Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Siegen ve Paderborn

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
josnin

Re: Universite Siegen ve Paderborn

Mesaj gönderen josnin » Cum May 24, 2019 5:55 pm

tunali yazdı: Cum May 24, 2019 4:06 pm Siegen'e ben de başvurmuştum da red cevabı geldi. Dedim acaba son dakika başvurduğum için mi oldu. Sana geri dönüş yaptılar mı?
Red cevabiniz e mail ile mi geldi ? Posta ile geldiyse de Türkiyedemisiniz yoksa Almanya mi ? Bana henüz bir geri dönüs olmadi da

cglrdgkn

Mesaj gönderen cglrdgkn » Cmt May 25, 2019 1:07 am

tunali yazdı: Cum May 24, 2019 4:06 pm Siegen'e ben de başvurmuştum da red cevabı geldi. Dedim acaba son dakika başvurduğum için mi oldu. Sana geri dönüş yaptılar mı?
Hayır daha bir cevap alamadım. Size mail ile mi bilgilendirme yapıldı ve neler göndermiştiniz biraz bahsedebilir misiniz ?

tunali

Mesaj gönderen tunali » Çrş May 29, 2019 10:09 pm

cglrdgkn yazdı: Cmt May 25, 2019 1:07 am Hayır daha bir cevap alamadım. Size mail ile mi bilgilendirme yapıldı ve neler göndermiştiniz biraz bahsedebilir misiniz ?
Maille geri dönüş olmadı. İkinci adres olarak Almanya'daki bir tanıdığımın adresini vermiştim. Türkiye'den gönderdiğim belgeleri oraya postalamışlar. Çok fazla başvuru olduğu ve kısıtlı yerleri olduğu gibi bir açıklama yapmışlar.

josnin

Mesaj gönderen josnin » Çrş May 29, 2019 10:23 pm

tunali yazdı: Çrş May 29, 2019 10:09 pm Maille geri dönüş olmadı. İkinci adres olarak Almanya'daki bir tanıdığımın adresini vermiştim. Türkiye'den gönderdiğim belgeleri oraya postalamışlar. Çok fazla başvuru olduğu ve kısıtlı yerleri olduğu gibi bir açıklama yapmışlar.
Peki hangi bölüme basvuru yapmistiniz ve sertifikaniz hangi düzeydeydi ? A2 mi B1 mi ?

tunali

Mesaj gönderen tunali » Cum May 31, 2019 12:32 pm

josnin yazdı: Çrş May 29, 2019 10:23 pm Peki hangi bölüme basvuru yapmistiniz ve sertifikaniz hangi düzeydeydi ? A2 mi B1 mi ?
Makina Mühendisliği için başvurdum. Sertifika konusu biraz karışık oldu benim. Hören dışındaki 3 modülde B1 sertifikam vardı. Son başvuru tarihini kaçırmamak için 'hören' sınav sonucunu beklemeden göndermek zorunda kaldım. Onu da alınca göndereceğimi söyleyen bir kağıt yazdım. Belgeler elimize ulaştı maili geldiğinde sonuç belgesi de çıkmıştı. Dedim göndereyim mi, gerek yok şu an çok başvuru var kaybolur dediler. Sonra da red cevabı geldi zaten.

josnin

Mesaj gönderen josnin » Cum May 31, 2019 12:38 pm

tunali yazdı: Cum May 31, 2019 12:32 pm Makina Mühendisliği için başvurdum. Sertifika konusu biraz karışık oldu benim. Hören dışındaki 3 modülde B1 sertifikam vardı. Son başvuru tarihini kaçırmamak için 'hören' sınav sonucunu beklemeden göndermek zorunda kaldım. Onu da alınca göndereceğimi söyleyen bir kağıt yazdım. Belgeler elimize ulaştı maili geldiğinde sonuç belgesi de çıkmıştı. Dedim göndereyim mi, gerek yok şu an çok başvuru var kaybolur dediler. Sonra da red cevabı geldi zaten.
Anladim. Yüksek lisans miydi yoksa lisans mi ? Benim basvurdugum bölüm zulassungsfrei bir bölüm lisans icin basvurdum b1 vardi bende de daha bir cevap gelmedi.

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Prş Haz 06, 2019 5:56 pm

Padernborn genelde geç cevap veriyormuş yazılanlara göre. Paderborn DSH hazırlık kursundan kabul veya red alanlar, başvuru tarihinden tam olarak ne kadar süre sonra geldi cevabınız?
15 Mayıs son tarihli başvuru döneminde belgelerimi gönderdim. 13 Mayısta belgeler ellerine ulaştı.

cglrdgkn

Mesaj gönderen cglrdgkn » Çrş Haz 19, 2019 12:19 am

cglrdgkn yazdı: Cmt May 25, 2019 1:07 am Hayır daha bir cevap alamadım. Size mail ile mi bilgilendirme yapıldı ve neler göndermiştiniz biraz bahsedebilir misiniz ?
Selamlar tekrardan , ben de fazla basvuru olduğu gerekçesiyle ret aldım fakat bu ret dil kursunda yer olmadığı için sanırım. O yüzden burda B2 ve C1 alıp , TesDaf'ı verip direk bölüme gideceğim. Umarım herkes hedefi için çalışmanın karşılığını alır.

veli.gocuncu

Mesaj gönderen veli.gocuncu » Çrş Haz 19, 2019 3:10 pm

Mmuyanik yazdı: Pzr Nis 29, 2018 10:12 pm Hocam merhabalar. Ben Paderbornda İnternational Business Studies bölümüne niyetliyim.Geçenler de üniversiteyi ziyaret etme fırsatım oldu.İnternational office den başvuru formunu aldık. Doldurduk.Şartlı kabul için dil kursuna gitmeyi planlıyorum.Yalnız burada evrak toplama kısmında ciddi sıkıntı yaşıyorum
1) LİSE DİPLOMASI / ÇEVİRİ + NOTER ONAYI+ APOSTİL
2) ÖSYM KAZANDI BELGESİ / ÇEVİRİ +NOTER + APOSTİL veya ISLAK İMZALI ALINIP KONSOLOSLUK ONAYI
3) ÜNİVERSİTE DİPLOMA /ÇEVİRİ + NOTER ONAYI + APOSTİL
4) ÜNİVERSİTE TRANSKRİPT ingilizce / FOTOKOPİ KONSOLOSLUK ONAYI
5) ÜNİVERSİTE DİPLOMA EKİ ingilizce / FOTOKOPİ KONSOLOSLUK ONAYI
İnternational office de görüştüğümüz kişi bize çok detaylı bilgi vermedi.Şuan başvurunun ilk aşamasındayız. Bu evrakların dışında neler gerekir aceba?
merhabalar birkac sorum olacakti master konusunda almanaca dil kursu yaorim c1 e kadar acaba ingilizce bachelor diplomam var acaba master yapacagim uniler var mi

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Prş Haz 20, 2019 10:13 am

veli.gocuncu yazdı: Çrş Haz 19, 2019 3:10 pm merhabalar birkac sorum olacakti master konusunda almanaca dil kursu yaorim c1 e kadar acaba ingilizce bachelor diplomam var acaba master yapacagim uniler var mi
Sorunuzu çok net anlamadım.Ancak Almanya da birçok bölümü hiç almanca bilmeden ingilizce okuyabilirsiniz.Ayrıca burada örneğin ingilizce master yaparken bir yandanda almanca dil kursuna devam edebilirsiniz.

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Pzr Haz 23, 2019 8:11 pm

Merhaba , Siegen üniversitesine kendi sitesinden mi kayıt yaptırılıyor yoksa uni asissten mi acaba? bir de yabancılar için gerekli belgeler ve şartlar kısmını bulamadım. Bİrisi link atabilir mi?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Haz 23, 2019 11:58 pm

gzmm yazdı: Pzr Haz 23, 2019 8:11 pm Merhaba , Siegen üniversitesine kendi sitesinden mi kayıt yaptırılıyor yoksa uni asissten mi acaba? bir de yabancılar için gerekli belgeler ve şartlar kısmını bulamadım. Bİrisi link atabilir mi?
Merhabalar.Universität Siegen icin direk belgeler üniversiteye gönderiliyor. Eger öncesinde dil kursu almak istiyorsaniz üniversitede tarihi 15 mayisti fakat 15 kasimda yaz dönemi icin bir daha baslayacak. Eger dil kursu almayacaksaniz tarihler degisiyor. Universität Siegen bewerbungsverfahren yazarak siteye ulasabilirsiniz. Basarilar!

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Sal Haz 25, 2019 3:14 am

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, dsh2 sertifikam var direk lisansa başvuracağım. gerekli belgelerde saplık sigortası yazıyor daha kabul almadan sağlık sigortası yaptırmak saçma değil mi başvuru yapan herkes sağlık sigortası yaptırıyor mu? yaptırdıysanız nasıl ve nereden yaptırdınız ?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Haz 25, 2019 9:04 am

gzmm yazdı: Sal Haz 25, 2019 3:14 am öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, dsh2 sertifikam var direk lisansa başvuracağım. gerekli belgelerde saplık sigortası yazıyor daha kabul almadan sağlık sigortası yaptırmak saçma değil mi başvuru yapan herkes sağlık sigortası yaptırıyor mu? yaptırdıysanız nasıl ve nereden yaptırdınız ?
Benim b1 belgem var bu nedenle sartli ön kabul icin basvurmustum ve herhangi bir saglik sigortasi belgesi göndermedim ve aldim ön kabulümü. Daha sonra ön kabulüm ile giderek AT11 aldim. Yani basvuru yaparken yoktu.

Umtylmz21

Mesaj gönderen Umtylmz21 » Sal Tem 16, 2019 2:47 pm

Benim pederborndan şartlı kabulum var dil kursu başvuru kayıtları 10 eylülde başlıyo vize görüşmemde 4 eylulde ne yapabilirim arkadaşlar dil kursu kayİtlarını başka döneme yapabilirmiyim

İzmir99

Mesaj gönderen İzmir99 » Prş Ağu 22, 2019 6:20 pm

Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olucak,cevap verirseniz mutlu olurum. Eylül ayın da Siegen Ünv.de eğitimim başlıyor. Goethe B1 sertifikam var,direkt B2den başkıyabiliyormuyum ? Yoksa bir sınava mı gireceğim ?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Eyl 02, 2019 12:06 pm

İzmir99 yazdı: Prş Ağu 22, 2019 6:20 pm Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olucak,cevap verirseniz mutlu olurum. Eylül ayın da Siegen Ünv.de eğitimim başlıyor. Goethe B1 sertifikam var,direkt B2den başkıyabiliyormuyum ? Yoksa bir sınava mı gireceğim ?
Merhaba. Galiba sinav var 27 eylülde. Benim de bir sorum olacakti. Sartli kabul aldiktan sonra herhangi bir ön kayit yaptiniz mi?

İzmir99

Mesaj gönderen İzmir99 » Pzt Eyl 02, 2019 1:47 pm

merhabalar,herhangi bir ön kayıt yaptırmadım.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Eyl 02, 2019 1:52 pm

İzmir99 yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 1:47 pm merhabalar,herhangi bir ön kayıt yaptırmadım.
Ben de yaptirmadim ayni sekilde. Peki online olarak herhangi bir islem gerceklestirdiniz mi acaba?

İzmir99

Mesaj gönderen İzmir99 » Pzt Eyl 02, 2019 3:48 pm

Hayır gerçekleştirmedim.27sinde yapılacak olan sınava örnek bir sınav arıyorum. Ama bulamadım.Siz bulabildiniz mi acaba ?