Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya konsolosluk görüşmesi sorunu ankara

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
baturcildam

Almanya konsolosluk görüşmesi sorunu ankara

Mesaj gönderen baturcildam » Sal May 15, 2018 3:04 pm

Ben kabulu (master i)ngilizce dilinde aldım 100% ve lisansı ingilizce okuduğuma dair belgeyi aldım üniversitemden dil belgesi isteniyor konsolosluk görüşmesinde ielts toefl almaya gerek varmı okuldan verilen belge yeterli mi

echelon

Re: Almanya konsolosluk görüşmesi sorunu ankara

Mesaj gönderen echelon » Çrş May 16, 2018 10:31 pm

HS Anhalt için hunterqb de öyle kabul alıp gitmişti sanırım. Yani bildiğim kadarıyla (emin olmamakla beraber) konsolosluğa dil belgesi (Ielts, Toefl) götürmedi. Siz hangi üniversiteden kabul aldınız?

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Prş May 17, 2018 7:51 am

Hs stralsund

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş May 17, 2018 9:22 pm

Starlsund'da hangi bölümden kabul aldınız ? Orada bazı arkadaşlarım var Hintli ve Pakistanlı.Konsolosluğun normalde belge sorma olayı yok ama anladığım kadarıyla memurdan memura çok değişiyor bu Almanya içinde de böyle yalnız ben olayı anlamadım siz başvurdunuz ve belge mi istediler yoksa siz meraktan mı soruyosunuz ?

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Prş May 17, 2018 9:33 pm

Hocam tourism master ı yakında ankara konsoloslukta ulusal vize görüşmesine giricem onun için sormustum

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Prş May 17, 2018 9:42 pm

Tesekkur ederim cevaplriniz icin fakat idata gondermis oldugu belgele eğer mutlak kabul belgeniz yok ise ielts veya toefl goturmeniz gerekiyor diyor.
Yani sonuç olarak acceptance kagidim var parasi dahi odedigim herhangi bir sıkıntı olducağını düşünmüyorum götürmez isem.

Demiş Aysberg552

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş May 17, 2018 10:35 pm

baturcildam yazdı: Prş May 17, 2018 9:42 pm Tesekkur ederim cevaplriniz icin fakat idata gondermis oldugu belgele eğer mutlak kabul belgeniz yok ise ielts veya toefl goturmeniz gerekiyor diyor.
Yani sonuç olarak acceptance kagidim var parasi dahi odedigim herhangi bir sıkıntı olducağını düşünmüyorum götürmez isem.

Demiş Aysberg552
evet bende öyle biliyorum hayırlısı olsun

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Cum May 18, 2018 9:13 pm

Arkadaşlar kabul belgesi olmasına rağmen dil belgesi ibraz etmek gerekiyor mu sorusunu ben de daha önce başka konu altında sordum ve gerektiğine dair cevap aldım. Fakat farklı yerlerde farklı bilgiler olduğu için hala emin olamadım. Siz de kabul belgesi varsa dil belgesi gerekmez diyorsunuz, anladığım kadarıyla. Bu olayı tecrübe etmiş biri kesin bilgi verse de netleştirsek ne güzel olur. Soruyu ayrıca tekrar yazıyorum:
İngilizce bir yüksek lisans programına kabul almış kişi, elinde kabul kağıdı da varken, yine de konsolosluğa vize işlemleri için dil belgesi ibraz etmesi gerekir mi?

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Cum May 18, 2018 10:24 pm

Merhaba,

Almanya icin konsolusluk gorusmesine islta toefl goturmedim cunku Amerika da okudugum icin bana belge soramadilar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 22, 2018 10:09 am

Kabul alinan bölümün egitim dili ingilizce ise konsoloslugun almanca dil sertifikasi sormasina gerek yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Çrş Haz 20, 2018 4:50 pm

hunterqb yazdı: Prş May 17, 2018 9:22 pm Starlsund'da hangi bölümden kabul aldınız ? Orada bazı arkadaşlarım var Hintli ve Pakistanlı.Konsolosluğun normalde belge sorma olayı yok ama anladığım kadarıyla memurdan memura çok değişiyor bu Almanya içinde de böyle yalnız ben olayı anlamadım siz başvurdunuz ve belge mi istediler yoksa siz meraktan mı soruyosunuz ?

Gittim mi stralsunda nasıl