Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arkadaşlar nasıl geçiniyorsunuz? EURO: 4.47

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
DetectiveFusco

Arkadaşlar nasıl geçiniyorsunuz? EURO: 4.47

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Prş Eki 26, 2017 4:13 pm

Arkadaşlar merak ediyorum nasıl geçiniyorsunuz. Artık Türkler için yurt dışı eğitim baya bir masraflı oldu ve neredeyse hayal olmaya başladı. Hepinizin mi hali vakti yerinde, ailesi varlıklı :))..eğitim ve yaşam maliyetlerini karşılamak için ne yapıyorsunuz merak ediyorum.. Euro: 4.47,, Dolar: 3.75 ,,, Pound: 4.98

Yani bir öğrencinin 1.000 Euro masraf yapabilmesi için: 4.470 TL yanında götürmesi gerekiyor.

zombiebat

Re: Arkadaşlar nasıl geçiniyorsunuz? EURO: 4.47

Mesaj gönderen zombiebat » Prş Eki 26, 2017 4:39 pm

Part time bi iş bulana kadar hayatta kalacak kadar yiyeceğim :D

Duyguoo

Mesaj gönderen Duyguoo » Prş Eki 26, 2017 6:51 pm

Merhabalar,
En son B1.1 kursu almıştım Goethe'den. Yani almancam o kadar yok. Bu sebeple ne gibi işler baktığınızı, nereler daha uygun olduğu hakkında bir fikir verebilirseniz çok sevineceğim. İngilizce olarak pek bulamadım hep IT sektöründe var. Sanat Tarihi okumaya gidiyorum Almanya'ya. ister bölümümle alakalı, ister alakasız fikirlere açığım. Teşekkürler!

Duyguoo

Mesaj gönderen Duyguoo » Cum Eki 27, 2017 2:01 am

ultrasalgeria yazdı: Prş Eki 26, 2017 10:28 pm IT derken örneğin alakasız bir bölümde okuyanlar için part time IT iş imkanları var mı? Bilginiz varsa ve bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Yok hayır öyle demek istemedim, tabii ki istekleri uygun bir bölümde okuyan ya da mezun öğrenciler.

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Eki 27, 2017 2:50 am

site kurulduğunda dolar 1.50 Euro 2.00 civarlarında geziniyordu. Dönem 2008 Sonbahar.
Oha lan 2 katı derdik euro için. Çüş derdik euro ya ama euro dinlemezdi kimseyi.
Bugünkü döviz kurları hakkında konuşmak istemiyorum. Küfür edince yöneticiye şikayet ediyorsunuz beni :D azar işitiyorum sonra.
Allah yardımcısı olsun herkesin.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cum Eki 27, 2017 10:08 am

Serhan_ yazdı: Cum Eki 27, 2017 2:50 am site kurulduğunda dolar 1.50 Euro 2.00 civarlarında geziniyordu. Dönem 2008 Sonbahar.
Oha lan 2 katı derdik euro için. Çüş derdik euro ya ama euro dinlemezdi kimseyi.
Bugünkü döviz kurları hakkında konuşmak istemiyorum. Küfür edince yöneticiye şikayet ediyorsunuz beni :D azar işitiyorum sonra.
Allah yardımcısı olsun herkesin.
Biz bence orta sınıf aileden (genel olarak ) gelen
yurtdışında okuyabilecek imkanlara sahip son nesilleriz. Zaten Almanya ve bir kaç ülke hariç yüksek fiyatlar. Ama yakinda buralarda okumak zenginler hariç hayal olacak...
Alım gücü günden güne düşüyor. Dogal olarak döviz kurları hep yükseliyor. 2008 lilerde bizden şanslı mesela
2025 i fln düşünemiyorum. Allah cidden herkesin yardımcısı olsun. Şuan euro 2 olsa varya ne sıkıntı olurdu ne bisey rahat rahat yaşayip derslerime çalışırdim. Ama şuan maalesef kısıtlı yaşama imkanimiz olacağını bilerek gitmeyi göze alıyoruz...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eki 27, 2017 1:27 pm

Calisiyoruz arkadaslar, bu yüzden de okulu zamaninda bitiren ben tanimiyorum; 1-2-3 sene takariz genelde.
Ben kendi adima konuscak olursam, 9 senedir Almanya'dayim. Sadece bir sene calismadim. Onun harici genellikle haftasonlari ve hafta ici bir ya da iki gün olmak üzere hep calistim....

Avro aldi basini gidiyor "hamdolsun", TR'den ailesi para zorlanarak para gönderiyorsa onlara üzülüyorum acikcasi.
Ben geldigimde avro 2 Lira yoktu bile. Bu yüzden de para konusu cok sikinti olmuyordu ama yinede kendi ayaklari üstünde durmayi seven biriyim, ailemin imkani olsa dahi para istemedim onlardan bir yil haric.

" Türk milleti caliskandir" diyelim. Calisin, baba parasi yiyecek durumda degilseniz... :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

tepecik27

Mesaj gönderen tepecik27 » Cum Eki 27, 2017 1:55 pm

Staatsman size sorum olacak ; 9 yıl içinde okulu uzatırken vize problemi yaşadınız mı?

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Cum Eki 27, 2017 7:15 pm

Müjde 4.40 oldu! :D Şimdi iyice 4'e düşerse ekonomimiz çok iyi diye övünürüz.

Neyse şaka bi yana, çalışmak gerekiyor. Çok çaresizseniz birçok şehirde Foodora gibi şirketler kurye arıyor. Almanca ya da İngilizce, bisiklet, bir de akıllı telefon varsa işe alınmanız yüksek olasılık. Çalışma şartları sık sık eleştiriliyor yalnız. Yine de daha iyi bir iş fırsatı çıkana kadar belli bir süre yapılabilir, özellikle bisiklet sürmeyi seviyorsanız.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eki 27, 2017 8:44 pm

Calisacaksiniz arkadaslar , baska care yok :) Is bulma konusuna gelince, eger insan mecbursa yapamayacagi is kalmiyor , yani is cok , almancaniz olmasa dahi.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Cum Eki 27, 2017 11:02 pm

Açıkçası şu baba parası yiyip gelen tiplerden bıktım. Lisans zamanı 3 yıl part time çalıştım, sabahladığım çok gece oldu sınavlar için, sınıfımdakiler hayatında bir işte çalışmamış tiplerdi. Sonunda Almanyada çevremde çalışan didinen insanlar arttı, bu açıdan memnunum. Okuyanlar okuyor valla euro kaç olursa olsun.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 29, 2017 12:23 pm

Dil kursu senesinde kaçak çalışan var mi ? Haftada kac saat calisiyorlar, is kosullari nasil ? Hangi islerdetcalisiyirlar biraz bilgi verebilirler mi.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Kas 02, 2017 4:44 am

Duyguoo yazdı: Prş Eki 26, 2017 6:51 pm Merhabalar,
En son B1.1 kursu almıştım Goethe'den. Yani almancam o kadar yok. Bu sebeple ne gibi işler baktığınızı, nereler daha uygun olduğu hakkında bir fikir verebilirseniz çok sevineceğim. İngilizce olarak pek bulamadım hep IT sektöründe var. Sanat Tarihi okumaya gidiyorum Almanya'ya. ister bölümümle alakalı, ister alakasız fikirlere açığım. Teşekkürler!
Google de bulundugun sehrin adini yazarak Neben Job da da mini job diye aratabilirsin. Aylık 450 € gibi bir para kazanabilecegin, part time çalışma olan işler çıkıyor genellikle. Ev işlerine yardım, temizlik, kasiyerlik, garsonluk, şoförlük... tarzı çok fazla dil ve eğitim gerektirmeyen şeyler oluyor. Ya da onun dışında kendi üniversitende HiWi olarak çalışabiliyorsun. HiWi iş ilanlarını üniversitenin sitesinde bulabilirsin. Bunlar genellikle biraz teknik bilgi, dil ve not dökümünü falan isteyen işler oluyor. Ama belki sansliysan kendine uygun bir HiWi iş ilanı bulabilirsin.

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Çrş Kas 15, 2017 4:11 pm

UPDATE !!!

EURO: 4.61 OLDU.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Çrş Kas 15, 2017 11:47 pm

Noluyo vallahi anlamiyorum 5 ide gececek

judavidx

Mesaj gönderen judavidx » Prş Kas 16, 2017 2:41 am

Merhaba Konuyla alakası yok ama 22 kasımda randevum var ama hangi bilgi notu benim için geçerli bilmiyorum'' İDATA DA BİLGİ VEREMEDİ ''.. ben dil kursumdan sonra üniversiteye başvuru yapmak ve türkiyeye geri dönmeden uniye başlamak istiyorum herhangi bir kabul yada şartlı kabulüm yok bana 26 nolu bilgi notu geldi mail olarak orada da dil kursundan sonra almanyadan çıkmak zorunda olduğum yazıyor. Yardımcı olurmusunuz

echelon

Mesaj gönderen echelon » Prş Kas 16, 2017 11:29 am

judavidx yazdı: Prş Kas 16, 2017 2:41 am Merhaba Konuyla alakası yok ama 22 kasımda randevum var ama hangi bilgi notu benim için geçerli bilmiyorum'' İDATA DA BİLGİ VEREMEDİ ''.. ben dil kursumdan sonra üniversiteye başvuru yapmak ve türkiyeye geri dönmeden uniye başlamak istiyorum herhangi bir kabul yada şartlı kabulüm yok bana 26 nolu bilgi notu geldi mail olarak orada da dil kursundan sonra almanyadan çıkmak zorunda olduğum yazıyor. Yardımcı olurmusunuz
Vize Anı Defteri'nde bir arkadaşımız hiçbir kabulü olmadan Üniversite Aday Öğrenci vizesine başvurduğunu söylemişti ve vizesini almıştı.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Kas 16, 2017 12:29 pm

judavidx yazdı: Prş Kas 16, 2017 2:41 am Merhaba Konuyla alakası yok ama 22 kasımda randevum var ama hangi bilgi notu benim için geçerli bilmiyorum'' İDATA DA BİLGİ VEREMEDİ ''.. ben dil kursumdan sonra üniversiteye başvuru yapmak ve türkiyeye geri dönmeden uniye başlamak istiyorum herhangi bir kabul yada şartlı kabulüm yok bana 26 nolu bilgi notu geldi mail olarak orada da dil kursundan sonra almanyadan çıkmak zorunda olduğum yazıyor. Yardımcı olurmusunuz
merhaba. yardımcı olmak istedim çünkü zamanında aynı durumdaydım ve çok çaresizdim. belki sayemde birkaç arkadaşın için rahatlar. ben dil kursu vizemle geldim ve 5 aylık istedim. 5 ayda dsh veririm dedim, yanılmışım. auslanderamta gittim ve aralık sonuna kadar olan dil kursu belgemi ve sağlık sigortamı da götürdüm. çok nazik bir hanfendiydi, dil kursu sonrası şubatta en geç dsh verip yaz sömestrına başvuracağımı belirttim ve bana ekim 2018e kadar vize verdi. uzattı yani. hatta " kabul aldığında gel öğrenci vizesine çevireceğiz " dedi. içiniz rahat olsun. kalabilme şansınız var ben kalıyorsam eğer. ben aachendayım, onu da ekleyeyim. sevgilerimle.

chipper

Mesaj gönderen chipper » Prş Kas 16, 2017 1:46 pm

nepharyl_ yazdı: Prş Kas 16, 2017 12:29 pm merhaba. yardımcı olmak istedim çünkü zamanında aynı durumdaydım ve çok çaresizdim. belki sayemde birkaç arkadaşın için rahatlar. ben dil kursu vizemle geldim ve 5 aylık istedim. 5 ayda dsh veririm dedim, yanılmışım. auslanderamta gittim ve aralık sonuna kadar olan dil kursu belgemi ve sağlık sigortamı da götürdüm. çok nazik bir hanfendiydi, dil kursu sonrası şubatta en geç dsh verip yaz sömestrına başvuracağımı belirttim ve bana ekim 2018e kadar vize verdi. uzattı yani. hatta " kabul aldığında gel öğrenci vizesine çevireceğiz " dedi. içiniz rahat olsun. kalabilme şansınız var ben kalıyorsam eğer. ben aachendayım, onu da ekleyeyim. sevgilerimle.
Selamlar aachen da hangi dil kursuna gidiyorsunuz. hangi kurdan başladınız, kaç ay sonunda hangi kura kadar ilerleyebildiniz. Size maliyeti ne oldu. Bilgi verebilirmisiniz.

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Kas 17, 2017 9:55 pm

Merhaba,

ben önce Volkshochschule'ye gittim ilk etapta fakat bana cok yeterli gelmedi, daha sonra Sprachenakademie Aachen'a gittim. Eger durumunuz iyiyse ve sinavi kisa bir sürede halletmek istiyorsaniz, Sprachenakademie'de yogunlastirilmis kurslara katilmanizi tavsiye ederim. A1'den yaklasik 11-12 ayda C1 seviyesine gelebilirsiniz ve toplam kurs ücreti 4000-5000 € civari. Ayrintili bilgi icin asagidaki linki tiklayabilirsiniz.

http://www.spraachen.org/de/deutschkurs ... m/#A1 - C1
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi