Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Auswahltest studienkolleg deneyimi olan?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zombiebat

Auswahltest studienkolleg deneyimi olan?

Mesaj gönderen zombiebat » Cum Oca 12, 2018 4:46 pm

Haftaya Marburg da sınava gireceğim taktik vs bilgi verebilecek olan deneyimli biri varmı? G kursu için yani almanca sınavı.

Bilu1

Re: Auswahltest studienkolleg deneyimi olan?

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Oca 13, 2018 7:23 pm

zombiebat yazdı: Cum Oca 12, 2018 4:46 pm Haftaya Marburg da sınava gireceğim taktik vs bilgi verebilecek olan deneyimli biri varmı? G kursu için yani almanca sınavı.
Marburg unisi özelinde bilmiyorum ama genelde alman unilerinde auswahl test ya da aufnahme prüfung olarak adlandırılan sınavların almancası Lücken Test şeklinde oluyor. Onu bi araştır eğer Lücken Test se internette örneklerini aratip bulabilirsin. Ya da OnDaF diye bir sınav var internette bunu da yapabilirsin aynı mantik. Ancak Lücken Test lerde genellikle önemli olan konu grammer ve artikel bilmen oluyor. Metin veriyorlar metinde bazı kelimeler eksik yazılıyor sen de o eksik yazılan kelimeleri tamamlamaya çalışıyorsun ama mesela genelde artikel soruluyor. Mesela metinde ei.... yazıyor sen o noktalı yere ein mi yoksa eine mi yoksa eines mi ya da einer veya einen ya da einem yazman gerektiğine karar verip doğru olan eki ile yazman gerekiyor ya da aynı şey der, die, das, den, dem, des, denen, dessen... olunuyor kısaca bu akkusativ dativ genetiv olayını ve kelimelerin artikellerini bilmen gerekiyor. Onun dışında kelime ve fiil de bilmen gerekiyor mesela fah.... yazıyor teste sen oraya fahren yazman gerekiyor dolayısıyla bunu yazman için de o fiili bilmen gerekiyor. Ya da fahrt vs yazman gerekiyor yani fiili bilip cümleye uygun çekimlemen gerekiyor. Sana özel tavsiyem sınav için kelimelerin artikellerinden emin ol ve böyle bazı kalıp zaman kalıpları var iste "In den letzten Jahren" "in der heutigen Zeit" ya da ne bilem "im Jahr 2015" bunları iyi öğren genelde bunlardan çok boşluk doldurma gelebilir. Orda mesela im yazacağıma in yazarsan ya da den yazacağıma der yazarsan bosu bozuna gider o soru.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Oca 15, 2018 3:57 pm

Ben girdim
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Oca 15, 2018 3:58 pm

Ben marburgtaki sinava girdim .. zor degildi bence ..marvurgta kaliyorum istersen bulusabiliriz
BAR MITZVAH

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Oca 15, 2018 4:45 pm

Bilu1 yazdı: Cmt Oca 13, 2018 7:23 pm Marburg unisi özelinde bilmiyorum ama genelde alman unilerinde auswahl test ya da aufnahme prüfung olarak adlandırılan sınavların almancası Lücken Test şeklinde oluyor. Onu bi araştır eğer Lücken Test se internette örneklerini aratip bulabilirsin. Ya da OnDaF diye bir sınav var internette bunu da yapabilirsin aynı mantik. Ancak Lücken Test lerde genellikle önemli olan konu grammer ve artikel bilmen oluyor. Metin veriyorlar metinde bazı kelimeler eksik yazılıyor sen de o eksik yazılan kelimeleri tamamlamaya çalışıyorsun ama mesela genelde artikel soruluyor. Mesela metinde ei.... yazıyor sen o noktalı yere ein mi yoksa eine mi yoksa eines mi ya da einer veya einen ya da einem yazman gerektiğine karar verip doğru olan eki ile yazman gerekiyor ya da aynı şey der, die, das, den, dem, des, denen, dessen... olunuyor kısaca bu akkusativ dativ genetiv olayını ve kelimelerin artikellerini bilmen gerekiyor. Onun dışında kelime ve fiil de bilmen gerekiyor mesela fah.... yazıyor teste sen oraya fahren yazman gerekiyor dolayısıyla bunu yazman için de o fiili bilmen gerekiyor. Ya da fahrt vs yazman gerekiyor yani fiili bilip cümleye uygun çekimlemen gerekiyor. Sana özel tavsiyem sınav için kelimelerin artikellerinden emin ol ve böyle bazı kalıp zaman kalıpları var iste "In den letzten Jahren" "in der heutigen Zeit" ya da ne bilem "im Jahr 2015" bunları iyi öğren genelde bunlardan çok boşluk doldurma gelebilir. Orda mesela im yazacağıma in yazarsan ya da den yazacağıma der yazarsan bosu bozuna gider o soru.
Çok teşekkrler. bende bu sınav türünün adını arıyordum şimdi bakacağım hepsine 4 günüm kaldı ama :D

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Oca 15, 2018 4:46 pm

Crni yazdı: Pzt Oca 15, 2018 3:58 pm Ben marburgtaki sinava girdim .. zor degildi bence ..marvurgta kaliyorum istersen bulusabiliriz
Buluşabiliriz cuma günü gelicem, cumartesi sınav numaram bu whatsapptan yazabilirsin +49 15** *******