Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA ŞARTLİ KABUL PSİKOLOJİ

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
b.bogazkesen

ALMANYA ŞARTLİ KABUL PSİKOLOJİ

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Prş Tem 19, 2018 3:53 am

2018 YKS ye girdim

Almanya'da okumak istiyorum
Bu sene şartlı kabul ile başvurup işletmeden
2019 yks de psikoloji yazip dil kurşunu tamamlayıp İngilizce ve almancami geliştirip psikolojiye geçmeyi düşünüyorum

1-lise ortalamam 70
2- Anadolu lisesinden mezun oldum
3-isletme yazacağım kabul almasi daha kolay olduğu ve istediğim psikolojinin başvuru tarihi geç olduğu için zaman kaybetmemek adina ve en önemlisi psikoloji daha seçici oldugu için dili geliştirmek için zaman gerekli
4-danismanlik şirketine 1700 euro vermeye gerek var. Mi
Başvuru işlemlerini Almancası iyi herhangi biriyle yapabilir miyim

maploping

Re: ALMANYA ŞARTLİ KABUL PSİKOLOJİ

Mesaj gönderen maploping » Prş Tem 19, 2018 9:57 am

1700 az, sen onu 2000'e tamamla. Kendisine ev, araba neyim alır.

ahmetua

Mesaj gönderen ahmetua » Prş Tem 19, 2018 11:13 am

danışmanlık 1700 euro ile muhtemelen diğer ülkelerede bayilik açıcak sanırım ondan istiyor 1700 ne

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Prş Tem 19, 2018 12:45 pm

1700 euro nedir internet ve bilgi çağındayız kendinde başvurabilirsin pek ala bir düşün derim. İhtiyaç duyduğun neredeyse bütün bilgileri bu sitede bulabilirsin bulamadıklarınıda sorup öğrenebiliyorsun, tabi karar sana kalmış.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Tem 19, 2018 4:56 pm

1700 euro az bile demis 3 bin euro isteyen duydum , türkiyede isletme kazanip nasil psikoloji okuyabilir misin bilmiyorum belki kabul etmeyebilirler , ayrica kabul almasi daha kolay diye isletme yazacaksinda normal basvuru zamanin gelince kabul etmezlerse psikolojiye o ne olacak , zaten degisen bir sey yok sartli kabul not yeterliligini vs sagliyor musun diye bakiyorlar bir nevi sartli kabul alamiyorsan normal okuyamazsinda ( dil sertifikasi degilse sayet alamama nedeninin notsa )
Arkadaslar ben erkegim =)

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Tem 20, 2018 11:18 am

Isletme kazanip, psikoloji okuyamazsin. Illaki danismanlik alacaksan bu sitenin danismanligindan sasma, 4 de 1 fiyati o firmalarin.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Pzr Tem 22, 2018 9:13 pm

duisburger yazdı: Cum Tem 20, 2018 11:18 am Isletme kazanip, psikoloji okuyamazsin. Illaki danismanlik alacaksan bu sitenin danismanligindan sasma, 4 de 1 fiyati o firmalarin.

2019 da tekrar girip psikoloji yazacağım

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Tem 24, 2018 3:13 am

b.bogazkesen yazdı: Pzr Tem 22, 2018 9:13 pm 2019 da tekrar girip psikoloji yazacağım
Hayaller psikoloji hayatlar felsefe:D, bende aynı durumu yaşadım psikoloji istiyordum fakat puanım yetmedi ege felsefeye girdim mecburiyetten ve o süreçte almanca kursuna gittim ve aynı zamanda okula da başladım.2.yılımın yarı döneminde almanyaya geldim. Psikoloji okuma hayali ile. Ama öğrendim ki NC diye lanet bir not sistemi varmış ve öyle her isteyeni almıyorlarmış. Psikolojinin NC puanı çok yüksek 1.3 - 1.5 civarı çoğu ünide. Benim NC notum ise hesaplamalarıma göre 2.7:D yani burda da psikoloji olmayacak gibi.. O yüzden iyi araştırmanı tavsiye ederim. NC ile ilgili daha fazla bilgiyi google amcamızdan öğrenebilirsin..

deutschinformation

Mesaj gönderen deutschinformation » Sal Tem 24, 2018 12:59 pm

Arkadaşlar ÖSYM ıslak imza aldıktan sonra çeviri yaptıracağım fakat "çeviriye konsolosluk mühür basmıyor" diye birkaç yorum gördüm ne yapmam gerekiyor bu durumda yardımcı olabilir misiniz?

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Sal Tem 24, 2018 11:11 pm

tugce98 yazdı: Sal Tem 24, 2018 3:13 am Hayaller psikoloji hayatlar felsefe:D, bende aynı durumu yaşadım psikoloji istiyordum fakat puanım yetmedi ege felsefeye girdim mecburiyetten ve o süreçte almanca kursuna gittim ve aynı zamanda okula da başladım.2.yılımın yarı döneminde almanyaya geldim. Psikoloji okuma hayali ile. Ama öğrendim ki NC diye lanet bir not sistemi varmış ve öyle her isteyeni almıyorlarmış. Psikolojinin NC puanı çok yüksek 1.3 - 1.5 civarı çoğu ünide. Benim NC notum ise hesaplamalarıma göre 2.7:D yani burda da psikoloji olmayacak gibi.. O yüzden iyi araştırmanı tavsiye ederim. NC ile ilgili daha fazla bilgiyi google amcamızdan öğrenebilirsin..

Evet araştırmalarım sonucu NC den dolayı hayal oldu
Tekrar girsem bile 2.2 alabilirim oda yetersiz

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Tem 24, 2018 11:24 pm

Arkadaslar arastirmiyor musunuz cidden ? Bu nasil olabilir ben algilayamiyorum , yanlis anlamayin yukaridaki 2 arkadas icin söylemiyorum bunlari genel herkes görsün diye. Hayatinizi degistirecek seyler yapiyorsunuz , kararlar veriyorsunuz , bu yolda on binlerce lira para harciyorsunuz ve geldikten sonra aa yokmus nasil diyebiliyor insan gercekten inanilacak gibi degil ! Sonra neden vize vermiyorlar vermezler tabi , ben de dünyadan bir haber olupta almanyaya gelmis sansina yasayan bir seyler yapan insanlar tanidim bu kadar da olmaz yani , bir halti ypamadan önce en dibine kadar arastirilmali , bu sitenin kurucusundan , danismanlik hizmeti veren kisiden daha cok bilgili olmali insan , danismanlik alinmasin demiyorum ama teorik olarak enazindan okadar bilinmeli ki sonradan böyle aa olmuyormusla karsilasilmasin

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Ağu 01, 2018 12:24 am

kiss25 yazdı: Sal Tem 24, 2018 11:24 pm Arkadaslar arastirmiyor musunuz cidden ? Bu nasil olabilir ben algilayamiyorum , yanlis anlamayin yukaridaki 2 arkadas icin söylemiyorum bunlari genel herkes görsün diye. Hayatinizi degistirecek seyler yapiyorsunuz , kararlar veriyorsunuz , bu yolda on binlerce lira para harciyorsunuz ve geldikten sonra aa yokmus nasil diyebiliyor insan gercekten inanilacak gibi degil ! Sonra neden vize vermiyorlar vermezler tabi , ben de dünyadan bir haber olupta almanyaya gelmis sansina yasayan bir seyler yapan insanlar tanidim bu kadar da olmaz yani , bir halti ypamadan önce en dibine kadar arastirilmali , bu sitenin kurucusundan , danismanlik hizmeti veren kisiden daha cok bilgili olmali insan , danismanlik alinmasin demiyorum ama teorik olarak enazindan okadar bilinmeli ki sonradan böyle aa olmuyormusla karsilasilmasin
Araştırmaz olur muyum ya bir yılım dil kursu ve araştırma ile geçti.Ama okuduğum tüm sitelerde bölümünüze yakın bir bölüme geçiş yapabiliyorsunuz yazıyordu. Bende felsefe,sosyoloji,psikoloji yakın bölümler olduğu için bir sorun olmayacak diye düşündüm.Biraz aptallık yaptım sanırım daha derin bir araştırma yapmayarak.Nc ile ilgili bir yazıyı sadece bu sitede gördüm ve onu gördüğümde almanya için vize sonucumu bekliyordum.Yani araştırma yapmak önemli ama önemli olan daha detaylı ve derin bir araştırma yapmak.Ve tabi almanyadaki akrabalara ve her söylenene de inanmamak gerekiyormuş..

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ağu 01, 2018 12:39 am

tugce98 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 12:24 am Araştırmaz olur muyum ya bir yılım dil kursu ve araştırma ile geçti.Ama okuduğum tüm sitelerde bölümünüze yakın bir bölüme geçiş yapabiliyorsunuz yazıyordu. Bende felsefe,sosyoloji,psikoloji yakın bölümler olduğu için bir sorun olmayacak diye düşündüm.Biraz aptallık yaptım sanırım daha derin bir araştırma yapmayarak.Nc ile ilgili bir yazıyı sadece bu sitede gördüm ve onu gördüğümde almanya için vize sonucumu bekliyordum.Yani araştırma yapmak önemli ama önemli olan daha detaylı ve derin bir araştırma yapmak.Ve tabi almanyadaki akrabalara ve her söylenene de inanmamak gerekiyormuş..
ya sizin akrabalariniz icin söylemiyorum keisnlikle genel konusacagim ama almanyadaki türkler ( orada cok uzun süredir yasayan / dogmus , bizim gibi degilde eskielrden kalan insanlarin cocuklari falan yani ) bu konularda cok bilgili olmuyorlar ve genelde kendi bildiklerini söylüyorlar ve bir sekilde egolari o kadar yüksek oluyor ki söylenenide kabul etmiyorlar , ya öyle insanlar varki adam akrabasini getirtcek okuma yoluyla ( maksat gercekten egitim olduguna dair süphelerim var !) dil kursu falan ayarliyor ( yardimci oldum birebir yasadim yani durumu ) ama bunun okul kabulu vs her seyi var dedim ki vize cikmaz o süreye yetismez kursa , adam bana yav sorun degil onu burada gider konusuruz yabancilar subesiyle halledeler diyor !!!! bizim tanidik var gerekirse o gider konusur diyor ! Böyle bir sey mümkün falan degil arkadaslar böyle söyleyen akrabalariniz da varsa dinleyin ama eseginizide saglam kaziga baglayin siz. Bir daha yaziyorum NE ALMANYADAKI AKRABALARINIZA NE BU FORUMDAKILERE NE DANISMAN SIRKETTEKI INSANLARA , KIMSEYE KÖRÜ KÖRÜNE INANMAYIN , KENDINIZ DIBINE KADAR ARASTIRIN , KENDI DÜSÜNCENIZLE DEGIL ARASTIRDIGINIZ KAGIT ÜSTÜNDE YAZAN SEYLERE GÖRE HAREKET EDIN.

Almanyada pskiloji yüksek puanla alan ve önemli bir dal , estagfurullah aptallik demeyelim ama hata yapmissin bariz bir sekilde.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Ağu 01, 2018 1:09 am

kiss25 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 12:39 am ya sizin akrabalariniz icin söylemiyorum keisnlikle genel konusacagim ama almanyadaki türkler ( orada cok uzun süredir yasayan / dogmus , bizim gibi degilde eskielrden kalan insanlarin cocuklari falan yani ) bu konularda cok bilgili olmuyorlar ve genelde kendi bildiklerini söylüyorlar ve bir sekilde egolari o kadar yüksek oluyor ki söylenenide kabul etmiyorlar , ya öyle insanlar varki adam akrabasini getirtcek okuma yoluyla ( maksat gercekten egitim olduguna dair süphelerim var !) dil kursu falan ayarliyor ( yardimci oldum birebir yasadim yani durumu ) ama bunun okul kabulu vs her seyi var dedim ki vize cikmaz o süreye yetismez kursa , adam bana yav sorun degil onu burada gider konusuruz yabancilar subesiyle halledeler diyor !!!! bizim tanidik var gerekirse o gider konusur diyor ! Böyle bir sey mümkün falan degil arkadaslar böyle söyleyen akrabalariniz da varsa dinleyin ama eseginizide saglam kaziga baglayin siz. Bir daha yaziyorum NE ALMANYADAKI AKRABALARINIZA NE BU FORUMDAKILERE NE DANISMAN SIRKETTEKI INSANLARA , KIMSEYE KÖRÜ KÖRÜNE INANMAYIN , KENDINIZ DIBINE KADAR ARASTIRIN , KENDI DÜSÜNCENIZLE DEGIL ARASTIRDIGINIZ KAGIT ÜSTÜNDE YAZAN SEYLERE GÖRE HAREKET EDIN.

Almanyada pskiloji yüksek puanla alan ve önemli bir dal , estagfurullah aptallik demeyelim ama hata yapmissin bariz bir sekilde.
Kesinlikle çok haklısın.Özellikle akrabalar konusunda.Bende gelip bazı olaylar yaşadıktan sonra akrabalarımdan uzaklaşma kararı aldım. Ve herkese tavsiyem (gerçi herkesin akrabası bir değildir çok iyi olanları da vardır diye düşünüyorum,umuyorum...) kesinlikle dil kursu,okul vs tatil dışında ne için gelirseniz gelin, uzun süreli olarak akrabanızda kalmayın.Umduğunuz gibi olmuyor kesinlikle. Bir süre sonra sorunlar başlıyor.İyisi mi arayı bozmadan,sorunlar yaşamadan kendinize bir Wg bulmak.Evet kira ödemek zor oluyor,akraba yanında kalmak en azından kira masrafından kurtarıyor bende öyle düşünüyorum ama birde bunun psikolojik tarafı var. Psikolojiniz bu durumu kaldırabiliyorsa ve melek gibi akrabalara sahipseniz iyi şanslar:))

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Çrş Ağu 01, 2018 1:15 am

Merhabalar, felsefe, sosyoloji ve psikoloji Türkiye'de birçok üniversitede Fen-Edebiyat Fakültesi'nde okutuluyor, ancak yakın bölümler değiller. Bu bölümlerde diğer bölümlerin dersleri yalnıza temel düzeylerde işleniyor, derinine inilmiyor. Bu yüzden Almanya'da psikoloji bölümüne geçiş yapmak için Türkiye'de de psikoloji bölümüne girmiş olmanızı beklerler büyük ihtimalle. Yakın bölümler olarak geçmesi için çok daha fazla ortak derslerinin olması gerek.