Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada üniversiteye tıp fakültesine yatay geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aylar

almanyada üniversiteye tıp fakültesine yatay geçiş

Mesaj gönderen aylar » Çrş Ağu 15, 2018 12:35 pm

arkadaşlar merhaba
istanbul sağlık bilimleri üniversitesi tıp fakültesinde okuyorum (1.sınıf)
almanyada iyi bir üniversiteye yatay geçiş yapabilme imkanım varmı?

kiss25

Re: almanyada üniversiteye tıp fakültesine yatay geçiş

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ağu 15, 2018 12:47 pm

var mi bilmiyorum ama bence büyük hata yapmis olursun böyle bir seyle, cok uzun süre almanca ögrenmeye calisacaksin almanyaya kültüre egitim sistemine alismaya calisacaksin üstelik tip okuyacaksin (cok zor olan alanlardan birisi ve sakaya gelecek bir sey degil) türkiyedeki egitimi birakcaksin egitimine belki 1,1.5 sene belki 2 sene ara vereceksin tekrar üniye döneceksin. Bana kalirsa türkiyede devam türkiede tip iyi bazen cektigin o kadar zorlugun karsiligini alamayabiliyorsun almanyaya gitmek de bunlarin arasinda bence tip icin senin durumunda
Arkadaslar ben erkegim =)

İrem

Mesaj gönderen İrem » Çrş Eyl 19, 2018 7:38 pm

Ben de istiyorum yatay geçiş ama 3. Sınıftan sonra staj döneminde. O zamana kadar almanca dersleri alıp biraz para birirktiririm. Merak ettiğim erasmusla gittiğim üniye kabul edilme olasılığım artıyor mu

defne2002

Mesaj gönderen defne2002 » Cmt Haz 18, 2022 4:28 pm

Türkiyeden Almanya da Tıp Fakültesine okumak için yatay geçiş yapabilen var mı, Birde en okunabilecek Tıp Fakülteleri hangisidir, bazıları ücret alıyor.

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Cmt Haz 18, 2022 10:04 pm

Genel bir cevap vermek istiyorum. Almanya'daki iyi tıp fakültelerinin NC puanı "1" dir. Bu uni sınavından 560 da 560 yapmış olmak demektir. Zum Beispiel: Heidelberg, Charite.. Kaliteli üniversiteler TestAS denilen NC yükseltme sınavını önemsemezler. Almanya standartlarında kıytırık sayılan tıp fakülteleri için de 1,4 max 1,5 NC gerekmektedir. Ek olarak: Kaliteli alman üniversiteleri sadece akademik başarıya değil sosyal ve alan dışı başarıya da bakar(her bölüm için geçerli) Almanca zordur, almanyadaki tıp almancadan da zordur. Bir kız arkadaşım (Ankara tıp kazanmıştı) 14. Semesterında hala bitirmedi.. Arkadaşlar ben bile bile olumsuzluklarından bahsettim. Çünkü tıp ve benzeri bölüm okuyan kişiler realist olur, bunlar gerçekler... Heyecan arıyosanız orası ayrı

defne2002

Mesaj gönderen defne2002 » Pzt Haz 20, 2022 7:26 pm

Teşekkür ederim . Giderek artan doktor göçü nedeniyle şartları uzmanlık için giderken ağırlaştırırlar diye şimdiden gitmek mi mantıklı diye düşündüm. Almanca biliyorum. Ama tabii ki gitmek çok radikal bir karar.