:53 pm

tamam cok teşekkür ederim :)

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Ağu 30, 2018 10:16 am

Hayirli olsun ama daha 2-3 hafta önce burda isyan ediyordun, türkleri kabul etmezler, zaten Almanya nin saglik sistemi söyle böyle, kimse buraya TIP okumak icin gelmesin diyordun ve Türkiye ye gidip orda okuyacaktin? Fikrin degismemistir sanirim kabul aldiktan sonra? :) :)

güll

Mesaj gönderen güll » Pzt Eyl 03, 2018 12:41 pm

merhaba yine ben :) bişey soracaktım türkiyedeki üniversite puanını sıralamanı bide hangi üniyi kazandığını yazabilir misin? ortalama ne kadar puan sıralama almam gerektiği hakkında bilgi sahip olmak istiyorum tabi mümkünse

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eyl 04, 2018 8:25 am

duisburger yazdı: Prş Ağu 30, 2018 10:16 am Hayirli olsun ama daha 2-3 hafta önce burda isyan ediyordun, türkleri kabul etmezler, zaten Almanya nin saglik sistemi söyle böyle, kimse buraya TIP okumak icin gelmesin diyordun ve Türkiye ye gidip orda okuyacaktin? Fikrin degismemistir sanirim kabul aldiktan sonra? :) :)
Tesekkurler. Evet degismedi, Arap arkadaşlarım basvurduklari okullarin yarisindsn cogundan kabul alirken ben sadece 1 okuldan kabul aldim. 2 sene onceye geri donsem bu riske girmezdim. Sen galiba 2 senedir tum gelenlere negativitesini bosaltan kullanicisin. 2 sene once de hepiniz geri donuceksiniz dshyi gecemiceksiniz 1.8le asla tiptan kabul alamicaksiniz diyodun?? Simdi de benim kararimi mi sorguluyorsun? Almanyanin tapusu sende galiba gumrukten gecenlere vizeyi sen basiyorsun.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eyl 04, 2018 8:27 am

güll yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 12:41 pm merhaba yine ben :) bişey soracaktım türkiyedeki üniversite puanını sıralamanı bide hangi üniyi kazandığını yazabilir misin? ortalama ne kadar puan sıralama almam gerektiği hakkında bilgi sahip olmak istiyorum tabi mümkünse
Türkler icin almanya'da saglik bolumlerinde okumanin imkansizlasmasi basligina gir bulursun:D Google la cikar

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eyl 04, 2018 8:37 am

güll yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 12:41 pm merhaba yine ben :) bişey soracaktım türkiyedeki üniversite puanını sıralamanı bide hangi üniyi kazandığını yazabilir misin? ortalama ne kadar puan sıralama almam gerektiği hakkında bilgi sahip olmak istiyorum tabi mümkünse
Ama zaten nc'n bi 1.4 degilse cerrahpasa'da hacettepe'de okumuyorsan 1,7 1,8 1,9 2,0 bunlarin pek bi farki yok. Seni elemede one gecirecek olan testas sonucundur. Dsh 3 zaten a must onu saymiyorum bile. Ama sadece dsh 3 sonuca etki etmez. Cok iyi bi testas lazim. Mumkunse tam puan/tam puana yakin.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Eyl 05, 2018 9:58 am

Nur19 yazdı: Sal Eyl 04, 2018 8:25 am Tesekkurler. Evet degismedi, Arap arkadaşlarım basvurduklari okullarin yarisindsn cogundan kabul alirken ben sadece 1 okuldan kabul aldim. 2 sene onceye geri donsem bu riske girmezdim. Sen galiba 2 senedir tum gelenlere negativitesini bosaltan kullanicisin. 2 sene once de hepiniz geri donuceksiniz dshyi gecemiceksiniz 1.8le asla tiptan kabul alamicaksiniz diyodun?? Simdi de benim kararimi mi sorguluyorsun? Almanyanin tapusu sende galiba gumrukten gecenlere vizeyi sen basiyorsun.
2 sene önce hepiniz geri döneceksiniz diye bir yorumumu bul, sana söz egitim masraflarinin hepsini ben karsilayacagim. Yillarca Essen de ASTA da calistim, arap ögrenciler de hep türk ögrencilerin kollanildigini iddia ederlerdi:) Bu dinden ötürü gelen kültürel bir problem sanirim.

Simdi red alirken actigin su basligi tekrar inceleyelim:

viewtopic.php?f=10&t=12321&p=137355#p137355

Kabul alinca tam tersi bir tutum. Burda yazdiklarini kendine referans alan bir cok insan olabilir, insanlari günlük psikolojik durumlarina göre yanlis yönlendirme bence. O baslikta yazdiklarinin cogu yanlisti yine kabul aldiginda yaptigin tavsiyelerin cogunun yanlis oldugu gibi.

Ayrica benim tarzima elestiride bulunuyorsun ama kendin de pek farkli degilsin:

viewtopic.php?f=7&t=12428

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Çrş Eyl 05, 2018 11:48 am

duisburger yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 9:58 am 2 sene önce hepiniz geri döneceksiniz diye bir yorumumu bul, sana söz egitim masraflarinin hepsini ben karsilayacagim. Yillarca Essen de ASTA da calistim, arap ögrenciler de hep türk ögrencilerin kollanildigini iddia ederlerdi:) Bu dinden ötürü gelen kültürel bir problem sanirim.

Simdi red alirken actigin su basligi tekrar inceleyelim:

viewtopic.php?f=10&t=12321&p=137355#p137355

Kabul alinca tam tersi bir tutum. Burda yazdiklarini kendine referans alan bir cok insan olabilir, insanlari günlük psikolojik durumlarina göre yanlis yönlendirme bence. O baslikta yazdiklarinin cogu yanlisti yine kabul aldiginda yaptigin tavsiyelerin cogunun yanlis oldugu gibi.

Ayrica benim tarzima elestiride bulunuyorsun ama kendin de pek farkli degilsin:

viewtopic.php?f=7&t=12428
1) ozur dileyip tovbe edicem desen bulurdum, egitim masrafi pek cekici gelmedi. Ayrica bulmaya gerek var mi senin herseye muhalefet bi tip oldugunu cumle alem biliyor
2)O dedigin araplar turk pasaportlu turklerle alman pasaportlu turkleri karistirip oyle demislerdir.
3)TAM TERSI?? OKUYUP ANLAMADA PROBLEM VAR SANIRIM. Benim ne yapacagima gelince, tam emin degilim, ama turkiyeye gidip tekrar tip icin hazirlanicam demisim!!! Bir insan tip icin neden tekrar hazirlanir!! TIPI KAZANAN BIR INSAN TIPA TEKRAR HAZIRLANIR MI!! Tipi kazanamazsam diye varsayim yaparak tekrar hazirlanicam demisim!!! HER SEYI en ince ayrintisina kadar aciklamak mi lazim, Lise 1. Sinif mantigini hatirlasaydin buna gerek kalmazdi!
4) Tekrar: Tam tersi tutum mu!! Ustte bak ne demisim: HALA AYNI FIKIRDE, TUTUMDAYIM! Sana herseyi aciklamak zorunda miyim! Nasil kabul aldigimi, nedeninin ne oldugunu, hangi sureclerden gectigimi??? Bibildigim var ki 2 sene onceye gitsem kendimi tekrardan riske atmazdim diyorum!

5)Tavsiyelerim yanlis mi?? Evet gecelerce arastirmalar yapan tum bu sureclerden gecen ve hatta bir turk ogrenci olarak almanyada tipi bitirip suan Facharzt olarak calisan sendin! Unutmusum sorry.

6)senin bikere salladigin surdan belli: gecen sene 2 ile 1.8 ile tip imakansiz!!! Diyordun millete, ben de buna inanmistim ve tum umutlarim tukenmisti. Ama kendi arastirmalarimla ve ek olarak topladigim belgelerle kanitlarla Tipa yerlestim. Demekki yalanci ve yanlis olan sensin! 3 4 Arkadasim tip okuyor ama NC leri 1.2, 1.3 civarinda diyordun, Turkiyede 1.3 NC YOKKI!! CERRAHPASA TIP BILE SON 10 SENE 1.5 CIVARINDA. SENIN ARKADASLARIN SU TV LERE CIKAN YGS LYS BIRINCILERIYDI HERALDE.

7) Ayyy son attigin linkle de iyice sivamissin! Ne alaka simdi iki durum! Adam ayni yaziyi 80 kere kopyalayip yapistirip baslik acmis, en ufak bi arastirma yok, arastirip anlamadigi yeri sorsa saygi duyucam, ona ve senin gibi sirf kendi zihniyetini hakli cikarmak icin bu gibi insanlari kullananlara en ufak bi saygim yok! Hadi eyyorlamam bu kadar.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Çrş Eyl 05, 2018 1:49 pm

Su yukaridaki tipten bagimsiz olarak bi edit yapmak istiyorum: Türkiye'de basarili devlet universitesinde tip kazanip(ege, cerrahpasa, hacettepe vs) almanya'ya tip okumak icin gelirseniz nc niz 1,4-1,7 arasi olsa bile almanyadaki cogu universiteden kabul alirsiniz, zaten benim bu baslikta anlattigim bu kriterdeki ogrenciler degil. Onlar kafa yormasin basvurup kabullerini beklesinler. Yalniz yigilmanin vurdugu 1,8-2,1 arasindaki ogrenciler, yuzdelik dilimleri iyi oldugu halde almanya'da tiptan ancak dsh 3, fullenmis Testas, sans ve cinsiyet faktoruyle bende oldugu gibi %1 bi ihtimalle kabul alabilirler. Ama imkansiz mi, Tabiki de degil! Yine de bu kadar riske ve haksizliga degmez, OSYM sistemi duzgun ve duzenli calisan tum ogrencilerin Calismalarinin meyvelerini yiyecegi hakkaniyetli bir sistemdir. Turkiye'de istediginiz universitede tipi kazanamadim diye almanyaya gelerek kendinizi riske atip tipa yerlesemeyince de burada dandirik bi bolum okumaya degmez. Eger hedefiniz tip ise turkiyede bildiginiz ve size basarinizin garantisini verecek olan Turk egitim sisteminde Tip icin tekrar hazirlanin. Istediginiz universiteyi once kazanin, hala almanyaya gelmeyi dusunuyosaniz oyle gelin. Ama bu 1,9 ile asla tiptan kabul alamazsinizzz, 1,2 bile red yersinizzz olayi tamamen sacmalik. Turkiye'de 1,2 NC li kimse yoktur. NC niz 1,5 olup cerrahpasa'da okuyorsaniz da almanya sizi havada kapar. Sehir efsanelerine inanip umutsuzluga kapilmayin. Ama yine de kendinizi de riske atmayin.

güll

Mesaj gönderen güll » Çrş Eyl 05, 2018 11:54 pm

tartısmanıza karısamam ama lütfen bu başlıgı silme olur mu? bana ümit verdin bu yazıyı okuduktan sonra tekrar ders calısmaya bile başladım allah senden razı olsun

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eyl 06, 2018 8:48 am

güll yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 11:54 pm tartısmanıza karısamam ama lütfen bu başlıgı silme olur mu? bana ümit verdin bu yazıyı okuduktan sonra tekrar ders calısmaya bile başladım allah senden razı olsun
Ben zaten basligi sizler icin actim,bir kac kisi daha var 1,7-2,1 arasi NC'li olan ve tip okumak Isteyen. En ufak bi faydam olursa, belki de benim sayemde azimlenip tipa yerlesirlerse ne mutlu. Biliyorum ki burada senelerce Tipa 1,9 ile yerlesmek imkansizzz diye beynimize kazidilar. Keza 2, 0 NC ile Münster'den de kabul alan bir Türk taniyorum. Umut bu iste en önemli faktör, ben de umutsuz umutsuz bosbos takilmaya baslamisken, ozelde eczacilik okuyup Almanyada Münster'den kabul alip sonra da LMU'ya gecen kizi gorunce boyle umutlanip gaza basip, testasi bi cirpida fullemistim. Böyle her halti bildigini sanip herkese bir ders ogretmeye calisan ve her haltiniza salca olan, her konuda uzmanlasmis(!) Tiplerden uzak durun. Bunlar sizin umutlarinizi daha yola cikmadan bitirirler ve zehirli dusunceleri ile sizi basarisizliga sürükler. Böyle insanlar bu basliktan uzak dursun. Bu basliga sadece bilgilerini birbiriyle paylasmak istiyen, birbirine destek olmak isteyen, Türkiye'de derece yapamamis ancak tip okumak isteyen ögrenciler gelsin. Türkiye Almanya fark etmez, yeter ki hedefinize ulasip tip okuyun, ben kendi adima konusuyorum, elimdeki tüm imkanlarla size yardim ederim.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eyl 06, 2018 9:09 am

En komigi de Araplarin Türk ögrencilerinin kollandigini(!) iddia ettiklerini iddia etmesi. Bunu Almanya'da normal bir dil kursuna giden herkes bilir, Bir dil kursunda sinifta 20 kisi varsa 12'si Arap belki 1'i Türktür, ya da hiç türk yoktur. Zaten 1 avuç insaniz burda, müsaade etsinler de okullardaki Millet kontenjanindan biz de yararlanalim. Arap ülkelerinden gelen 1,0 notlu yüzbinlerce üniversite sinavi birincisine ayip oluyor surada 2 türk'ün tip okumasi, napalim, affetsin padisahlar.

selinil

Mesaj gönderen selinil » Pzt Kas 05, 2018 8:57 am

Nur19 yazdı: Prş Eyl 06, 2018 8:48 am Ben zaten basligi sizler icin actim,bir kac kisi daha var 1,7-2,1 arasi NC'li olan ve tip okumak Isteyen. En ufak bi faydam olursa, belki de benim sayemde azimlenip tipa yerlesirlerse ne mutlu. Biliyorum ki burada senelerce Tipa 1,9 ile yerlesmek imkansizzz diye beynimize kazidilar. Keza 2, 0 NC ile Münster'den de kabul alan bir Türk taniyorum. Umut bu iste en önemli faktör, ben de umutsuz umutsuz bosbos takilmaya baslamisken, ozelde eczacilik okuyup Almanyada Münster'den kabul alip sonra da LMU'ya gecen kizi gorunce boyle umutlanip gaza basip, testasi bi cirpida fullemistim. Böyle her halti bildigini sanip herkese bir ders ogretmeye calisan ve her haltiniza salca olan, her konuda uzmanlasmis(!) Tiplerden uzak durun. Bunlar sizin umutlarinizi daha yola cikmadan bitirirler ve zehirli dusunceleri ile sizi basarisizliga sürükler. Böyle insanlar bu basliktan uzak dursun. Bu basliga sadece bilgilerini birbiriyle paylasmak istiyen, birbirine destek olmak isteyen, Türkiye'de derece yapamamis ancak tip okumak isteyen ögrenciler gelsin. Türkiye Almanya fark etmez, yeter ki hedefinize ulasip tip okuyun, ben kendi adima konusuyorum, elimdeki tüm imkanlarla size yardim ederim.
2,1 NC ile tıp olasılığı var mıdır ki :?:

Ebubekir

Mesaj gönderen Ebubekir » Pzt Kas 05, 2018 3:02 pm

Nur19 yazdı: Prş Eyl 06, 2018 8:48 am Ben zaten basligi sizler icin actim,bir kac kisi daha var 1,7-2,1 arasi NC'li olan ve tip okumak Isteyen. En ufak bi faydam olursa, belki de benim sayemde azimlenip tipa yerlesirlerse ne mutlu. Biliyorum ki burada senelerce Tipa 1,9 ile yerlesmek imkansizzz diye beynimize kazidilar. Keza 2, 0 NC ile Münster'den de kabul alan bir Türk taniyorum. Umut bu iste en önemli faktör, ben de umutsuz umutsuz bosbos takilmaya baslamisken, ozelde eczacilik okuyup Almanyada Münster'den kabul alip sonra da LMU'ya gecen kizi gorunce boyle umutlanip gaza basip, testasi bi cirpida fullemistim. Böyle her halti bildigini sanip herkese bir ders ogretmeye calisan ve her haltiniza salca olan, her konuda uzmanlasmis(!) Tiplerden uzak durun. Bunlar sizin umutlarinizi daha yola cikmadan bitirirler ve zehirli dusunceleri ile sizi basarisizliga sürükler. Böyle insanlar bu basliktan uzak dursun. Bu basliga sadece bilgilerini birbiriyle paylasmak istiyen, birbirine destek olmak isteyen, Türkiye'de derece yapamamis ancak tip okumak isteyen ögrenciler gelsin. Türkiye Almanya fark etmez, yeter ki hedefinize ulasip tip okuyun, ben kendi adima konusuyorum, elimdeki tüm imkanlarla size yardim ederim.
Nur19 sizinle e-posta üzerinden iletişim kurabilir miyim ?

arges

Mesaj gönderen arges » Pzt Kas 05, 2018 8:03 pm

Zahmet olmazsa testasa nasıl yüklendigini ve sınavı iyi yapmaya yönelik biraz tecrübelerini paylaşırmisin. Ben B1 seviyesiyle girdiğim sınavda standartortlarda 102- 104 almiştim geçen haziran da girdim. NC puanım 1.6, nerelerden kabul alma şansım vardır sence ? Şuan B2 kursu yapıyorum Frankfurt civarinda. Umarım mesajı görür yardımcı olursun. Teşekkürler simdiden

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Çrş Kas 14, 2018 12:40 am

Arkadaşlar uzun bi aradan sonra ilk defa giriyorum kusura bakmayın dersler çok yoğun. 2,1 ile şansın düşük ama yapan var mı var, kabul alan gördüm. Testasa yüklen mümkün olduğunca. E postaya hiç vaktim yok, zaten e postayı sadece okul işleri için kullanıyorum o yüzden veremem zaten zamanım da yok bire bir iletişim kurmaya. Buradan yaz cevap verim yardım ederim. Hem insanlar da öğrenmiş olur sorduğun soruların cevaplarını. Testas çok kolay, internetten kitapları falan var. Lysden 1,6 yapan adam Testasi rahat çalışmadan fuller. Gözünde büyütme.

İlay

Mesaj gönderen İlay » Prş Kas 15, 2018 5:13 pm

Hangi dil belgesini aldınız ve kursa Türkiye'de mi gittiniz?