Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Psikoloji Yüksek Lisans hk. YARDIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bahri.61

Re: Almanya'da Psikoloji Yüksek Lisans hk. YARDIM

Mesaj gönderen Bahri.61 » Cum Kas 03, 2017 12:27 am

convivencia yazdı: Çrş Kas 01, 2017 1:53 pm Pdr mezunu olarak klinik psikoloji kabülü alabilmeniz kolay değil. Genel olarak belirli dersleri almış olmanız bekleniyor. Psikopatoloji, psikoterapi kuramları gibi dersleri aldıysanız şansınız biraz daha artar. Yine de iyi araştırın derim illa kabul veren bir yerler vardır.
Evet Bochum uni kabul etmedi mesela. ama Bremen Kassel unileri sıkıntı çıkarmadı. fakat şartlı kabulü nasıl almam gerektiği konusunda pek aydınlatmadılar. türkiyede hangi seviye dil sertifikası yeterli şartlı kabul alabilmem için ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 28, 2017 1:26 am

Almanya da her üniversitenin ön kabul icin kendine ait belirli bir almanca sarti oluyor. Örnegin bazi üniversiteler hic almanca bilmeyenlere de ön kabul veriyor, bazilari belirli seviyede, mesela A2, B1 vs gibi sertifikalar istiyorlar. Hangi üniversite hangi seviyede almanca istiyor ön kabul icin, üniversite tanitimlarinda yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/universiteler/

Psikoloji yüksek lisansi yapan tek bir ögrenci taniyorum simdiye kadar, basarili bir sekilde egitimini tamamlamisti.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aras92

Mesaj gönderen aras92 » Sal Eki 08, 2019 10:20 am

arkadaşlar selam daha önce bir arkadaşımız sormus ama, pdr mezunlarının alman üniv.de klinik psikolojide yüksekl lisans kabulu alma durumu nedir? pdr nin karşılığı almanyada yok. pdr ye eğitim bilimlerinden kabul verdiklerini biliyorum almanyada. biliyorsunuz pdr ile psikoloji en az %80 oranında müfredat tutuyor Türkiyede. klinik psikolojiyi merak ediyorum kabul olur mu olmaz mı diye. bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı?

Özlem

Mesaj gönderen Özlem » Cmt Oca 30, 2021 1:14 am

Bahri.61 yazdı: Cum Kas 03, 2017 12:25 am evet Türkiyede yapılıyor. Almanya da da araştırdığım bir iki üni alıyor sanırsam
Merhaba, bu yıl PDR bölümünden mezun oluyorum ve Almanya'da YL yapmak istiyorum. Araştırırken sizin yanıtınızı gördüm. Acaba Klinik Psikoloji için kabul alabildiniz mi, veya kabul alan birini tanıyor musunuz?

Sümeyra

Mesaj gönderen Sümeyra » Cum Şub 19, 2021 2:53 pm

Merhaba, ben de Pdr mezunuyum, benzer düsüncelere sahibim ve arastirma icerisindeyim. Siz yazali 3 yili gecmis. Merak ettim bir asama kaydedebildiniz mi? Umarim cevaplarsiniz.

salbourne

Mesaj gönderen salbourne » Pzr Nis 25, 2021 12:35 pm

Bahri.61 yazdı: Cum Kas 03, 2017 12:27 am Evet Bochum uni kabul etmedi mesela. ama Bremen Kassel unileri sıkıntı çıkarmadı. fakat şartlı kabulü nasıl almam gerektiği konusunda pek aydınlatmadılar. türkiyede hangi seviye dil sertifikası yeterli şartlı kabul alabilmem için ?
Merhaba, ben d pdr mezunuyum ve başvurulara başlayacağım. Siz nerelere başvurduz ve hangi üni lerden kabul ve ret aldınız acaba söylereniz çok sevinirim. Birde bremene başvuru yapıp kabul aldığınız için mi problem çıkmad yoksa önceden maille bilgi aldınız ve buna göre mi sıkıntı çıkmadı dediniz.

Sevval34

Mesaj gönderen Sevval34 » Çrş Nis 28, 2021 1:34 pm

Yıllar önce yanıt vermiş, şu an forumda aktif olduğunu sanmıyorum :( ama siz her üniversiteye başvurup şansınızı deneyin bence. Üniversitelere mail aracılığıyla da ulaşabilirsiniz. İnşallah gönlünüze göre olur her şey :))

Sevval34

Mesaj gönderen Sevval34 » Pzt May 24, 2021 9:43 pm

Merhabalar forumda baya baktım yalnız bu konuya ilişkin pek bir şey göremedim, Almanya'da psikoloji lisans okuyup, son seneler yüksek lisans programından ders alıp lisansı ve yüksek lisansı kaç senede bitirebilirim? birde Türkiye'de olduğu gibi Almanya'da çap olayı var mı? Aynı anda 2 bölüm okunabilir mi? veya da Türkiye'de lisans bitirip Almanya'da bitirdiğin bölüme ilişkin bir yüksek lisanstan kabul alıp aynı zamanda lisans okumakta mümkün müdür?

Sevval34

ALMANYA YÜKSEK LİSANS+ LİSANS

Mesaj gönderen Sevval34 » Pzr May 30, 2021 1:29 am

Merhabalar forumda baya baktım yalnız bu konuya ilişkin pek bir şey göremedim, Almanya'da psikoloji lisans okuyup, son seneler yüksek lisans programından ders alıp lisansı ve yüksek lisansı kaç senede bitirebilirim? birde Türkiye'de olduğu gibi Almanya'da çap olayı var mı? Aynı anda 2 bölüm okunabilir mi? veya da Türkiye'de lisans bitirip Almanya'da bitirdiğin bölüme ilişkin bir yüksek lisanstan kabul alıp aynı zamanda lisans okumakta mümkün müdür? galiba mesajım görülmedi, bilgisi olan varsa yanıtlayabilir mi acaba lütfen?

dilan_

Mesaj gönderen dilan_ » Pzt Eyl 06, 2021 7:28 pm

merhaba, ben de pdr mezunuyum ve almanyada yüksek lisans yapmak istiyorum. endüstri psikolojisi ya da almanyada bölümümle en ilişkili ve daha rahatlıkla kabul alabileceğim bir alanda ilerlemek istiyorum. bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok memnun olurum.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzt Eyl 06, 2021 11:03 pm

dilan_ yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 7:28 pm merhaba, ben de pdr mezunuyum ve almanyada yüksek lisans yapmak istiyorum. endüstri psikolojisi ya da almanyada bölümümle en ilişkili ve daha rahatlıkla kabul alabileceğim bir alanda ilerlemek istiyorum. bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok memnun olurum.
Genelde başvuru şartlarında şu şu bölümlerden mezun ve/veya şu şu derslerden en az şu kadar kredisi olanlar gibi ibareler bulunur. Direkt bölümünüzün adı geçmese de gerekli ders koşullarını karşılayıp karşılamadığınıza oradan bakabilirsiniz. Eğitim bilimleri ile ilgili masterlarda şansınız yüksek olur diye düşünüyorum.