Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tavsiyenize ihtiyacım var.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
eminho47

Tavsiyenize ihtiyacım var.

Mesaj gönderen eminho47 » Sal May 08, 2018 2:58 am

Merhaba,
Ben Meslek lisesi mezunuyum. Şuanda Türkiye'de üniversite 1. sınıfı tamamlamaktayım. Bölümüm LYS ile kazandığım 4 yıllık Uluslararası İlişkiler. Almanya'da doğdum ve Almanya'da iki, İsviçre'de bir ağabeyim var. Almanca biliyorum fakat 6 yaşında Türkiye'ye dönüş yaptığım için gramer bilgim yok ve iyi anlıyorum ama konuşurken takılı kalabiliyorum yani Almanca seviyemin ne olduğunu tam olarak bende anlayamadım, Goethe'nin online bir sınavı var onda çıkan sonuçta orta seviyenin biraz üstü çıkıyor. Ben Almanya'da okumak istiyorum ama lisede ve üniversitede hem okuyup hem çalıştığım için notlarım düşük Lise Diploma ortalamam 68, Şuanda birinci sınıf yıl ortalamam 2'yi geçmeyecek galiba. Bu kadar çok şeyi kafanız da şekillenir diye anlatmak istedim. Şimdi ben Almanya'da okumak için gereken her şeyi biliyorum ama notum düşük. ***Düşük notla Almanya da ki üniversitelere geçiş yapabilir miyim?(ki istediğim kesinlikle bu)*** yada Sınıfımı tekrar edip notlarımı yükselteyim mi? Yada 2. sınıfa devam edip not ortalamamı 2 ve biraz üstüne mi çekmeye çalışayım?(bu yeterli olur mu?) Lütfen yardımcı olun çünkü bu benim hayalim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Tavsiyenize ihtiyacım var.

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 08, 2018 11:02 am

Merhaba, siteye hos geldin. Direk egitimi hakkini saglayamiyorsun zaten, öncelikle Studienkolleg yapman gerekiyor.

Gerekli bilgileri asagidaki linkte bulabilirsin:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

eminho47

Mesaj gönderen eminho47 » Sal May 08, 2018 4:14 pm

Physiker yazdı: Sal May 08, 2018 11:02 am Merhaba, siteye hos geldin. Direk egitimi hakkini saglayamiyorsun zaten, öncelikle Studienkolleg yapman gerekiyor.

Gerekli bilgileri asagidaki linkte bulabilirsin:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Evet ama şuan üniversitenin 1. Yılını tamamlamaktayım

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Sal May 08, 2018 10:01 pm

Ortalamaniz düsükse gecis biraz zor olacaktir, hem gecmek icin DSH veya TestDaf sartini saglamaniz gerekiyor.
Meslek lisesi mezunu oldugunuz icin farkli bir prosedürü var, Physiker'in verdigi linkte gerekli bilgiler yaziyor.

eminho47

Mesaj gönderen eminho47 » Sal May 08, 2018 10:53 pm

TRueS yazdı: Sal May 08, 2018 10:01 pm Ortalamaniz düsükse gecis biraz zor olacaktir, hem gecmek icin DSH veya TestDaf sartini saglamaniz gerekiyor.
Meslek lisesi mezunu oldugunuz icin farkli bir prosedürü var, Physiker'in verdigi linkte gerekli bilgiler yaziyor.
Evet haklısınız cevaplarınız için teşekkür ederim ama 1. sınıfı bitirdiğim zaman Studien Kolleg yapmama gerek kalmıyor diye biliyorum ve bu ay 1. sınıfı bitiriyorum. Asıl sorum şu Goethe sertifikasını alıp düşük not ortalaması ile biran önce başvuru mu yapayım? yoksa notlarımı mı yükseltiyim? Notlarımı yükseltmek istersem 1 sene daha uzuyor. Ama eğer şimdi başvurursam 1 sene kazanmış oluyorum. Düşük notlarla geçiş yapabilir miyim ? Bölümüm Almanya da üst düzey notlar isteyecek bir bölüm olmadığını düşünüyorum.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Çrş May 09, 2018 3:06 am

Goethe c2 großes Sprachdiplom almanız gerekir direk başlamanız için. Not ortalamanız 2nin altındaysa okulun kabul edeceğini sanmıyorum, konsolosluk da vize vermez sanırım başarısız olarak görülebilir. Şansınızı deneyin yine de, başarılar.