Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada yüksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
loyal

almanyada yüksek lisans

Mesaj gönderen loyal » Cmt Tem 21, 2018 11:31 am

arkadaşlar merhaba ben gaziantep üniversitesi 2018 makine mühendisliği mezunuyum. diploma notum 2,11.almanyada yüksek lisans yapmak istiyorum ve gideceğim üniversitede bölümün ingliizce olmasını istiyorum. ne yapmam lazım hangi üniversiteler beni kabul eder bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. teşekürler şimdiden.

convivencia

Re: almanyada yüksek lisans

Mesaj gönderen convivencia » Cmt Tem 21, 2018 11:35 am

loyal yazdı: Cmt Tem 21, 2018 11:31 am arkadaşlar merhaba ben gaziantep üniversitesi 2018 makine mühendisliği mezunuyum. diploma notum 2,11.almanyada yüksek lisans yapmak istiyorum ve gideceğim üniversitede bölümün ingliizce olmasını istiyorum. ne yapmam lazım hangi üniversiteler beni kabul eder bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. teşekürler şimdiden.
2,11 ortalama ile çok zor. Yine de şansınızı deneyin. Buradan programları görebilirsiniz:
https://www.daad.de/deutschland/studien ... rammes/en/

loyal

Mesaj gönderen loyal » Cmt Tem 21, 2018 11:54 am

siz biraz zor oldugunu söyledınız ama üniversite farkına bakmıolarmı.diyelimkı bikaç uniyi seçtim beni kabul edip etmıcekleerını nerden bilecem. illa dil sınavlarına girip ondan sonra başvuru yapmam gerekeecek.

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cmt Tem 21, 2018 12:55 pm

loyal yazdı: Cmt Tem 21, 2018 11:54 am siz biraz zor oldugunu söyledınız ama üniversite farkına bakmıolarmı.diyelimkı bikaç uniyi seçtim beni kabul edip etmıcekleerını nerden bilecem. illa dil sınavlarına girip ondan sonra başvuru yapmam gerekeecek.
Bakmıyorlar. Gaziantep Üniversitesi, Yıldız Teknik ya da Bayburt'tan mezun olmanız arasında çok bir fark yok. Belki sıralamalara girebilen bir kaç Türk üniversitesi mezunlarının az bir avantajı olabilir. Master başvurularında en önemli şey not ortalaması. 2.70-3.00 aralığında olanlar dahi zor kabul alıyorlar. 2.70 altında olup kabul edilenler de var ama çok az ve pek tercih şansları olmuyor. Kaldı ki sizin ortalamanız epey bir düşük. Zor görünüyor ama dediğim gibi şansınızı deneyin, umarım kabul edilebilirsiniz.
Şu makaleyi okumanızı tavsiye ederim : https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16

Bazı üniversiteler başvuru için ortalama şartı koyabiliyor, mesela onlara kabul edilmeyeceğinizi bilebilirsiniz. Bunun dışında kabul edilip edilmeyeceğinizi başvurmadığınız sürece bilemeyeceksiniz. Sonuçta sizin kabul durumunuz o yıl başvuran diğer öğrencilere de bağlı.

Dil sınavları konusunda da başvuru için ielts ya da toefl puanı ile dil bilginizin belgelenmesi bekleniyor doğal olarak.

Başarılar

Not: Gerçekten çok kötü bir Türkçe ile yazıyorsunuz ve ne dediğiniz zor anlaşılıyor.

loyal

Mesaj gönderen loyal » Cmt Tem 21, 2018 2:14 pm

çok teşekkür ederim.sağolun.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Cmt Tem 21, 2018 2:28 pm

3.00 Altı kabul alamazsın alsan bile başarılı olamazsın gg

loyal

Mesaj gönderen loyal » Pzr Tem 22, 2018 9:05 am

Kabul olup olmayacağımı ögrenmem icin dil sınavlarına girmem gerekiyomu.yani benim demek istedigim önce üniversite deseki seni kabul edebiliriz ama belli belgeler lazım sen onları tamamla sora gel bize.eger öyle deilse de şuan nasıl basvurmam gerekiyo elimde dil belgesi falan yokken.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzr Tem 22, 2018 12:28 pm

Evet başvuru için bile kesinlikle gerekiyor IELTS ve TOEFL gibi ingilizce sınavlarına girip yeterli puanı alman lazım. %100 ingilizce bölüm kazanmak daha zor oluyor kriterler daha yüksek. Zamanında üniversite araştırırken gördüğüm en düşük ortalama isteyen üniversiteler 2.80 civarlarındaydı. Ayrıca üzgünüm ama 2.11 çok düşük bir ortalama, Türkiye'de bile çoğu üniversitede yükseğe kabul alabilmeniz zor o puanla.

busra34

Mesaj gönderen busra34 » Pzt Ağu 06, 2018 12:34 pm

merhabalar bu sene psikoloji bolumunden mezun olacagim yazismalar uzun surdugu icin kasim aralikta yuksek lisan icin almanyadaki universitelere basvurmak istiyirum iki yildir ciddi bir sekilde gonulluluk yapiyorum sosyal bir sekilde ayrica toefl sinavini verdim simdi almanca seviyemide yukselticegim ogrenmek istedigim harcamalarim.disinda okula ucret odeyip odemeyegim harclar disinda tesekkurler.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Ağu 06, 2018 12:54 pm

busra34 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 12:34 pm merhabalar bu sene psikoloji bolumunden mezun olacagim yazismalar uzun surdugu icin kasim aralikta yuksek lisan icin almanyadaki universitelere basvurmak istiyirum iki yildir ciddi bir sekilde gonulluluk yapiyorum sosyal bir sekilde ayrica toefl sinavini verdim simdi almanca seviyemide yukselticegim ogrenmek istedigim harcamalarim.disinda okula ucret odeyip odemeyegim harclar disinda tesekkurler.
Harçlar dışında devlet okullarına Almanya'da para ödemiyorsunuz ama özel okullarda var haliyle onlar ücretli.

busra34

Mesaj gönderen busra34 » Pzt Ağu 06, 2018 2:19 pm

izliycegim yol konusundada biraz yardimci olurmusunuz prosedurler yada onerileriniz nelerdir kasimda goethe de A1 seviyesinden basliycam buyuk olasilikla cevaplar gelene kadar birkackur daha yukari cekerim tesekkurler.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Ağu 06, 2018 2:35 pm

busra34 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 2:19 pm izliycegim yol konusundada biraz yardimci olurmusunuz prosedurler yada onerileriniz nelerdir kasimda goethe de A1 seviyesinden basliycam buyuk olasilikla cevaplar gelene kadar birkackur daha yukari cekerim tesekkurler.
https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/

Valla kişiden kişiye, isteğe göre değişiyor izlenecek yollar en iyi bilgiyi bol bol araştırarak, okuyarak elde edersin. Bu forumda ve forumun linkini attığım sitesinde bolca aydınlatıcı içerik mevcut onları incelemenizi tavsiye ederim.

busra34

Mesaj gönderen busra34 » Pzt Eyl 10, 2018 10:28 pm

tesekkur ederim baya arastirdim sonunda ingilizce yuksek lisan 14 universite buldum somestrde basvuru yapacagim insallah

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Eyl 11, 2018 12:18 am

busra34 yazdı: Pzt Eyl 10, 2018 10:28 pm tesekkur ederim baya arastirdim sonunda ingilizce yuksek lisan 14 universite buldum somestrde basvuru yapacagim insallah
Hadi hayırlısı olur umarım. Hangilerine uni-assist üzerinden başvuruluyor onları da tespit et, yavaştan gereken işlemlere aşina olmaya çalış ve en önemlisi diyelim ki okul buldun ve kabul aldın, vize alabilmen için ya Almanya'da iş sahibi bir tanıdığın olması gerekecek (garantör olarak göstereceksin) veya bankada sana 1 sene okuman için gerekecek miktar olan 8640 Euro'yu bloke hesapta göstermen gerekecek yavaştan bunlarıda nasıl halledebileceğini düşün. Şimdiden iyi şanslar.

busra34

Mesaj gönderen busra34 » Sal Eyl 11, 2018 4:53 pm

garantor isine takildim illaki yurt disindami olmali turkiyeden olsa olmazmi

busra34

Mesaj gönderen busra34 » Sal Eyl 11, 2018 5:05 pm

acikcasi arastirdigim universitelerde direk okula basvuru hatta arastirirken birde turk profosorde vardi onun okul mailine de detauli bir yaxi ve izlemem.gereken yollari sordum istanbul universitesi bu yil yuksek lisans acmiyo acsada acikcasi 4 ortalama istiyo ozeller dehset pahali ist disina ciksan ozellerden biraz dusuk olsada ayni para fakat almanyada duzgun bir calismayla norveccem var ingilizce var gidene kadarda almancayi b yapsam universitede hocalarin yardimcisi olabilirim dusuncesindeyim acikcasi hicbiri olmadi zaten bu ay sonunda ALES sinavim var cok uzun bir yazi oldu ama belki forumdan oneriler gelir diye yazdim:)

alihanp

almanyada yüksek lisans

Mesaj gönderen alihanp » Prş Eyl 13, 2018 2:23 am

Arkadaşlar selam, Sabancı Üniversitesi endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ve almanyada yüksek lisans yapmak istiyorum. Her şey güzel fakat tek sıkıntım GPA 2.2 olması. Yüksek lisansımı MBA veya benzeri bölümler üzerine yapmayı planlıyorum. Bu GPA ile beni kabul edecek okulları biliyor musunuz? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Sal Eki 16, 2018 11:12 pm

busra34 yazdı: Pzt Eyl 10, 2018 10:28 pm tesekkur ederim baya arastirdim sonunda ingilizce yuksek lisan 14 universite buldum somestrde basvuru yapacagim insallah
Merhaba, zahmet olmazsa bulduğunuz üniversiteleri buraya yazar mısınız? Ablam psikoloji mezunu da. çok yardımcı olursunuz. teşekkürler

busra34

Mesaj gönderen busra34 » Pzt Eki 29, 2018 2:37 pm

daad sitesine girersreniz bulabilirsiniz hepsini klinikmi orgutselmi istiyosunuz