Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru süresini kaçırdım mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
entschuldigung

Başvuru süresini kaçırdım mı?

Mesaj gönderen entschuldigung » Pzt Tem 23, 2018 12:09 pm

Merhabalar.

28 Nisan'da TELC B1'e girdim fakat sonucum daha bir kaç gün önce açıklanmış. Arayıp sorduğumda geçtiğimi ve belge gönderimi için tekrar arayacaklarını söylediler. Fakat baktığım tüm okulların başvuru tarihi 15 Temmuz son olarak görünüyor. Önümüzdeki kış dönemi için şartlı kabul alma imkanım kalmadı mı artık? BWL okumak istiyorum, şartlı kabul için hala BWL başvurusu alan üniversite var mı?

Mümkün olduğunca az vakit kaybederek nasıl bir an önce eğitimime başlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Nihan.Ayd

Re: Başvuru süresini kaçırdım mı?

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Sal Tem 24, 2018 1:25 pm

entschuldigung yazdı: Pzt Tem 23, 2018 12:09 pm Merhabalar.

28 Nisan'da TELC B1'e girdim fakat sonucum daha bir kaç gün önce açıklanmış. Arayıp sorduğumda geçtiğimi ve belge gönderimi için tekrar arayacaklarını söylediler. Fakat baktığım tüm okulların başvuru tarihi 15 Temmuz son olarak görünüyor. Önümüzdeki kış dönemi için şartlı kabul alma imkanım kalmadı mı artık? BWL okumak istiyorum, şartlı kabul için hala BWL başvurusu alan üniversite var mı?

Mümkün olduğunca az vakit kaybederek nasıl bir an önce eğitimime başlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Eğer basvuracagin uni zulassungfreies Studium olursa başvuruları kacirmadin eylüle kadar basvuru süresi var ama uni assist aracılığıyla basvuru kabul ediyorsa belgeleri kontrol edecekleri icin agustos başına kadar galiba.

entschuldigung

Mesaj gönderen entschuldigung » Sal Tem 24, 2018 3:22 pm

Nihan.Ayd yazdı: Sal Tem 24, 2018 1:25 pm Eğer basvuracagin uni zulassungfreies Studium olursa başvuruları kacirmadin eylüle kadar basvuru süresi var ama uni assist aracılığıyla basvuru kabul ediyorsa belgeleri kontrol edecekleri icin agustos başına kadar galiba.
Cevap için teşekkürler.

Zulassungfreies Studium olarak aratıp teker teker baktığımda o listelerdeki okullardan daha cwur.org'dan ilk 1000'de olanına denk gelmedim. Hem Türkiye hem Almanya için sorun olacak bildiğim kadarıyla. Siz veya diğer arkadaşlar bana BWL için B1 ile kabul alabileceğim okul önerebilir mi acaba? 2 gündür araştırmama rağmen sadece Paderborn'u buldum.

Nihan.Ayd

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Sal Tem 24, 2018 4:19 pm

Ben Master için araştırma yaptığımdan dolayi bachelor icin tam bilgim yok ama Wuppertal, Konstanz, Siegen, Marburg ve Koblenz'e bir bak istersen.

entschuldigung

Mesaj gönderen entschuldigung » Pzt Tem 30, 2018 4:35 pm

Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

alanwake

Mesaj gönderen alanwake » Sal Tem 31, 2018 6:04 pm

Şartlı kabul için belirli bir süre yok yılın her zamanı başvurabilirsiniz kolay gelsin

cankarabulut

Mesaj gönderen cankarabulut » Sal Tem 31, 2018 6:46 pm

alanwake yazdı: Sal Tem 31, 2018 6:04 pm Şartlı kabul için belirli bir süre yok yılın her zamanı başvurabilirsiniz kolay gelsin
Şartlı kabul için başvuruyu uni-assist üzerinden mi yapıyoruz ? Bende paderborn universty- informatik e başvuracağım . Evrakları tamamladım . Ama uni-assists üzerinden başvuru yaparken 2019-summer semestre seçiyorum bu tarihteki başvurular henüz başlamadı diyor . Yılın her zamanı nasıl başvuru yapabiliyoruz ? aydınlatırsanız sevinirim .

deutschinformation

Mesaj gönderen deutschinformation » Çrş Ağu 01, 2018 2:30 pm

alanwake yazdı: Sal Tem 31, 2018 6:04 pm Şartlı kabul için belirli bir süre yok yılın her zamanı başvurabilirsiniz kolay gelsin
Bu konunun cevabını ben de uzun bir süredir araştırıyorum fakat herhangi bir bilgiye ulaşamadım. B1 dil sertifikam var ve şartlı kabul başvurusu yapmak istiyorum. Uni-Assist üzerinden olmuyor diyenler var. Üniversitelerin kendi sayfalarına yazıyorum fakat kopyala yapıştır olarak resmi cevap veriyorlar. Bu konu hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı?

entschuldigung

Mesaj gönderen entschuldigung » Prş Ağu 16, 2018 12:07 pm

Bilgisi olan birileri hepimizi aydınlatırsa çok güzel olur.