Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Hukuk veya başka bir bölüm okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mtsrcaer

Almanya'da Hukuk veya başka bir bölüm okumak

Mesaj gönderen Mtsrcaer » Prş Eki 12, 2017 10:26 pm

Öncelikle merhaba
Şu an hayatımda büyük bir karmaşa var ve ben bunun üstesinden gelmek istiyorum. 10.sınıf öğrencisiyim, henüz alan seçmedim ama TM düşünüyorum. Almanya'da Hukuk okumak istiyorum ama gerek bu forumda gerek diğer forumlarda açılan konulara gelen cevapları görünce hayal kırıklığına uğradım. Dil açısından zorlanacağımızı söylüyorlar, şimdiden bir kursa gitsem bir faydası olur mu acaba? Ayrıca mühendislik düşünmüyor değilim ama sayısalım pek iyi değil özellikle Kimyam berbat. Sizden daha çok bir hayat tavsiyesi istiyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Yolcu97

Re: Almanya'da Hukuk veya başka bir bölüm okumak

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Eki 12, 2017 11:41 pm

Mtsrcaer yazdı: Prş Eki 12, 2017 10:26 pm Öncelikle merhaba
Şu an hayatımda büyük bir karmaşa var ve ben bunun üstesinden gelmek istiyorum. 10.sınıf öğrencisiyim, henüz alan seçmedim ama TM düşünüyorum. Almanya'da Hukuk okumak istiyorum ama gerek bu forumda gerek diğer forumlarda açılan konulara gelen cevapları görünce hayal kırıklığına uğradım. Dil açısından zorlanacağımızı söylüyorlar, şimdiden bir kursa gitsem bir faydası olur mu acaba? Ayrıca mühendislik düşünmüyor değilim ama sayısalım pek iyi değil özellikle Kimyam berbat. Sizden daha çok bir hayat tavsiyesi istiyorum. Ne yapmalıyım sizce?
Öncelikle kafani bulandirma almanya'da okuyacam diye..Daha 10. Sinifsin derslerine agirlik ver simdilik.Hukuk okumak evet zor burda .Hem bolum zor hem dil acisindan cok saglam bir kelime bilginin olmasi zorunlu bence.Bi burda dil ogrenip muhendislik okuyan birinden daha cok bilgin olmali hukuk icin.Karari bize sorma .Cunku bu karar senin hayatini etkileyecek.Ileride almanyada okuyacam diye bir zorunluluk koyarakta bu secimi yapma kesinlikle.Hangi bolumu seviyorsan onu sec ve basarili ol.Dil icin yazlari yada sehrinde varsa kurslara gidebilirsin.Imkanin varsa bu yaz icin dedigim kurslari almanyada yap 2 aylik .Dogal olarak unutucaksin bazi seyleri ama yinede sana yarari olur liseni bitirene kadar.Tekrar yaziyorum bolum secimini olmak istedigin meslege gore yap ,almanyada hangisi daha guzel is yapar ileride diye degil.Biraz fazla yazdim cunku bende bu bolum seciminde sorun yasayan bir ogrenciydim(ailemden dolayi).Ama ogrendigim kesinlikle insanin istedigi seyi yaptiginda basarili oldugu ,2. Ve 3. Sahislari bu tip kararlarda ciddiye alma.
Basarilar.

Mtsrcaer

Mesaj gönderen Mtsrcaer » Cum Eki 13, 2017 3:58 pm

Yolcu97 yazdı: Prş Eki 12, 2017 11:41 pm Öncelikle kafani bulandirma almanya'da okuyacam diye..Daha 10. Sinifsin derslerine agirlik ver simdilik.Hukuk okumak evet zor burda .Hem bolum zor hem dil acisindan cok saglam bir kelime bilginin olmasi zorunlu bence.Bi burda dil ogrenip muhendislik okuyan birinden daha cok bilgin olmali hukuk icin.Karari bize sorma .Cunku bu karar senin hayatini etkileyecek.Ileride almanyada okuyacam diye bir zorunluluk koyarakta bu secimi yapma kesinlikle.Hangi bolumu seviyorsan onu sec ve basarili ol.Dil icin yazlari yada sehrinde varsa kurslara gidebilirsin.Imkanin varsa bu yaz icin dedigim kurslari almanyada yap 2 aylik .Dogal olarak unutucaksin bazi seyleri ama yinede sana yarari olur liseni bitirene kadar.Tekrar yaziyorum bolum secimini olmak istedigin meslege gore yap ,almanyada hangisi daha guzel is yapar ileride diye degil.Biraz fazla yazdim cunku bende bu bolum seciminde sorun yasayan bir ogrenciydim(ailemden dolayi).Ama ogrendigim kesinlikle insanin istedigi seyi yaptiginda basarili oldugu ,2. Ve 3. Sahislari bu tip kararlarda ciddiye alma.
Basarilar.
Öncelikle konuyu önemseyip cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Ben hukuk okumak isteyen bir öğrenciyim. Ama Almanya gibi sosyal, insanlara değer veren bir ülkede yaşamak istiyorum. Abim master yapmak için İsviçreye gitti ve 1sene sonra geri döndü. Bana orada yaşamak istiyorsan orada okuman gerek dedi. Bu sözü aklımdan hiç çıkmadı. Orada yaşama, öğrenim görme isteğimi bastıramıyorum. Ama çok zor diyorlar gerçekten ikilemde kaldım.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Cum Eki 13, 2017 10:57 pm

Marburg üniversitesinin Hukuk bölümünden bir arkadaşım var... kendisi Türkiyeden geldi ve gayet başarılı bir şekilde 3. Dönemine girdi ... yani kendine inanıyosan yapabilirsin :) daha onuncu sınıfsın dil konusunda daha tempolu bir şekilde şimdiden çalışmaya başlarsan 2 -3 sene içinde baya ilerlersin ... Hukuk bölümünü bitirdikten sonra almanyada kalman gerekicek o yüzden konsolosluk görüşmesinde geri döneceğim diyip hataya düşme 😂
BAR MITZVAH

Mtsrcaer

Mesaj gönderen Mtsrcaer » Cum Eki 13, 2017 11:19 pm

Crni yazdı: Cum Eki 13, 2017 10:57 pm Marburg üniversitesinin Hukuk bölümünden bir arkadaşım var... kendisi Türkiyeden geldi ve gayet başarılı bir şekilde 3. Dönemine girdi ... yani kendine inanıyosan yapabilirsin :) daha onuncu sınıfsın dil konusunda daha tempolu bir şekilde şimdiden çalışmaya başlarsan 2 -3 sene içinde baya ilerlersin ... Hukuk bölümünü bitirdikten sonra almanyada kalman gerekicek o yüzden konsolosluk görüşmesinde geri döneceğim diyip hataya düşme 😂
Çok teşekkür ederim düşünceni belirttiğin için. Vallahi kendime güveneceğim artık başka yolu yok :) yukarıdaki abiminde dediği gibi Almanyaya dil kursuna gidebilirim orada akrabalarım var ama mesela yazın yaşadığım şehirde bir kursa gitsem bir katkısı olur mu. Ayrıca zaten oraya gittiğim zaman bidaha Türkiyeye dönmemek için elimden geleni yapacağım :)