Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gürkan Abi tüm adminler lütfen yardım :(

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

Gürkan Abi tüm adminler lütfen yardım :(

Mesaj gönderen ozanakss » Sal Oca 16, 2018 5:03 pm

Gerçekten ne yapacağımı bilemedim şoktayım şuan hala kavrayamadım neden böyle bir red yediğimi
21 aralıkta vize görüşmesi gerçekleştirdim
A2 ÖSD sertifikam ve A1 Goethe sertifikam var
A2.1 Goethe kurs katılım belgem var.
Beni hiç zorlamadılar çok soruda sorulmadı iyi geçmişti vize görüşmem.TU Clausthal şartlı kabulüm vardı Ama şartlı kabül a1.1 den başlıyordu görevli A2 ye sahipsin bize yeni kabül göndermeni istiyoruz dedi .Bende dediği gibi 3 gün sonra A2.2 den yeni şartlı kabulümü gönderdim.Beni bir hafta sonra arayıp neden A2.2 kabulü dedi bende üniversitemin böyle gönderdiğini buradan başlamamı istediğini söyledim.Tamam amirime soracağım seni haftaya salı aramazsam sorun yoktur dedi ve kimse aramadı salı günü bende tabi sorun yok sanıyorum 15 gün sonra durumu öğrenmek için aradım ve bana eksik belge var B1 Anmeldung gerekiyor bende 15 gün önce attığımı anlattım sizi en geç yarın arayacam amirme soracam dedi kimse aramadı sonra
Ben yine aradım anlattım durumu aa o görevli hastaymış o yüzden böyle olmuş yeniden belgeyi atmamı istedi bende tekrar üniversite kabulünü attım ve 3 gün sonra red geldi şaka gibi bir cevapla ve dımdızlak ortada kaldım ne yapacağımı bilmiyorum
Lütfen biriniz yol göstersin red kağıdında almanca iyi bilmediğim ingilizcemde iyi bilmediğim türkiyede kazandığım üniversiteden not dökümümü istedi ama ben üniversiteye hiç gitmedimki!
İngilizcemin A2 olduğunu söyledim ben almanyaya gidiyorum neden ingilizce istiyor!
Şartlı kabul almışım A2,A1 kabulüm var neden almancan yetersiz diyor?
Lütfen biriniz bişey söylesin red kağıdını paylaşıyorum
red kağıdınıda paylaşacağım
Dosya ekleri
image.jpg

duisburger

Re: Gürkan Abi tüm adminler lütfen yardım :(

Mesaj gönderen duisburger » Sal Oca 16, 2018 5:43 pm

Gecmis olsun, ögrenci adayi vizesi basvurusumu yaptin yoksa yanlislikla direk egitim vizesimi?

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Sal Oca 16, 2018 6:17 pm

duisburger yazdı: Sal Oca 16, 2018 5:43 pm Gecmis olsun, ögrenci adayi vizesi basvurusumu yaptin yoksa yanlislikla direk egitim vizesimi?
İdatadan direk öğrenci vizesi için kabul aldım dedim başvurdum
Memur bile çıkar eksiksiz dedi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 17, 2018 1:37 am

Cok üzüldüm gecmis olsun. Vize basvuru formunda eger 3. sayfada sanirim 8. veya 9. soruda hem Sprachkurs hem Studium isaretlediysen bir problem olmamasi gerekiyordu. Sadece Studium u isaretlediysen direk egitim icin basvuru yapmissiniz demektir ve A2 belgesiyle direk üniversite kaydi yaptirmadigin icin onu bahane gösterip red verebilirler. Normalde aslinda ögrenci A2 ile basvuru yapmis ve sartli kabul sunmus, yani gidip Almanya da dil kursu yapacak belli normalde biliyorlar ama iste maksat problem cikarmak olsun. Bir de üniversiteye kayitlisin ama transkript yok demisler. Öyle bir durum olsa bile transkript dönem sonunda cikiyor, onu da cok iyi biliyorlardir. Bir de Wirtschaftsinformatik bölümü icin mutlaka ingilizce bilgisi gerekiyor diye belirtmisler, onunla da bir alakasi yok. Yani bastan sona sacma sapan bir karar. Maalesef biz de bu duruma bogusuyoruz, sadece konsolosluga karsi degil bir de durumu anlamayan ögrencilere karsi bogusuyoruz. Bu arada A2 ye kadar hangi kurumda almanca kursuna gitmistin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Çrş Oca 17, 2018 10:51 am

Physiker yazdı: Çrş Oca 17, 2018 1:37 am Cok üzüldüm gecmis olsun. Vize basvuru formunda eger 3. sayfada sanirim 8. veya 9. soruda hem Sprachkurs hem Studium isaretlediysen bir problem olmamasi gerekiyordu. Sadece Studium u isaretlediysen direk egitim icin basvuru yapmissiniz demektir ve A2 belgesiyle direk üniversite kaydi yaptirmadigin icin onu bahane gösterip red verebilirler. Normalde aslinda ögrenci A2 ile basvuru yapmis ve sartli kabul sunmus, yani gidip Almanya da dil kursu yapacak belli normalde biliyorlar ama iste maksat problem cikarmak olsun. Bir de üniversiteye kayitlisin ama transkript yok demisler. Öyle bir durum olsa bile transkript dönem sonunda cikiyor, onu da cok iyi biliyorlardir. Bir de Wirtschaftsinformatik bölümü icin mutlaka ingilizce bilgisi gerekiyor diye belirtmisler, onunla da bir alakasi yok. Yani bastan sona sacma sapan bir karar. Maalesef biz de bu duruma bogusuyoruz, sadece konsolosluga karsi degil bir de durumu anlamayan ögrencilere karsi bogusuyoruz. Bu arada A2 ye kadar hangi kurumda almanca kursuna gitmistin?
Cevabın için teşekkür ederim Gürkan abi
Ne yazık ki sadece studium yazan yeri işaretlemiştim
Üniversiteye hiç gitmedim sadece öylesine e devletten kaydoldum Sadece kazanmak için tercih yaptım
A1 i özel dersle aldım A2.1 de Goethe İzmir e gittim A2.2 ye de özel dersle aldım Goetheden katılım belgeside almıştım
Gürkan abi şuan ne yapmam gerekiyor tekrar başvuru yapmak istiyorum bir yazı hazırladım itiraz eder gibi sence de tekrar başvurmalımıyım? Hiç böyle bişey beklemiyordum ne yapacağımı bilmiyorum keşke bir yere şikayet edebilsem bu mağdur durumu
Tekrar başvurmam gerekirmi:(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 18, 2018 10:39 am

Sikayeti ediyoruz zaten sürekli. Bu ögrenci Goethe den biraz kurs almis, biraz daha alsin diye red vermisler resmen baska aciklamasi yok. 1 yil önce basvuru yapsaydin cok rahat vize alirdin ama son 6 aydir konsolosluklar böyle.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Prş Oca 18, 2018 3:04 pm

Physiker yazdı: Prş Oca 18, 2018 10:39 am Sikayeti ediyoruz zaten sürekli. Bu ögrenci Goethe den biraz kurs almis, biraz daha alsin diye red vermisler resmen baska aciklamasi yok. 1 yil önce basvuru yapsaydin cok rahat vize alirdin ama son 6 aydir konsolosluklar böyle.
İtiraz yerine tekrar başvurmayı düşünüyorum daha hızlı olsun diye böylemi yapmalıyım?