Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 ile STK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zombiebat

B1 ile STK

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Tem 31, 2017 3:23 pm

Elimde Goethe B1 sertifikaları var Leipzig, Darmstadt ve Frankfurt'a başvuracağım.
Olur da B2 sertifikasını alamazsam, bunlar dışında B1 ile kabul veren STK var mı ? (G yada S kurs)

Bu arada puanlar ne derece önemli? Schreiben 73, Sprechen 90, Hören 60, Lesen 65
B2 sınavına girdiğimde hepsini geçemez isem geçtiğim modülleri de bu 3 okula başvururken belgelere eklemeyi düşünüyorum, B1 Hören ve Lesen puanları düşük diye yani.
yada ikisini yükseltmek için tekrar sınava mı girsem sizce?

Crni

Re: B1 ile STK

Mesaj gönderen Crni » Pzt Tem 31, 2017 7:14 pm

Kardes mittelhessen stk kesinlikle kabul veriyor gecen sene basladim ve 1 ay önce bitirdim (g kurs).mittelhessene basvur bence her türlü konuda yardimci olurum
BAR MITZVAH

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Pzt Tem 31, 2017 8:18 pm

Peki şartlı kabul için belirli bir başvuru tariihi var mı? Yoksa üniversitelerin genel başvuru trihi 15 temmuz mu?

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Tem 31, 2017 9:30 pm

Crni yazdı: Pzt Tem 31, 2017 7:14 pm Kardes mittelhessen stk kesinlikle kabul veriyor gecen sene basladim ve 1 ay önce bitirdim (g kurs).mittelhessene basvur bence her türlü konuda yardimci olurum
Yaz dönemi için başvurular ne zaman başlıyor? 15 ekim son günmüş onu gördüm ama başlangıcı site komple almanca olduğu için anlamadım
Bu arada nerede kaldınız yurdu var mı?

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Tem 31, 2017 9:42 pm

zombiebat yazdı: Pzt Tem 31, 2017 9:30 pm Yaz dönemi için başvurular ne zaman başlıyor? 15 ekim son günmüş onu gördüm ama başlangıcı site komple almanca olduğu için anlamadım
Bu arada nerede kaldınız yurdu var mı?
ing öğretmenliği kazanmıştım G kursuna başvurabilirim değil mi Germanistik seçip uniassist ten?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 01, 2017 1:50 am

Evet G Kursuna baslayabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ağu 02, 2017 12:24 am

Evet ! Secip baslayabilirsin daha sonra fikrin degisirse hukuk veya baska ögretmenlige kesin giris yapabilirsin . Marburg international office stk okuyan ögrencilere ayricalik taniyor ;) ben tarih secerek basvurdum simd lehramta (ögretmenlik) bölümüne girdim .. buarada almanca bilmyiosan stkyi unut ...
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ağu 02, 2017 12:25 am

ben üniversite yurduna basvurdum ama beklettiler baya .. ilk hafta pansyonda kaldim daha sonra ev buldum ... calisarak kirayi ödedim bisekilde
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ağu 02, 2017 12:28 am

melissa1 yazdı: Pzt Tem 31, 2017 8:18 pm Peki şartlı kabul için belirli bir başvuru tariihi var mı? Yoksa üniversitelerin genel başvuru trihi 15 temmuz mu?
Stk icin sartli kabul diye bisey yok .. stk bittikten sonra tekrardan üniversteye basvuruyorsunuz .. eger gittiginzi stk'nin üniverstesine girmek istiyorsaniz belge yollamaniza gerek yok ... international office gidip bir imza vermeniz yeterli (ben lyle yaptim)
BAR MITZVAH

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Çrş Ağu 02, 2017 9:40 am

Crni yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 12:24 am Evet ! Secip baslayabilirsin daha sonra fikrin degisirse hukuk veya baska ögretmenlige kesin giris yapabilirsin . Marburg international office stk okuyan ögrencilere ayricalik taniyor ;) ben tarih secerek basvurdum simd lehramta (ögretmenlik) bölümüne girdim .. buarada almanca bilmyiosan stkyi unut ...
Bir kaç sorum daha olacak :)Giriş sınavı nasıldı zor muydu? Kontejyan kaçtı, kaç kişi seçildi? Almancam B2 seviyesinde
Bir de belge yollamanıza gerek yok demişsiniz nasıl yani?
teşekkürler

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ağu 02, 2017 11:49 am

Yok zor degildi ... ilk 1 saat sözcük tamamlamaydi daha sonra 15 dakika tenefüsden sonra leseverstehene geciyorsun ... tabi aufnahmetest icin belge yollaman gerekli ama diyelim marbzrg stk'ya gidiyorsun , bitirdikten sonra marburg üniversitesinde okumak istiyorsun ozaman belge yollamana gerek yok cünki yolladin (aufnahmetest döneminde) ! Fsp karnenide yollamana gerek yok cünki onlara otomatikmen gidiyor giessen JLU icinde bu gecerli .bölüm konusunda g kursu icin en iyisini secebilirsin (hukuk, lehramt gibi) ! Cünki sana ayricalik taniyorlar sana ekte fspden sinav esnasinda cektigim sorulari gösteriyim

Kontrnjan konusunda 45 kisi secildi diye biliyorum .. ama t kursu veya m kursuna glre g'ye girmek daha kolay . Cünki onlara girmek isteyen daha cok
En son Crni tarafından Çrş Ağu 02, 2017 11:53 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Çrş Ağu 02, 2017 11:50 am

Crni yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 11:49 am Yok zor degildi ... ilk 1 saat sözcük tamamlamaydi daha sonra 15 dakika tenefüsden sonra leseverstehene geciyorsun ... tabi aufnahmetest icin belge yollaman gerekli ama diyelim marbzrg stk'ya gidiyorsun , bitirdikten sonra marburg üniversitesinde okumak istiyorsun ozaman belge yollamana gerek yok cünki yolladin (aufnahmetest döneminde) ! Fsp karnenide yollamana gerek yok cünki onlara otomatikmen gidiyor giessen JLU icinde bu gecerli .bölüm konusunda g kursu icin en iyisini secebilirsin (hukuk, lehramt gibi) ! Cünki sana ayricalik taniyorlar sana ekte fspden sinav esnasinda cektigim sorulari gösteriyim
IMG_4002.JPG
BAR MITZVAH

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ağu 07, 2017 1:27 pm

Crni yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 11:49 am Yok zor degildi ... ilk 1 saat sözcük tamamlamaydi daha sonra 15 dakika tenefüsden sonra leseverstehene geciyorsun ... tabi aufnahmetest icin belge yollaman gerekli ama diyelim marbzrg stk'ya gidiyorsun , bitirdikten sonra marburg üniversitesinde okumak istiyorsun ozaman belge yollamana gerek yok cünki yolladin (aufnahmetest döneminde) ! Fsp karnenide yollamana gerek yok cünki onlara otomatikmen gidiyor giessen JLU icinde bu gecerli .bölüm konusunda g kursu icin en iyisini secebilirsin (hukuk, lehramt gibi) ! Cünki sana ayricalik taniyorlar sana ekte fspden sinav esnasinda cektigim sorulari gösteriyim

Kontrnjan konusunda 45 kisi secildi diye biliyorum .. ama t kursu veya m kursuna glre g'ye girmek daha kolay . Cünki onlara girmek isteyen daha cok

Seviyeniz ne idi? Öyle mi çok iyiymiş. Bir tek buraya mı başvurdunuz? ve ne zaman başvurdunuz ne zaman kabul geldi. (çok soru sordum kusura bakmayın bulmuşken benim durumumda birini :D) Mesela kabul gelen her üniden STK nın giriş sınavına girmek gibi bir durum var mı hangilerini geçersek onlardan seçim yapmak gibi.

Şu kontejyan canımı sıkıyor çok az. Sorular da iyi çok zor gibi gözükmüyor.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Ağu 07, 2017 1:42 pm

Yok estagfrullah istedigin kadar sor ... ben dogma büyüme almanyadaydim yani e c1-c2 seviyeyim aslinda , fspyi aldiktan sonra c2 seviyesinde oluyormussun zaten . Ben frankfurt, darmstadt ve marburga basvurdum ücündende aufnahmetest icin kabul geldi ama ücünün sinav tarihi ayni gün ayni saat.. üc stk sinavina giren biriyle görüstüm bana "marburgun sinavi en kolayi demisti ve haliyle frankfurtun ve darmstadtin kontenjan sikintisi varmis" dedi... basvurudan 1-2 hafta sonra aufnahmetest icin davet geldi.. hayir kabul geldikten sonra istedigine girebilirsin istemedigine girmek gibi bir zorunlulugun yok... Wortschatz a cok calis sana aufnahmeteste calisacagin bir sey yolliycam aksama o bana cok yardimci oldu
BAR MITZVAH

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ağu 07, 2017 3:45 pm

Crni yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 1:42 pm Yok estagfrullah istedigin kadar sor ... ben dogma büyüme almanyadaydim yani e c1-c2 seviyeyim aslinda , fspyi aldiktan sonra c2 seviyesinde oluyormussun zaten . Ben frankfurt, darmstadt ve marburga basvurdum ücündende aufnahmetest icin kabul geldi ama ücünün sinav tarihi ayni gün ayni saat.. üc stk sinavina giren biriyle görüstüm bana "marburgun sinavi en kolayi demisti ve haliyle frankfurtun ve darmstadtin kontenjan sikintisi varmis" dedi... basvurudan 1-2 hafta sonra aufnahmetest icin davet geldi.. hayir kabul geldikten sonra istedigine girebilirsin istemedigine girmek gibi bir zorunlulugun yok... Wortschatz a cok calis sana aufnahmeteste calisacagin bir sey yolliycam aksama o bana cok yardimci oldu
Evet bende B2 alamazsam B1 ile garanti onlara başvuracağım birde Leipzig. Aynı anda yapmaları kötüymüş ya. Bende marburgu seçerim ama leipzig de istiyorum bir yandan bakalım.Ağırlıklı olarak kelime tamamlama mı var? Çok teşekkürler.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Ağu 07, 2017 4:44 pm

Leipzigi hic tavsiye etmem arkadasim oranin sinavina girdi ... basaramadi, ikincide basarip girmis ama kursda ilgilenen olmamis onunla .. yani demek istedigim onunla ilgilenen tutor yokmus ve kursu degismeye karar vermis . Tekrardan sinava girmis basarmis ve 3 ay ders gördükten sonra müdür önceki girdigi aufnahmetesti basaramadigini söyleyip tekrardan t kursuna göndermis (sacmaliga bak) 3 ay dersten geri kalip dersleri düzene oturtamamis ve 1 kere sinifta kalma hakkini doldurarak sonunda sinir disi edilmis... müdürle konusmaya bizzat ben bile gittim leipzige adam adiri derecede irkciydi ... stk mittelhessende ben hic sorun yasamadim hersey güzeldi . Ögretmenleri özellikle ... burdan sosyoloji ve tarih ögretmenime selamlar :D gercekten allah onlardan razi olsun 😂 :D
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Ağu 07, 2017 4:53 pm

Aile üyemden birinin kanser olmasi nedeniyle devamsizligim 3-4 ay olmustur . Normalde atilmam gerekilirdi ama basta müdür olmak üzere hepsi anlayis gösterdiler...
BAR MITZVAH

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ağu 07, 2017 5:35 pm

Crni yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 4:44 pm Leipzigi hic tavsiye etmem arkadasim oranin sinavina girdi ... basaramadi, ikincide basarip girmis ama kursda ilgilenen olmamis onunla .. yani demek istedigim onunla ilgilenen tutor yokmus ve kursu degismeye karar vermis . Tekrardan sinava girmis basarmis ve 3 ay ders gördükten sonra müdür önceki girdigi aufnahmetesti basaramadigini söyleyip tekrardan t kursuna göndermis (sacmaliga bak) 3 ay dersten geri kalip dersleri düzene oturtamamis ve 1 kere sinifta kalma hakkini doldurarak sonunda sinir disi edilmis... müdürle konusmaya bizzat ben bile gittim leipzige adam adiri derecede irkciydi ... stk mittelhessende ben hic sorun yasamadim hersey güzeldi . Ögretmenleri özellikle ... burdan sosyoloji ve tarih ögretmenime selamlar :D gercekten allah onlardan razi olsun 😂 :D
öyle mii :shock: sizde o yüzden başvurmadınız sanırım, mittelhessen de keşke S kursuda olsaydı Leipzig'i istememin nedeni oydu Englisch sprache und literatur okuyacağım çünkü

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ağu 07, 2017 5:36 pm

Crni yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 4:53 pm Aile üyemden birinin kanser olmasi nedeniyle devamsizligim 3-4 ay olmustur . Normalde atilmam gerekilirdi ama basta müdür olmak üzere hepsi anlayis gösterdiler...
Helal olsun adamlara

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Ağu 07, 2017 5:43 pm

zombiebat yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 5:35 pm öyle mii :shock: sizde o yüzden başvurmadınız sanırım, mittelhessen de keşke S kursuda olsaydı Leipzig'i istememin nedeni oydu Englisch sprache und literatur okuyacağım çünkü
hayir ondan degil babam istemedi orda okula gitmeyi, irkciligiyla meshur bir sehir... zorlanacagimi düsünmüs ki hakli :(
BAR MITZVAH