Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çok acil yardım :(

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

Çok acil yardım :(

Mesaj gönderen ozanakss » Pzr Ara 17, 2017 10:10 pm

Merhaba arkadaşlar çarşamba konsoloslukta vize görüşmem var ama bana sgk sadece 3 aylık at11 verebileceğini söyledi geri kalanı ne yapmalıyım?önereceğiniz sigorta varmı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Toplam kaç ay olmalı? Arkadaşım aynı şeyi yaşamış bir yıllık yaptır demişler maille sigortayi at demişler? Ne yapmalıyım?

hunterqb

Re: Çok acil yardım :(

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ara 17, 2017 11:49 pm

Merhaba yıllık AT11 olmaz maksimum 6 aydır.
Bu durumda başka bir sgk ile görüşün 6 ay olduğunu teyit edin sonra size 3 ay teklif edildiğinden bahsedin kurum içi yazışma vs ile durum hallolabilir mi deneyin tamamen memurun iyi niyetine bağlı.6 ay hakkınızdır diye biliyorum gerekirse sgk genel müdürlüğü ile görüşün.

hsnrfmrngz

Mesaj gönderen hsnrfmrngz » Pzr Ara 17, 2017 11:52 pm

Herhangi bir sigorta acentesine gidip yurt dışı Seyehat sağlık sigortası yaptır. 30.000 euro teminatlı olması gerekiyor sanırım. 6 aylık olmasi yeterli. Mesela ben Aksigortadan yaptırdım 6 aylık 105 1 yıllık 115 TL idi bende 1 yıllık yaptırdım. At 11 belgesi ve sigortayıda götür. İkisinide ver bence. Birde acenteden ingilizce ve almanca kopyasını iste Almanca yoksa İngilizcesini versinler bende ingizlice olan kopyayı almışlardi.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Ara 18, 2017 7:36 pm

hsnrfmrngz yazdı: Pzr Ara 17, 2017 11:52 pm Herhangi bir sigorta acentesine gidip yurt dışı Seyehat sağlık sigortası yaptır. 30.000 euro teminatlı olması gerekiyor sanırım. 6 aylık olmasi yeterli. Mesela ben Aksigortadan yaptırdım 6 aylık 105 1 yıllık 115 TL idi bende 1 yıllık yaptırdım. At 11 belgesi ve sigortayıda götür. İkisinide ver bence. Birde acenteden ingilizce ve almanca kopyasını iste Almanca yoksa İngilizcesini versinler bende ingizlice olan kopyayı almışlardi.

Merhabalar size birşey danışmak istiyorum.
Ben de 6 aylık AT11 ile gelmiştim almanya’ya ancak oturum için mailde benden istenilenler araasında herhangi bir sigorta bilgisi yoktu. Sizce sigorta yaptırıp mı gitmem gerekir?
Teşekkürler:)

hsnrfmrngz

Mesaj gönderen hsnrfmrngz » Sal Ara 19, 2017 7:22 pm

Uraz yazdı: Pzt Ara 18, 2017 7:36 pm Merhabalar size birşey danışmak istiyorum.
Ben de 6 aylık AT11 ile gelmiştim almanya’ya ancak oturum için mailde benden istenilenler araasında herhangi bir sigorta bilgisi yoktu. Sizce sigorta yaptırıp mı gitmem gerekir?
Teşekkürler:)
Bilmiyorum at11 ise yaramali. Forumda bu konu daha detaylı anlatılıyordu. Oralara bakman lazım. Ama seyahat sağlık sigortası sadece konsolosluk için geçerli. Oturumda yardımcı olmaz.