Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite bitirenlerin almanyada unv okumasi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
loth

Mesaj gönderen loth » Prş Kas 05, 2009 3:41 am

Merhaba. ben kocaeli unv jeofizik bolumunu bitirdim. almanyaya gidip tu munchen unvtesinde computer science / informatica okumak niyetindeyim. bunun icin oss ye girmem yada herhangi bir sart varmi?ayrica polonya vatandasi oldugum icin almanyaya vize ile gitme yada orda yasama izni alma gibi herhangi bir sorunum yok. yapmam gereken nedir? tesekkurler

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Kas 05, 2009 1:59 pm

mastermi okumak istiyorsun yoksa tekrar lisans egitimi mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 05, 2009 3:27 pm

Selam siteye hosgeldin.
Master yada yeniden Lisans farketmez OSS istemezler ancak sen T.C vatandasi degilsin bu yuzden ne tur belge isterler bilemiyorum..

T.C vatandaslari icin Universite diplomasi yeterli oluyor ve not ortalamanda onemli bir etken..

loth

Mesaj gönderen loth » Cum Kas 06, 2009 4:13 am

Hem tc hem polonya vatandasiyim. amacim tekrar lisans okumak master yapmak degil.

loth

Mesaj gönderen loth » Cum Kas 06, 2009 4:57 am

polonyada askerlik yok bu yuzden askerlik yapmami gerektiren bir durum yok. askerligi isteyen turkiye tarafi.ama zaten almanyada olacagim icin o sorunda kalkio otomatik olarak. zaten okuma ile askerligin alakasi olamamali

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 06, 2009 6:45 pm

Simdi cifte vatadandaslarin basvurusu hakkinda hicbir bilgim yok ancak Polonya vatandasligini kullanarak basvurularini gerceklestirebilirsin en azindan vize problemini ortadan kaldirmis olursun..

Ancak Turkiye\'den mezun oldugun icin ayni prosedurleri izlemen gerekecek..
Tekrar lisans okumak istiyorsan OSS sarti yok,ancak OSYM belgelerini isterler oda zaten kayit olurken verdigin Universitende duruyordur.

mustafa_kaya

Mesaj gönderen mustafa_kaya » Sal Kas 10, 2009 1:51 pm

Merhabalar bende Bilgisayar Muhendisligi bolumunden yeni mezun olacagim ve Almanya da ucretsiz yuksek lisans yapmak istiyorum . Ingilizce biliyorum fakat Almanca bilmiyorum. Acaba hangi okullara basvurabilirim?? Yardimci olursaniz sevinirim?? Ayrica yuksek lisans esnasinda calisma imkanim varmi?
Mustafa Kaya
Department of Computer Engineering
Eastern Mediterranean University

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 10, 2009 3:06 pm

[quote]mustafa_kaya tarafindan yazilan metin:
Merhabalar bende Bilgisayar Muhendisligi bolumunden yeni mezun olacagim ve Almanya da ucretsiz yuksek lisans yapmak istiyorum . Ingilizce biliyorum fakat Almanca bilmiyorum. Acaba hangi okullara basvurabilirim?? Yardimci olursaniz sevinirim?? Ayrica yuksek lisans esnasinda calisma imkanim varmi?[/quote]

Arkadaslar simdi iki yere birden ayni soruyu sorunca daha hizli mi cevap verecegimizi zannediyorsunuz yada bir kere sorunca biz o soruyu gormuyor muyuz ? ? ?
Yani olmuyor ama boyle,lutfen efendim lutfen.. _D