Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Darmstadt hakkında bilgi sahibi olan var mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bilu1

DSH Darmstadt hakkında bilgi sahibi olan var mi?

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Tem 16, 2018 12:31 pm

Haziranda ilk kez DSH sınavımı yazdım ama dinleme bölümünde yaşadığım bir talihsizlikten dolayı maalesef 65 ortalama ile DSH-1 aldım. Normalde kursta vs dinleme bölümden yapılan sınavlarda 80 üstünde rahat alıyordum ama amfi ile sınıf ortamı farklı oluyormuş. Neyse eylüle de tekrar DSH yazmam gerekecek ve Darmstadt'i düşünüyorum. Özellikle sormak istediğim amfisi vs nasıl Darmstadt'in? Duymak veya kelimeleri anlamak (sorunum kelime haznesi veya hız falan değil ortamın gürültülü olması, yankı yapması vs tarzı şeyler) sorun oluyor mu? Onun dışında yazma konusundan ne soruyorlar grafik yorumlama tarzı mi? Bilenler varsa yardımcı olabilir mi?

kiss25

Re: DSH Darmstadt hakkında bilgi sahibi olan var mi?

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Tem 16, 2018 4:55 pm

Gecen ocak sonunda girmistim ben. Yazida strestle ilgili bir sey sormuslardi 2-3 soru vardi onlari cevaplamamizi istiyorlardi grafik yoktu. Mündlichte grafik vardi herkese fakrli grafikler veriyorlar ve bu grafikleri yorumlamamizi istiyorlardi , bana ülkelere göre erken dogumla erkenden anne olmayla ilgili grafik gelmisti 2 farkli grafik vardi tam detayli hatirlayamiyorum , yine 2-3 soru vardi ve o sorulari cevaplamamizi istemislerdi. Ben Darmstadt in dsh kursuna gittim bizi normal dersliklerde sinav yapmislardi (normal liselerdeki derslik gibi max 20-25 kisilik falandir benim girdigim sinif) externe ögrencileri nasil yapiyorlar bilmiyorum , bize söylemislerdi belki amfide yapariz diye de ama okulun amfileri güzel ve kaliteli ses sistemi vs. olsun anlasiliyor. Sinav esnasinda bir sorunun olursa falan cekinmeden elini kaldirip biraz sessizligi saglayabilir misiniz veya daha yüksek sesle okuyabilir misiniz hatta bir hocamiz sinavdan önces bize , okuyan kisiye cok hizli okuyorsa biraz daha yavas ve tane tane okuyabilir misiniz diyebilirsiniz demisti
Arkadaslar ben erkegim =)

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Tem 16, 2018 5:07 pm

kiss25 yazdı: Pzt Tem 16, 2018 4:55 pm Gecen ocak sonunda girmistim ben. Yazida strestle ilgili bir sey sormuslardi 2-3 soru vardi onlari cevaplamamizi istiyorlardi grafik yoktu. Mündlichte grafik vardi herkese fakrli grafikler veriyorlar ve bu grafikleri yorumlamamizi istiyorlardi , bana ülkelere göre erken dogumla erkenden anne olmayla ilgili grafik gelmisti 2 farkli grafik vardi tam detayli hatirlayamiyorum , yine 2-3 soru vardi ve o sorulari cevaplamamizi istemislerdi. Ben Darmstadt in dsh kursuna gittim bizi normal dersliklerde sinav yapmislardi (normal liselerdeki derslik gibi max 20-25 kisilik falandir benim girdigim sinif) externe ögrencileri nasil yapiyorlar bilmiyorum , bize söylemislerdi belki amfide yapariz diye de ama okulun amfileri güzel ve kaliteli ses sistemi vs. olsun anlasiliyor. Sinav esnasinda bir sorunun olursa falan cekinmeden elini kaldirip biraz sessizligi saglayabilir misiniz veya daha yüksek sesle okuyabilir misiniz hatta bir hocamiz sinavdan önces bize , okuyan kisiye cok hizli okuyorsa biraz daha yavas ve tane tane okuyabilir misiniz diyebilirsiniz demisti
Çok teşekkür ederim yani anladığım kadarı ile yazılı kısmında herhangi bir grafik ya da resim vs hiç bir şey yok sadece bir kaç soru var o soruları cevapliyorsun. Ve genelde teknik konulardan ya da ders ile ilgili konulardan değilde daha günlük konulardan çıkıyor. Umarım beni de sınıf ortamına alırlar amfiyi sevmedim :(

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Tem 16, 2018 6:26 pm

ben de cikmadi ama cikabilir yani belli olmaz o ama yok genel olarak günlük ve güncel konulardan daha cok cikan sorular
Arkadaslar ben erkegim =)

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Eyl 14, 2018 5:33 pm

kiss25 yazdı: Pzt Tem 16, 2018 6:26 pm ben de cikmadi ama cikabilir yani belli olmaz o ama yok genel olarak günlük ve güncel konulardan daha cok cikan sorular
Merhaba benim bir arkadaşım da Darmstadt unisinin sınavına girdi de sonuçlarını bekliyor. Biraz sıkıntılı bir durumu var eğer DSH-2 alamazsa turkiyeye geri dönecek. Şimdi sınavı yapmış ama diğer dsh-1 veren okullara oranla daha zor olduğunu söyledi. Acaba korektur'u nasıl Darmstadt'in bir bilginiz var mi? Kati bir korektur mu yoksa çok katı değil mi?

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Eyl 14, 2018 5:35 pm

Bilu1 yazdı: Pzt Tem 16, 2018 12:31 pm Haziranda ilk kez DSH sınavımı yazdım ama dinleme bölümünde yaşadığım bir talihsizlikten dolayı maalesef 65 ortalama ile DSH-1 aldım. Normalde kursta vs dinleme bölümden yapılan sınavlarda 80 üstünde rahat alıyordum ama amfi ile sınıf ortamı farklı oluyormuş. Neyse eylüle de tekrar DSH yazmam gerekecek ve Darmstadt'i düşünüyorum. Özellikle sormak istediğim amfisi vs nasıl Darmstadt'in? Duymak veya kelimeleri anlamak (sorunum kelime haznesi veya hız falan değil ortamın gürültülü olması, yankı yapması vs tarzı şeyler) sorun oluyor mu? Onun dışında yazma konusundan ne soruyorlar grafik yorumlama tarzı mi? Bilenler varsa yardımcı olabilir mi?
Merhaba siz Darmstadt dsh' ya ne zaman girmiştiniz ve sonucunuz nasıldı? Benim de bir arkadaşım başka unilerden sizin gibi 65 63 64 gibi puanlarla DSH-1 almış acaba korektur'u nasıl darmstadt'in