Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru Sonuç Zamanı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Dbrxali

Re: Başvuru Sonuç Zamanı

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzt Ağu 27, 2018 4:01 pm

Kayit nasil yapa bilirim,online oluyor mu? Bi de I datayi arayip sormustum sertifikasi durumu,dediler ki,bi set diyemeyiz olmazsa olmaz evraklar arasinda degil Dil sertifikasi,ama konsolosluk isteye bilir

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Ağu 27, 2018 4:20 pm

Dbrxali yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 4:01 pm Kayit nasil yapa bilirim,online oluyor mu? Bi de I datayi arayip sormustum sertifikasi durumu,dediler ki,bi set diyemeyiz olmazsa olmaz evraklar arasinda degil Dil sertifikasi,ama konsolosluk isteye bilir
Şimdi size okulun gönderdiği kabul mailinde yazıyodur nasıl kayıt olunacağı. Her okulunki farklıdır diye düşünüyorum. Mesela benim bölümüm international oldupu için almanca dil belgesi şartı yok. Kayıt olmak için onaylı diploma fotokopilerimi ve ingilizce dil belgemi üniversiteye yollamamayrıca da okul garç ücretini ödemem yeterli. Vizeyle alakalı bi durum yok benim kayıtta. Dediğim gibi sizin işlem farklı olabilir. Mailde muhakkak yazıyordur.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzt Ağu 27, 2018 6:58 pm

Orada yaziyor ki, eylul 30 na kadar hard parasini yatira bikirsiniz,kayit international office yapilacak, passportun fotokopisi,saglik sigortasi,Kabul belgesi,fotograf be hard miktarinin odendiyine dair belge. Kayit agustos 21 den itibaren baslayacaktir, somester ekim 1 I balsiyor,derslere ise ekim 8 I. Been burdan anladim ki,kayit icin evraklari baska biri de suna bilir benim yerime,dogru mu?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Ağu 27, 2018 7:14 pm

Dbrxali yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 6:58 pm Orada yaziyor ki, eylul 30 na kadar hard parasini yatira bikirsiniz,kayit international office yapilacak, passportun fotokopisi,saglik sigortasi,Kabul belgesi,fotograf be hard miktarinin odendiyine dair belge. Kayit agustos 21 den itibaren baslayacaktir, somester ekim 1 I balsiyor,derslere ise ekim 8 I. Been burdan anladim ki,kayit icin evraklari baska biri de suna bilir benim yerime,dogru mu?
Yani sizin yerinize derken belgeleri kurye gibi götürüp bırakabilir. kapalı zarfta postaya veriyorsunuz zaten. Siz sunmuyorsunuz.

mervekilic

Mesaj gönderen mervekilic » Çrş Ağu 29, 2018 9:25 am

merhaba Mannheimdan 9 ağustosta kabul aldım yüksek lisans için 15inde vizeye başvurdum, kayıtlar 31 ağustosta bitiyor.
konsolosluk ise vizemin 10-11 eylülde geleceğini söyledi. okulun uluslararası ofisi mutlaka 31 ağustosa kadar kayıt yaptır diyor, şimdiyse ulaşamıyorum onlara. yani geç kayıt olamama ihtimali var mıdır ? vize alması gereken hiç bir öğrenci 3 haftada herşeyini halledip gelemez diye düşünüyorum. fikri olan var mı ne yapayım yalvarayım mı okula ?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Ağu 29, 2018 11:57 am

mervekilic yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 9:25 am merhaba Mannheimdan 9 ağustosta kabul aldım yüksek lisans için 15inde vizeye başvurdum, kayıtlar 31 ağustosta bitiyor.
konsolosluk ise vizemin 10-11 eylülde geleceğini söyledi. okulun uluslararası ofisi mutlaka 31 ağustosa kadar kayıt yaptır diyor, şimdiyse ulaşamıyorum onlara. yani geç kayıt olamama ihtimali var mıdır ? vize alması gereken hiç bir öğrenci 3 haftada herşeyini halledip gelemez diye düşünüyorum. fikri olan var mı ne yapayım yalvarayım mı okula ?
31 ağustos kayıt için çok erken bir tarih gibi geldi bana , genelde Kasım'da başlıyor kayıtlar. Vize durumu açıklayan bir mail at en iyisi, ne olur ne olmaz bir sor esneklik oluyor muymuş.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Çrş Ağu 29, 2018 2:07 pm

Tesekkur ederim cevaplarınız için, gerekli degilmis vize, vizeden once de yapa bilirim, benim eylul 10 goethe b1 sinavim var, 11 de randevun, 25 i sinav sonuclari aciklaniyor, bu belge icin beklerlermi, ya iptal mi ederler vizeyi?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Ağu 29, 2018 3:07 pm

Dbrxali yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 2:07 pm Tesekkur ederim cevaplarınız için, gerekli degilmis vize, vizeden once de yapa bilirim, benim eylul 10 goethe b1 sinavim var, 11 de randevun, 25 i sinav sonuclari aciklaniyor, bu belge icin beklerlermi, ya iptal mi ederler vizeyi?
Belgeyi sonradan verebilirsin söylersin görüşmen sırasında ama sen belgeyi verene kadarda işlemleri başlatmazlar muhtemelen.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Çrş Ağu 29, 2018 9:12 pm

Tesekkur ederim. Bi soru daha sorucam, ben bir donem universitenin hazirlik kursunda olucam ondan sonra fakulteye baslicam, normal uninin yillik harci miktari 260 euro, dil kursu ise 550 euro, ben doneme baslamadigimdan yalnizca 550 yi odedim, digerini de mi odemem lazim?

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Prş Eyl 06, 2018 9:24 am

filmlovepenguin yazdı: Cmt Tem 28, 2018 6:58 pm Merhaba, evet data science içindi.
  • Hildesheim’dan kabul aldım,
  • Mannheim’da yedeklerdeyim ama düşük ihtimal.
  • Tum ve beuth’tan red yedim, aslında Tum cs derslerimi eksik bulduğu için puanlamadan eledi.
Size dönüş oldu mu potsdam’dan?
Merhaba,
Potsdam'dam kabulumu aldım. Size dönüş oldu mu ?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Prş Eyl 06, 2018 9:27 am

Sefika yazdı: Prş Eyl 06, 2018 9:24 am Merhaba,
Potsdam'dam kabulumu aldım. Size dönüş oldu mu ?
Leuphanadan kabul aldim, potsdamdan ses yok daha.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Prş Eyl 06, 2018 11:19 am

Potsdam bana da haber vermedi 2 ay bekledim en son ben yazdım artık vizeye gideceğim bir şey söyleseniz diye. "Aaa biz sizi kabul ettik ki, teee 1 ay önce belgenizi postaladık" dediler... Ulan sinirlenmiyim diyorum ama 2018'deyiz be arkadaş, en azından kabul edildiğime dair bir mail atabilirdiniz, bu nasıl bir kafa? Belgeyi postalamışlar sadece. Belge de elime ulaşmadı zaten, muhtemelen adresi falan yanlış yazmışlar. Uni-assist Potsdam başvuru formlarıma baktım ben adresimi doğru yazmışım, ayrıca uni-assist'ten başvurduğum diğer ünilerden hem mail hem de posta yoluyla kabul belgeleri elime ulaştı zaten, dolayısıyla Potsdam'dan gelmemesi hiçbir açıdan benlik bir hata değil. Sormasam haberim olmayacaktı çok komik gerçekten.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eyl 11, 2018 11:45 pm

Potsdamdan şartları sağlayamadığım için red aldım. Leuphana mı hildesheim mi ona karar vermem lazım şimdi? Data science okuyup bu okulları bilenler yönlendirirsr çok sevinirim.

tunes

Mesaj gönderen tunes » Çrş Eki 24, 2018 9:14 am

filmlovepenguin yazdı: Cmt Tem 28, 2018 6:58 pm Merhaba, evet data science içindi.
  • Hildesheim’dan kabul aldım,
  • Mannheim’da yedeklerdeyim ama düşük ihtimal.
  • Tum ve beuth’tan red yedim, aslında Tum cs derslerimi eksik bulduğu için puanlamadan eledi.
Size dönüş oldu mu potsdam’dan?
Merhaba,

Ben de data science master programnlari ile ilgileniyorum.
Mannheim listemde, yedekten geldi mi size acaba?
Not ortalamaniz nedir acaba?

Iyi gunler

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Prş Eki 25, 2018 8:43 pm

tunes yazdı: Çrş Eki 24, 2018 9:14 am Merhaba,

Ben de data science master programnlari ile ilgileniyorum.
Mannheim listemde, yedekten geldi mi size acaba?
Not ortalamaniz nedir acaba?

Iyi gunler
Mannheim olmadi muhtemelen cok popüler diye. leuphana lüneburgtayim.

3.44 ortalama. Ama baska artilar da dikkate aliniyor(benim icin: yurtdisinda egitim icin 1 yila yakin yasama, cift dal, sosyal aktiflik).

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Cmt Ağu 08, 2020 2:48 pm

Potsdam university'den master icin kabul almis birileri var mi acaba aramizda? Zor mu kolay mi oldu kabul almak, ogrenmek istiyorum da. Bir de uni siralamasi pek iyi degil gibi gorunuyor, phd yapmak istersek sorun cikar mi acaba, nasil bir tutum var bu okula karsi?