Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni. bunyesinde dil kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fspeterden

Mesaj gönderen fspeterden » Çrş Kas 04, 2009 1:59 pm

Merhaba arkadaslar...Rusya da elektromekanik 1.sinifinda okuyorum..almanya daki yanilmiyosam T9U1 diye adlandirilan uni lerden birine yatay gecis yapmak istiyorum...
Ancak hic almancam yok...o yuzden hazirlik okumam gerekecek...bu 9 uni ye baktim..hemen hepsi sifir almanca ile dil kursuna bile kabul etmiyolar..hannover boyle sart belirtmemis...ama kabul edip etmediginden emin degilim..
benim amacim bu uni bunyesinde dil kursu gormek ...maliyeti daha uygun anladigim kadariyla..tavsiyeleriniz bekliyorum...hepinize kolay gelsin))

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 04, 2009 5:55 pm

Almanya\'da okumak istiyorsan Rusya icin ayri bir kolaylik yok.Turkiye\'de de universitede okuyanlarla ayni islemler var.
T9U1 nedir bilmiyorum ama TU9 olmasin ??

Hannover sifir Almanca ile kabul vermiyor.Basvurdugun taktirde de %100 red alirsin.Sanirim B2 karnesi istiyordu yada B1,sitemizde uni tanitimlarinda ayrintili bilgiyi bulabilirsin..

Universite\'nin dil kurslari her zaman daha avantajlidir; yurt,somestir bileti ve gider olanaklardan yararlanmak adina.

fspeterden

Mesaj gönderen fspeterden » Çrş Kas 04, 2009 6:56 pm

evet galiba TU9...saol))
dil kursuna gelince..zaten benimde amacim uni bunyesinde okuamk..mesela DORTMUND TEKNIK UNI DE mumkunmus boyle bir sey...
ama DORTMUND un biraz sakin,sikici bi yer oldugunu soyluyolar...ben biraz daha orta halli bir yer ariyorum))

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 04, 2009 10:30 pm

Dortmund\'un dil kursuna katilim serbest..Yani universitenin ogrencisi olman sart degil..
Bu yuzden eger orada dil kursu yaparsan,yurt ve ogrenci kartindan yararlanamiyorsun..

fspeterden

Mesaj gönderen fspeterden » Prş Kas 05, 2009 11:26 am

anladim ..peki baska alternatifler var mi bunun gibi maliyet acisindan uygun. ..:))
mesela biraz daha ana sehirleri dusnursek.?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 05, 2009 3:10 pm

Duisburg-Essen en uygun olani..
Kurs icinde iki alternatifin olur; birisi IKS diger bu siteninde sponsoru Rheinland Privatschule..
Her ikisinede gittigin taktirde Universite ogrencisi gibi statu aliyorsun..

Sehir olarak ise Essen\'i tercih et derim..

fspeterden

Mesaj gönderen fspeterden » Cmt Kas 07, 2009 7:51 pm

tavsiyeler icin saol...)))

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Kas 07, 2009 8:13 pm

siegen unisinin dil kursunu onerebilirim.en ucuz olani o.donemlik 440 euro ve semester ticket ucreti dahil.semester ticketin 190 euro oldugunu dusunursek cok cok ucuza geliyor kurs.ayrica asta yeni gelen ogrencilere 65 euro da hosgeldin ucreti veriyor.yani sana 4 aylik kurs 185 euro gibi bi ucrete geliyor.ama siegen cok cok kucuk bir sehir bunu belirteyim,dortmundu begenmeyen siegende hic yasayamaz.
en az 200 saatlik almanca gormus olman gerekiyor.

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Pzr Kas 08, 2009 1:52 am

Dusseldorf Universitesi ASTA fiyatlarina zam yapti!!! Kur basi 102 euro dan 150 euroya cikti... 1 kur = 12 Hafta = 150 Euro

fspeterden

Mesaj gönderen fspeterden » Pzr Kas 08, 2009 2:13 am

saolasin bilgi icin ..o 200 saatlik derslerinden Turkiye de ki goethe institu subelerinden alinmasi gerekiyo galiba(o kurslari da alamam acikcasi)...ya da ona benzer kurumlardan..
ben ise halk egitim merkezinden kursa alip ta gelicem ...o dersleri saymazlar buyuk ihtimalle uni lerde..
o yuzden resmi olarak sifir almanca ile gelicem((..

nagihan

Mesaj gönderen nagihan » Pzr Kas 08, 2009 8:08 pm

merhaba arkadaslar yine nagihan diceksiniz ama ben yine bisi sorucammm:) ben siegen\'e geldigim zaman ( yani umarim gelebilirm) dil kursuna gidip almanca ogrenmek istiorum. uni.de kurs imkanlari nasil? yazin almanca kursuna gitmistim 2 ay 160 saatlik ders aldigima dair sertifikam var. kursa basladigimda bi kur sistemi var mi?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzr Kas 08, 2009 8:25 pm

[quote]nagihan tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar yine nagihan diceksiniz ama ben yine bisi sorucammm:) ben siegen\'e geldigim zaman ( yani umarim gelebilirm) dil kursuna gidip almanca ogrenmek istiorum. uni.de kurs imkanlari nasil? yazin almanca kursuna gitmistim 2 ay 160 saatlik ders aldigima dair sertifikam var. kursa basladigimda bi kur sistemi var mi?[/quote]
nagihan benim gittigim gibi yogun bir dil kursuna gidemiyorsun yani uni bunyesinde olanlardan bahsediyorum.fakat onun disinda unide KOSI denilen ve ucretsiz dil kursu veren bi kurum var.yani bir nevi dil dersi gibi dusun.sinav oluyorsun ECTS olrak kendi uninde ders olarak bazi kolay derslere saydirabilirsin sanirim.ben oyle yapmistim.fakat bunlar cok yogun degil,en yogunu haftada 4 saatti.fakat sen daha fazla kursa gitmek istiyorsan 2 tane dil dersi secersin.
bunlarin disinda siegende birtane volkshochshule var.bunlar ucretli.ve evlenip buraya gelen kisiler olur genelde sinifta,genel olarak halktan kisiler.

nagihan

Mesaj gönderen nagihan » Pzt Kas 09, 2009 12:58 am

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
nagihan benim gittigim gibi yogun bir dil kursuna gidemiyorsun yani uni bunyesinde olanlardan bahsediyorum.fakat onun disinda unide KOSI denilen ve ucretsiz dil kursu veren bi kurum var.yani bir nevi dil dersi gibi dusun.sinav oluyorsun ECTS olrak kendi uninde ders olarak bazi kolay derslere saydirabilirsin sanirim.ben oyle yapmistim.fakat bunlar cok yogun degil,en yogunu haftada 4 saatti.fakat sen daha fazla kursa gitmek istiyorsan 2 tane dil dersi secersin.
bunlarin disinda siegende birtane volkshochshule var.bunlar ucretli.ve evlenip buraya gelen kisiler olur genelde sinifta,genel olarak halktan kisiler.[/quote]

anladim deryacim ama ordada pek werim alamam sanirim:( neyse su ulke secimleri kesinlesince orada kurs arastiririm. cunku orda oldugum surede gercekten ise yaricak bi kursa gidip almanca ogrenmek istiorum. tesekkurlerrr bu arada:)))