Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe hakkında bilgisi olan yada orada eğitim gören lütfen baksın benim için çok önemli

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozanakss

Goethe hakkında bilgisi olan yada orada eğitim gören lütfen baksın benim için çok önemli

Mesaj gönderen ozanakss » Pzt Eki 02, 2017 12:37 am

Arkadaşlar ben hatayda özel ders alarak A1i bitirdim izmire gittim burda kuzenlerimle kaldım. Goethe izmirde sınava girdim hepinizin bildiği üzere konsolosluk A2 istiyor ve kuşkuya düştüm
Acaba izmirde 2 ay kalıp goethede bu kuru mu bitirsem?
Goethe izmir şubesiyle görüştüm haftada iki gün 8 haftada bitireceklerini söylediler ama bana iki gün az geldi
Sizce hatayda kalıp özel derse devam mı etsem yoksa goethe daha mı iyi hatayda özel hocam haftada 5 kere geliyordu ve bire birdi eğitim ve goethe de A2 için haftada iki gün ders alcam
Açıkçası kuşkularım var sonuçta pişman olmak istemiyorum
Varsa bir bilginiz lütfen yazınız yada tecrübeniz varsa lütfen paylaşın..:( eğitim kalitesi benim öğrenme sürecim.. sınava direk hazırlıyorlarmı? Siz olsanız hangisini yapardınız..

öyküzeynep

Re: Goethe hakkında bilgisi olan yada orada eğitim gören lütfen baksın benim için çok önemli

Mesaj gönderen öyküzeynep » Pzt Eki 02, 2017 1:50 am

Merhaba, ben başka bir kursun(haftada 2 gün) B1 kurunu bitirdim, Goethe'nin A2 sınavını geçtim, yani bence ortalama bir kursun B1'i Goethe'nin A2'sine tekabül ediyor. Goethe'ye giderseniz sınavda daha az bocalarsınız çünkü sınava yönelik çalıştırdıklarını biliyorum giden kişilerden. Yani Goethe'ye giderseniz kuru bitirdikten sonra -tabii ki kendi çalışma ve tekrarınıza da bağlı olarak- büyük ihtimalle sınavı da geçersiniz. Özel ders de daha yoğun ve daha kısa sürede bitmesi açısından avantajlı ancak Goethe'nin sınavı için size ne kadar hazırlık sağlar onu bilmiyorum. Eğer özel hocanız sizi sınava da hazırlayacak şekilde (dinleme, okuma, yazma, konuşma) çalıştırırsa benim kanaatimce daha iyi olabilir. Ve özel ders seçeneğinde karar kılacaksanız kesinlikle Goethe'nin sitesinden eski sınavları ve A2 kelime listesini indirip çalışın derim.

Yani toparlamak gerekirse, benim zamanım az ve birebir eğitimde daha iyi öğreniyorum diyorsanız özel ders + eski sınav örnekleri + goethe a2 wortliste
Zaman sıkıntım yok, rahat rahat zamana yayarak ve sınava yönelik bir eğitim görmek istiyorum diyorsanız Goethe daha iyi olabilir benim fikrimce. :)

ozanakss

Re: Goethe hakkında bilgisi olan yada orada eğitim gören lütfen baksın benim için çok önemli

Mesaj gönderen ozanakss » Pzt Eki 02, 2017 7:57 pm

öyküzeynep yazdı: Pzt Eki 02, 2017 1:50 am Merhaba, ben başka bir kursun(haftada 2 gün) B1 kurunu bitirdim, Goethe'nin A2 sınavını geçtim, yani bence ortalama bir kursun B1'i Goethe'nin A2'sine tekabül ediyor. Goethe'ye giderseniz sınavda daha az bocalarsınız çünkü sınava yönelik çalıştırdıklarını biliyorum giden kişilerden. Yani Goethe'ye giderseniz kuru bitirdikten sonra -tabii ki kendi çalışma ve tekrarınıza da bağlı olarak- büyük ihtimalle sınavı da geçersiniz. Özel ders de daha yoğun ve daha kısa sürede bitmesi açısından avantajlı ancak Goethe'nin sınavı için size ne kadar hazırlık sağlar onu bilmiyorum. Eğer özel hocanız sizi sınava da hazırlayacak şekilde (dinleme, okuma, yazma, konuşma) çalıştırırsa benim kanaatimce daha iyi olabilir. Ve özel ders seçeneğinde karar kılacaksanız kesinlikle Goethe'nin sitesinden eski sınavları ve A2 kelime listesini indirip çalışın derim.

Yani toparlamak gerekirse, benim zamanım az ve birebir eğitimde daha iyi öğreniyorum diyorsanız özel ders + eski sınav örnekleri + goethe a2 wortliste
Zaman sıkıntım yok, rahat rahat zamana yayarak ve sınava yönelik bir eğitim görmek istiyorum diyorsanız Goethe daha iyi olabilir benim fikrimce. :)
Çok çok teşekkür ederim ailemle konuşup karar vereceğim peki siz orda aldığınız kurdan memnun oldunuzmu ? Hangi şehirde aldınız istanbul ankara izmir? Sordum kitap olarak menschen dediler bana iyimi o kitap? Özel hocam içinde şunu söyleyebilirim şimdiye kadar her zaman sadece aile birleşimi için A1 dersi vermiş yani A2 de ne kadar iyi bilemiyorum sizce goethe demi?

ozanakss

Mesaj gönderen ozanakss » Çrş Eki 04, 2017 9:34 pm

ozanakss yazdı: Pzt Eki 02, 2017 12:37 am Arkadaşlar ben hatayda özel ders alarak A1i bitirdim izmire gittim burda kuzenlerimle kaldım. Goethe izmirde sınava girdim hepinizin bildiği üzere konsolosluk A2 istiyor ve kuşkuya düştüm
Acaba izmirde 2 ay kalıp goethede bu kuru mu bitirsem?
Goethe izmir şubesiyle görüştüm haftada iki gün 8 haftada bitireceklerini söylediler ama bana iki gün az geldi
Sizce hatayda kalıp özel derse devam mı etsem yoksa goethe daha mı iyi hatayda özel hocam haftada 5 kere geliyordu ve bire birdi eğitim ve goethe de A2 için haftada iki gün ders alcam
Açıkçası kuşkularım var sonuçta pişman olmak istemiyorum
Varsa bir bilginiz lütfen yazınız yada tecrübeniz varsa lütfen paylaşın..:( eğitim kalitesi benim öğrenme sürecim.. sınava direk hazırlıyorlarmı? Siz olsanız hangisini yapardınız..
Yokmu yardımcı olacak

Galileo

Mesaj gönderen Galileo » Prş Eki 05, 2017 10:49 pm

Dostum ben İzmir Goethde A2nin tamamını alıp daha sonra sınavına girip sınavı geçtim. Bu kadar endişe etme ben eğitimini beğendim ve kendin de birazcık emek verirsen kolaylıkla geçersin A2 sınavını. Bence Goetheye git. Benim de haftada 2 gündü. Ayrıca bide lys çalışıyordum ben.

Ama asıl önemli olan şu;

Çalış - Gerçekten İste - Olumlu düşün. Daha sonrası vız