Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Klausur 3. Deneme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Klausur 3. Deneme

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Şub 24, 2018 3:42 am

Merhabalar. Bir sorum olacak bilgisi olan var ise. Şu an 3. sömestrde Informatik okuyorum. Bir dersten maalesef 2 defa girmeme rağmen sınavı geçemedim. Bir daha ki ay son şansımı yapacağım. Deli gibi çalışıyorum tabi ki geçeceğime inanıyorum en azından inanmak istiyorum. Fakat en kötü seneryoya da hazırlamak istiyorum kendimi. Eğer bölümden atılma gibi bir durum söz konusu olursa süreç nasıl işliyor? Başka bir üniversitede başka bir bölüme başvuru yapabiliyor muyum? Yoksa Almanya hayatı tamamen bitiyor mu? Bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

duisburger

Re: Klausur 3. Deneme

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Şub 24, 2018 1:10 pm

Almanya da egitim hayatin bitiyor. Insallah basarirsin kardesim, basarilar dilerim. Bizleri de bilgilendir.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Cmt Şub 24, 2018 1:34 pm

Egitim hayatin sadece o bölüm icin bitiyor. Informatik ve türevlerini okuyamiyorsun. Tamamiyla baska bir alana yönelip sifirdan baslayabilirsin. Yanlisim varsa düzeltin. Ama yinede cok kötü bir durum keske isi buraya kadar getirmeseydin.Ayrica Drittversuch da gecemeyince illa atilacaksin diye birseyde yok. Istisnalar var.

Makaleyi incelemeni tavsiye ederim ;

https://www.mystipendium.de/studium/dri ... -bestanden

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Şub 24, 2018 2:01 pm

Maalesef bende istemezdim bu duruma gelsin. Fakat vermek istedigim ders genelde almanlarin bile cok zor gectigi bir ders ve okuyanlar bilir ki almanca olarak böyle bir ders biz yabanci ögrenclier kat kat daha zor.
Benim ögrenmek istedigim eger bölümden atilma gibi bir sey söz konusu olursa baska bir üniversitede baska bir bölüme basvurup okuyabilir miyim yoksa tamamen almanyadan atilir miyim. Bununla ilgili bilgisi olan varsa cok sevinirim. Cünkü internette bu konuyla ilgili ne almanca sayfalarda ne de türkce sayfalarda bir sey bulamiyorum.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 24, 2018 2:09 pm

Yabanci ögrenciler icin durum farkli. 3. denemeden kalinca otomatik olarak kayit siliniyor ve yabancilar dairesi oturum uzatmiyor. Simdi iki tane secenek var: Ya risk alarak 3. sinava girmek ya da 3. dönem bitmeden üniversite veya bölüm degistirmek. 3. dönemin sonuna kadar üniversite ve bölüm degistirebilir yabanci ögrenciler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Şub 24, 2018 2:28 pm

Physiker yazdı: Cmt Şub 24, 2018 2:09 pm Yabanci ögrenciler icin durum farkli. 3. denemeden kalinca otomatik olarak kayit siliniyor ve yabancilar dairesi oturum uzatmiyor. Simdi iki tane secenek var: Ya risk alarak 3. sinava girmek ya da 3. dönem bitmeden üniversite veya bölüm degistirmek. 3. dönemin sonuna kadar üniversite ve bölüm degistirebilir yabanci ögrenciler.
Abi merhaba. Bu konuyu iki gün önce Üniversitenin yabanci ögrenci bölümüyle görüstüm. Bizim üniversitenin rückmeldung sistemine göre gecen ay yaz sömestri icin para yatirmistim. Bu yüzden su an 3. sömestr bitmemis olsa bile 4. sömestr de gözüküyorum. Bana denen yabancilar bölümünde maalesef 4. sömestr gözüktügü icin bölüm degistiremiyorum. Simdi söyle bir seneryo var aklimda. Ben bu dersten kalirsam ve okuldan atilirsam benim vizem yinede bu sene sonuna kadar var. O süre zarfinda baska bir üniversiteye ya da kendi üniversitemin baska bir bölümüne girsem bu sekilde bana bir problem olur mu? Veya böyle bir sey yapmam mümkün mü? Cünkü onlarin bana bölüm degistirmemin mümkün olmadigini söyledikten sonra yapacak tek secenek olarak 3. sinava girmek kaliyor ve bu tabiki cok büyük bir baski ve tehdit olusturuyor bana.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 24, 2018 2:49 pm

Onu yabancilar dairesine sormak lazim, belki istisna tanirlar. Ama bence sinavina asil, benim de ayni sey basima gelmisti:) Hatta yüksek lisans tezimi verdikten sonra son sinav ve 3.denemeydi:) Zor bir sürec, bu dönem sadece o derse konsantre ol ve o sinavla yasa ve en önemlisi tek basina calisma, daha önce o sinava giren ögrencilerden yardim al.
www.deutschstudent.com

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Sal Şub 27, 2018 3:24 am

Informatiker yazdı: Cmt Şub 24, 2018 3:42 am Merhabalar. Bir sorum olacak bilgisi olan var ise. Şu an 3. sömestrde Informatik okuyorum. Bir dersten maalesef 2 defa girmeme rağmen sınavı geçemedim. Bir daha ki ay son şansımı yapacağım. Deli gibi çalışıyorum tabi ki geçeceğime inanıyorum en azından inanmak istiyorum. Fakat en kötü seneryoya da hazırlamak istiyorum kendimi. Eğer bölümden atılma gibi bir durum söz konusu olursa süreç nasıl işliyor? Başka bir üniversitede başka bir bölüme başvuru yapabiliyor muyum? Yoksa Almanya hayatı tamamen bitiyor mu? Bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.
bu hepimizin en büyük derdi galiba. arkadasim eger kendini gecemicek gibi hissediyosan hic riske girme bekle, bir sonraki sömestr git kendi okulunda baska bir bölüme daha yazil. yani 2 bölümde de kaydin olsun. ve git o bölümden o sinava kaydol. bizim okulda bunu herkes yapiyor. yada bir sansin daha var gaststudent olarak baska bi ünide sinav yazabiliyosun. istersen bi arastir

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Şub 27, 2018 7:16 pm

umarim hayirlisiyla basarir okuluna devam edersin , ben de bu dönem informatike baslayacagim hangi dersten bu kadar zorlandigini sorabilir miyim ?
Arkadaslar ben erkegim =)

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Şub 28, 2018 9:49 am

Merhaba,

hangi üniversitedesin bilmiyorum fakat Mündliche Prüfung'dan bahsetmemissin, galiba böyle bir hakkin yok anladigim kadariyla. Ben bu zamana kadar bu stresle yasamaktansa, gece gündüz calisir Zweitversuch'daki dersimi gecmeye calisirdim nitekim de öyle yaptim ama shit happens, olur böyle seyler. Burada Almanlar'dan cok daha zor bir sinavdan geciyoruz, kolay degil. Sana tavsiyem erteleyebiliyorsan bu dersi en kötü bir sömestr daha ertele. Cünkü senin icin hayat memat meselesi, egitim hayatin bitiyor cok zor bir durum. Gerekirse o sömestr da en fazla 2-3 sinava gir ama o derse en büyük agirligi ver. Umarim basarirsin, kendine güven ve cok cok cok calis. Seni tenzih ediyorum ama Almanya'da okuyan Türk arkadaslara bakiyorum, sinav döneminde gezmeler tozmalar yani inanin anlayamiyorum. Ben sinav döneminde 3 ay boyunca birakin gezmeyi, markete gitmeye zaman ayiramiyorum. Stres yapma ve bu zamana kadar gectigin sinavlari düsün ve sinava cok iyi hazirlan. Simdiden basarilar dilerim. Umarim güzel haberlerle dönersin.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 01, 2018 4:00 am

sen calis elinde geleni yap. baktin olmuyo o gün sinavdan önce gider bi doktordan hasta olduguna dair rapir alir bi sonraki döneme ertelersin.

almanyadan atilmiyosun. okul da öyle burnunu sokup pat ertesi gün bildirmiyo ki onla ugrasacagini sanmam. ama senin yabancilar subesine bildirme zorunlulugun var ki bu da mülteci akinindan sonra o kadar göze batar hale gelmedi. tabi 1 sene gecirirsen ayri tabi ki batar ama 2 3 ay sonra yeni bir okuldan ögrenci belgrsiyle gittiginde memuruna bagli olarak göze batma ihtimali düsük.

simdi gelelim asil örnege. benim gibi türkiyeden gelen arkadasim 3ncü giriste de kalinca informatikten atildi. gitti baska bi okula wirtschaftsinformatik bölümüne kayit yaptirdi. orda ona söyledikleri, o kayit yaptiramama olayi bölümler tamamen ders icerikleriyle ayni oldugunda gecerli, degilse sorun yok yapabilirsin denmis, hatta informatik de dahil. bu olay 7nci mi 8nci dönemde mi ne gerceklesiyo. belki sansliydi iyi memura denk geldi, yabancilar dairesinde oturumunu uzatamayacagini düsünüyodum ki soru dahi sormamislar ne kalmasi ne de okul degidtirmesiyle ilgili. en azindan bana söylenen bu sekilde. yani canli örnegini görünceye kadar ben de yukarida yazilanlar gibi düsünüyodum.

huok4418

Mesaj gönderen huok4418 » Cum Mar 09, 2018 10:06 pm

Selam arkadaslar,
Ben de 3. Sinavdan kaldim ve okula itiraz dilekcesi verdim kabul edilmedi. Avukata gittim sansimizi denemek icin avukat zor oldugunu soledi fakat yine de davayi actik. Sonra gelisen olaylarda avukat kazanma ihtimalimizin olmadigini soyledi ve 19 martta davayi geri cekicegini soyledi. Yani exmatrikulation olucam. Bu arada bolumum ingilzce
3 nisan a yabancilar dairesinden randevu aldim.
120 kredilik yuksek lisansdan sadece 45 kredi kalmisti bitmesine(tez dahil)

Yabancilar dairesinden aldigim randevu. Studienvorberatung vizesi.
Suan B1 sinavi icin ozel ders aliyorum. Nisan ortasinda sinava gircem.
Mayis haziran temmuz ve agustos icin dil kursu ariyorum(aranan sartlardan bi tanesi bu)
Yabancilar ofisine basvurabilcegim 5 uni ve saydirabilcegim derslerle birlkte bi dosya hazirladim.
Ayrica yeni aushilfe job sozlesmesi ve daha onceden yapmis oldugum islerin dosyasiyla birlkte gidicem

Sizce sansim nedir?
Ne yapmaliyim?
Ugrasmam mantikli mi? Yoksa bosuna zaman ve para kaybi mi?
Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 10, 2018 10:32 am

ayni durumda tanidim var.nerdeyse 10 senedir almanyada. 3ncü üniversitesinde simdi. yabancilar dairesine bagli. git konus, hazirlikli oldugunu görsünler ikna olurlar gibi geliyo bana

mmtali

Mesaj gönderen mmtali » Pzt Mar 19, 2018 1:01 am

Informatiker yazdı: Cmt Şub 24, 2018 2:01 pm Maalesef bende istemezdim bu duruma gelsin. Fakat vermek istedigim ders genelde almanlarin bile cok zor gectigi bir ders ve okuyanlar bilir ki almanca olarak böyle bir ders biz yabanci ögrenclier kat kat daha zor.
Benim ögrenmek istedigim eger bölümden atilma gibi bir sey söz konusu olursa baska bir üniversitede baska bir bölüme basvurup okuyabilir miyim yoksa tamamen almanyadan atilir miyim. Bununla ilgili bilgisi olan varsa cok sevinirim. Cünkü internette bu konuyla ilgili ne almanca sayfalarda ne de türkce sayfalarda bir sey bulamiyorum.
Selam umarim gecersin,
hangi ders ve hangi uni desin ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Nis 18, 2018 6:59 pm

Selam herkese. Bir güncelleme yapayim dedim. Sinava 5 nisanda girdim gecen hafta sonuc aciklandi. Sinavi 1.0 ile gectim :D . O kadar strese ragmen iyi calisinca oluyormus.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 18, 2018 11:05 pm

Informatiker yazdı: Çrş Nis 18, 2018 6:59 pm Selam herkese. Bir güncelleme yapayim dedim. Sinava 5 nisanda girdim gecen hafta sonuc aciklandi. Sinavi 1.0 ile gectim :D . O kadar strese ragmen iyi calisinca oluyormus.
Kardes varya nasil sevindim anlatamam yani seni hic tanimiyorum ama inan kendim gecmis kadar bir mutluluk doldu icime :D basarilarinin devamini dilerim
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Cum Nis 20, 2018 1:17 am

Informatiker yazdı: Çrş Nis 18, 2018 6:59 pm Selam herkese. Bir güncelleme yapayim dedim. Sinava 5 nisanda girdim gecen hafta sonuc aciklandi. Sinavi 1.0 ile gectim :D . O kadar strese ragmen iyi calisinca oluyormus.
Hocam tebrik ederim sizin adınıza çok sevindim birde o kadar strese rağmen 1.0 gibi bir notla geçmeniz çok iyi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 22, 2018 3:02 pm

Cok sevindim, tebrikler. Bir gün mezuniyet haberini almak dilegiyle. :)
www.deutschstudent.com