Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turkiye`den alinan diplomanin almanya`daki gecerliligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gabriel

Mesaj gönderen gabriel » Cum Kas 06, 2009 3:31 pm

merhaba,ben turkiyede bir universitenin tarih bolumu mezunuyum.diplomamin burada gecerliligini arastirirken munihe belgelerimi gonderdim ve cevap olarak gelen kagitta burdaki her universitedeki okuyabilirsiniz denildi.simdi ben burda direk master yapabiliyor muyum.?tarih disinda bir bolumde master yapabiliyor muyum.?yoksa turkiyede okudugum yillarin burdaki bazi derslerden muaf olmama yaradigindan baska bi faydasi olmayacak mi?
selamlar..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 06, 2009 6:31 pm

Selamlar siteye hosgeldin..
Diplomanin gecerliligi derken calisma anlaminda gecerliligi yok..Ancak egitimine devam etme anlaminda elbette gecerli..
Master yapabilirsin veya bir baska bolumde yeniden lisans egitimi yapabilirsin..

Tarih disinda baska bir bolumde de master yapabilirsin ama eger sececegin bu bolumde alan degisikligi olmnuyorsa yani sen sozelcisin ve gidipte teknik veya sayisal alanda birsey secersen zorluk cikartirlar.

Yeniden lisans okursan,yukarida dedigim gibi cok farkli bolumleri secmedigin surece ortak derslerini saydirma imkaninda var..

Kezzy

Mesaj gönderen Kezzy » Pzr Kas 08, 2009 5:56 pm

ben almanca ogretmenligi son sinifta okuyorum. koln universitesinde germanistik bolumnde master yapmak istiyorum.neler yapmaliyim?
KeZzY