Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Uzatma ve Testdaf

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozgeealtn

Oturum Uzatma ve Testdaf

Mesaj gönderen ozgeealtn » Prş Tem 12, 2018 5:21 pm

Arkadaşlar 2 sorum var. Birincisi bizim 6 aylık vize alarak geldiğimiz vize 18ay içinde sınavı başarmamız gereken süreye dahil mi? Şöyle ki ben haziran2017de geldim 6ay sonunda aralık ayında vizemi Eylül’e kadar uzattım. Yani bu araya kadar toplam süre 14-15 ay yapıyor. 4ay daha mı uzatabilirim yoksa bu 6 ay sayılmıyor da bi 6-12 ay arası daha uzatabilme şansım var mı? Çünkü bazı arkadaşların 2yıldan fazla kaldığını görüyorum. İkincisi Essen Üniversitesinin sunmuş olduğu 4dönem kayıt olma hakkı ile vize uzatabilir miyiz? son olarak Allah’ını seven Testdaf için taktik versin ya da kitap önersin pdf olur YouTube kanalı olur harika bir site olur. Ne olursa

Kaolardo

Re: Oturum Uzatma ve Testdaf

Mesaj gönderen Kaolardo » Prş Tem 12, 2018 7:30 pm

kaç aldın ki diğerlerinden Kitap oalrak 20:45 var leidenschaft var mit erfolg var

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Prş Tem 12, 2018 8:25 pm

Merhaba, Testdaf kitap önerisi olarak Testdaf-Training 20.15'i önerebilirim. Ben hazırlanırken 3-4 farklı kitap aldım, bence en iyi kitap buydu. Ama sadece tek kitapla çalışmanızı önermem ne kadar çok örnek yaparsanız o kadar aşina oluyorsunuz. Modelltestleri mutlaka yapın testdaf sitesindeki. Taktik olarak söyleyebileceğim, yazma bölümünde mutlaka argümanlarınızı nedenleriyle yazın, örneğin "yağlı yemekler kilo aldırır." cümlesini yazacaksınız bir sonraki cümlede " çünkü,..... örneğin,..." gibi bir cümleyle bu ifadenizi sağlamlaştırın. Kısa cümleler kurmak yerine bağlaçlarla daha uzun ve komplike cümleler kurmaya çalışın. Giriş, gelişme, sonuç bölümleri için şık birkaç redemittel ezberleyin, sınavda aklınıza bir şey gelmeyince kurtarıcı oluyor. Grafik beschreibung kısmını kısa ve öz tutun, grafikteki her detayı anlatmayın. Dinleme kısmı için bence pek bir taktik yok, okuma bölümü için de. Konuşma bölümü için mutlaka daha önceden aynı sınav şekliyle prova yapın. Çünkü mikrofona konuşmak, o stres durumunu yönetmek kolay değil. 7 bölüm var, her bölüm için giriş cümlesi için kalıplar var. İnternette çok örnek bulabilirsiniz. 1 cümle de olsa her bölümde girişi o cümlelerle yapmak insanı rahatlatıyor konuşamanın devamı için daha özgüvenli yapabiliyor kişiyi. Hazırlanma süresinde aklınıza gelen her şeyi elinizden geldiğinde düzenli bir şekilde yazmaya çalışın, konuşurken aman çok gramatik hata yaptım, şunu yanlış söyledim diye konuşmanın geri kalanı için moralinizi bozmayın. Emin olun herkes hata yapıyor ama konuşmanın genel niteliğine ve içeriğine daha çok baktıklarını düşünüyorum hatalardan ziyade. Başarılar dilerim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 15, 2018 5:55 pm

Hazirlik ögrencisi olarak toplam süre Almanya ya giris yaptiktan itibaren 24 ay, hazirlik ögrencisi olarak tekrardan vize uzatmazlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Erswelle

Mesaj gönderen Erswelle » Cum Tem 20, 2018 6:24 pm

Testdaf için elimde sınavı vermeye yetecek kadar doküman (PDF, hören, mundlicher Ausdruck örnekleri vs.) var. Drive'da kayıtlı hepsi ama buradan linki versem nasıl olur, güvenli olur mu bilmiyorum. Admin arkadaşlar bi fikir verirlerse sınava girmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Cum Tem 20, 2018 8:18 pm

Erswelle yazdı: Cum Tem 20, 2018 6:24 pm Testdaf için elimde sınavı vermeye yetecek kadar doküman (PDF, hören, mundlicher Ausdruck örnekleri vs.) var. Drive'da kayıtlı hepsi ama buradan linki versem nasıl olur, güvenli olur mu bilmiyorum. Admin arkadaşlar bi fikir verirlerse sınava girmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.
Sizin için herhangi bir sıkıntı yoksa tabii ki paylaşabilirsiniz. Ellerindeki dökümanları paylaşan arkadaşlar oldu. Ayrıca paylaşmanız birçok arkadaş için çok yararlı olabilir. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Cmt Tem 21, 2018 9:52 am

Physiker yazdı: Pzr Tem 15, 2018 5:55 pm Hazirlik ögrencisi olarak toplam süre Almanya ya giris yaptiktan itibaren 24 ay, hazirlik ögrencisi olarak tekrardan vize uzatmazlar.
Testdaf almak için verilen süre 12-18 ay değil miydi? 24 aya kadar uzatıyorlar mı yoksa?

yagmursanselsevim

Mesaj gönderen yagmursanselsevim » Çrş Tem 25, 2018 2:02 am

Erswelle yazdı: Cum Tem 20, 2018 6:24 pm Testdaf için elimde sınavı vermeye yetecek kadar doküman (PDF, hören, mundlicher Ausdruck örnekleri vs.) var. Drive'da kayıtlı hepsi ama buradan linki versem nasıl olur, güvenli olur mu bilmiyorum. Admin arkadaşlar bi fikir verirlerse sınava girmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.
Paylasabilirseniz cok guzel olur. Belki de paylastiniz, ben suan goremiyorum. Son durum nedir?
Paylasim icin tesekkurler hepimizin adina, basarilar

ozgeealtn

Mesaj gönderen ozgeealtn » Çrş Tem 25, 2018 9:08 am

Merhaba elinizde testdaf ile ilgili dosyayı e-mail adresi versem ulaştırabilir misiniz acaba bana ? Teşekkürler

ozgeealtn

Mesaj gönderen ozgeealtn » Çrş Tem 25, 2018 9:10 am

yagmursanselsevim yazdı: Çrş Tem 25, 2018 2:02 am Paylasabilirseniz cok guzel olur. Belki de paylastiniz, ben suan goremiyorum. Son durum nedir?
Paylasim icin tesekkurler hepimizin adina, basarilar
Evet paylaşıldı mı acaba? Sanırım sitede sorun olmaz -tabiki yine de sormak lazım- aksine herkes bu sınav için hazırlanıyor iyi bir kaynak olur.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Tem 25, 2018 1:10 pm

egesaglik-65@yahoo.com adresine gönderebilir misiniz. teşekkürler

Erswelle

Mesaj gönderen Erswelle » Sal Tem 31, 2018 3:22 pm

bi arkadaş bana şöyle bir link gönderdi, ben de oradan indirdim dokümanları... buradan bulabilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/10h08Vx ... iC2Zp/view