Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de mi yoksa Almanya'da mi Genetik okumalıyım?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
İlay

Türkiye'de mi yoksa Almanya'da mi Genetik okumalıyım?

Mesaj gönderen İlay » Çrş Şub 14, 2018 2:05 am

Merhaba, ben koç üniversitesinde genetik okuyorum. Hep tıp okuma hayalim vardı 3 yıl hatta lysye girdim ama puanım devlete yetmiyordu ben de tıpa en yakın olabilecek mesleği seçtim. Türkiye'de adı bile geçmeyen ve geçmeyecek olan bir bölüm belki de. Neyse ben Almanya'ya tıp başvurusunda bulunucam ama bu yıl da NC puanı en yüksek olanlarin sayısı artmış wartezeit 15 yıla çıkmış sanırım o yüzden biraz tıp konusunda umudumu yitirdim. O yüzden şimdi acaba genetiği burda okuyup bitirdikten sonra mi Almanya'ya gitmem daha mantıklı çünkü Koç'un eğitimi gerçekten güzel, veya Almanyada biomedizin okumak mı mantıklı ? Alman vatandaşı olduğum için gitme konusunda sıkıntı yasamicam.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Türkiye'de mi yoksa Almanya'da mi Genetik okumalıyım?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 14, 2018 4:29 pm

Türkiye de lisansi bitirip, Almanya da yüksek lisans yapmani tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

İlay

Mesaj gönderen İlay » Çrş Şub 14, 2018 6:15 pm

Physiker yazdı: Çrş Şub 14, 2018 4:29 pm Türkiye de lisansi bitirip, Almanya da yüksek lisans yapmani tavsiye ederim.
Neden böyle düşündün ?

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cmt Şub 17, 2018 3:51 pm

Benim tavsiyem:
Koç'ta lisansını bitir. Lisansa devam ederken yaz aylarında Almanya'daki üniversite stajlarına başvur. Okulun bitince de yüksek lisans için git.
Benzer şekilde benim de Bilgi Üniversitesi lisans, Almanya yüksek lisans diplomam var. Doğru bir yol izlediğimi düşünüyorum.

İlay

Mesaj gönderen İlay » Cmt Şub 17, 2018 5:33 pm

muris01 yazdı: Cmt Şub 17, 2018 3:51 pm Benim tavsiyem:
Koç'ta lisansını bitir. Lisansa devam ederken yaz aylarında Almanya'daki üniversite stajlarına başvur. Okulun bitince de yüksek lisans için git.
Benzer şekilde benim de Bilgi Üniversitesi lisans, Almanya yüksek lisans diplomam var. Doğru bir yol izlediğimi düşünüyorum.
Peki direk Almanya'da okumak daha mantıklı değil mi en azından temelden her şeyi Almanca öğrenmek?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Pzt Şub 19, 2018 1:39 am

İlay yazdı: Cmt Şub 17, 2018 5:33 pm Peki direk Almanya'da okumak daha mantıklı değil mi en azından temelden her şeyi Almanca öğrenmek?
merhaba benim arkadaşım koçta moleküler biyoloji ve genetik okuyordu bölümün tam adı buydu yanlış hatırlamıyorsa 1.sınıfı bitirdi bu yıl koçu bıraktı şuan tu München de koçta okuduğu bölümün aynısını okuyor

İlay

Mesaj gönderen İlay » Sal Şub 20, 2018 1:29 am

omrll yazdı: Pzt Şub 19, 2018 1:39 am merhaba benim arkadaşım koçta moleküler biyoloji ve genetik okuyordu bölümün tam adı buydu yanlış hatırlamıyorsa 1.sınıfı bitirdi bu yıl koçu bıraktı şuan tu München de koçta okuduğu bölümün aynısını okuyor
Yaaaaa o kadar mutlu oldum ki şu an Ben de aynı bölüm ve 1. Sinifim . Çok kararsız kaldım bu konuda arkadaşın ne düşünüyor acaba ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Şub 20, 2018 1:58 am

Valla Almanya ya ne kadar büyük hayallerle gelsende gercekten okumak icin gelsende Almanya ya gelmek hayatinin en büyük hayali olsa bile gelince sorgulattiriyor acaba deger mi diye o yüzden lisansi Türkiye de bitir demis olabilir Gürkan bey ( Physiker ) :D
Arkadaslar ben erkegim =)

İlay

Mesaj gönderen İlay » Sal Şub 20, 2018 2:01 am

kiss25 yazdı: Sal Şub 20, 2018 1:58 am Valla Almanya ya ne kadar büyük hayallerle gelsende gercekten okumak icin gelsende Almanya ya gelmek hayatinin en büyük hayali olsa bile gelince sorgulattiriyor acaba deger mi diye o yüzden lisansi Türkiye de bitir demis olabilir Gürkan bey ( Physiker ) :D
Değer olmayacak neyi var ki 🤔 abim de okuyor Almanya'da makine müh. O sadece bulunduğu yeri sevmiyor küçük bir yer köy gibi olduğu için onun dışında pek yakındığı bir şey yok 🙄

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Şub 20, 2018 3:08 am

yok degmez demedim , o tarz bir seyi söyleyebilecek kadar tecrübeli degilim insan sadece düsünüyor bazen dedim , insanin karsisina maddi manevi büyük zorluklar cikinca inan sorguluyor bunu , yine bu demek degilki ben dönmek isterim , sadece bazen asiri zorluyor demeye calistigim sey

İlay

Mesaj gönderen İlay » Sal Şub 20, 2018 10:30 am

kiss25 yazdı: Sal Şub 20, 2018 3:08 am yok degmez demedim , o tarz bir seyi söyleyebilecek kadar tecrübeli degilim insan sadece düsünüyor bazen dedim , insanin karsisina maddi manevi büyük zorluklar cikinca inan sorguluyor bunu , yine bu demek degilki ben dönmek isterim , sadece bazen asiri zorluyor demeye calistigim sey
O konuda çok haklısın benim abime kaç aydır bafög gelmiyor calismak zorunda kaldı o da zorlanıyor

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Şub 23, 2018 6:07 pm

İlay yazdı: Sal Şub 20, 2018 10:30 am O konuda çok haklısın benim abime kaç aydır bafög gelmiyor calismak zorunda kaldı o da zorlanıyor
bafög normal Türk ögrencileri de alabiliyor mu yoksa sadece Almanya da dogup büyüyenler mi , ben sadece Alman yada dogup büyüyenler diye biliyorum cünkü

İlay

Mesaj gönderen İlay » Sal Şub 27, 2018 1:35 am

kiss25 yazdı: Cum Şub 23, 2018 6:07 pm bafög normal Türk ögrencileri de alabiliyor mu yoksa sadece Almanya da dogup büyüyenler mi , ben sadece Alman yada dogup büyüyenler diye biliyorum cünkü
Abim Alman vatandaşı o yüzden alabiliyor