Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeniden Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
jaymz

Yeniden Master

Mesaj gönderen jaymz » Pzr Tem 02, 2017 8:03 pm

Merhaba,

Ben Düsseldorf'ta Heinrich Heine Universitesinde Informatik bölümünde mastera başlamıştım.DSH sınavını filan hep kazanmıştım ama masterın ilk yılında ben 2013 yılında Türkiye'ye döndüm.

Şimdi 2017 yılındayız ve ben Almanya'ya dönmek master eğitimime devam etmek istiyorum. Türkiye'ye Dönerken üniversiteden kaydımı sildirmedim hiçbir şey yapmadım. Oturumum da vardı ama süresi bitti tabi.

Şimdi tekrar Almanya'ya gitmek için aynı vize prosedürlerini uygulamalıyım değil mi ? Ayrıca üniversitede kaydım duruyor mudur yoksa tekrar kayıt hakkım var mıdır ve DSH sınavını tekrar vermem gerekiyor mu ?

Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Nasıl bir yol izlesin bu insan ? :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yeniden Master

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 02, 2017 10:26 pm

Evet tekrar vize islemleri yapman gerekiyor. Üniversitede kaydin silinmistir, tekrar basvuru yapman gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Pzr Tem 02, 2017 11:46 pm

Peki yeniden DSH sınavına girmem gerekiyor mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 03, 2017 1:14 am

Yok hayir.
www.deutschstudent.com

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Pzt Tem 17, 2017 3:38 am

jaymz yazdı: Pzr Tem 02, 2017 8:03 pm Merhaba,

Ben Düsseldorf'ta Heinrich Heine Universitesinde Informatik bölümünde mastera başlamıştım.DSH sınavını filan hep kazanmıştım ama masterın ilk yılında ben 2013 yılında Türkiye'ye döndüm.

Şimdi 2017 yılındayız ve ben Almanya'ya dönmek master eğitimime devam etmek istiyorum. Türkiye'ye Dönerken üniversiteden kaydımı sildirmedim hiçbir şey yapmadım. Oturumum da vardı ama süresi bitti tabi.

Şimdi tekrar Almanya'ya gitmek için aynı vize prosedürlerini uygulamalıyım değil mi ? Ayrıca üniversitede kaydım duruyor mudur yoksa tekrar kayıt hakkım var mıdır ve DSH sınavını tekrar vermem gerekiyor mu ?

Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Nasıl bir yol izlesin bu insan ? :)
Vize ile ilgili başlığı okurken 30 yaş üstü kişilere vize çok zor veriliyor tarzı bir yazı okudum. Ben 32 yaşındayım. DSH sınavını kazandım üniversiteden yeniden master eğitimime başlayabileceğimi söylediler büyük ihtimalle üniversiteden kabul alırım. Bunlara rağmen sadece yaş sorunu nedeniyle vize almam çok zor mudur ?

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Sal Tem 18, 2017 12:08 pm

Up up

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Çrş Tem 19, 2017 9:00 pm

Son soruya cevap lütfeeennnn

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Tem 19, 2017 9:43 pm

Buna net cevap verecek olan yoktur bence. Kimisi cok zor der kimisi neden olmasin. Sizin yaslarda vize alan var mi yok mu bunu sorgulamak lazim.

Size yakin yas olarak kendimden örnek vereyim. 28'ime 1 hafta kala görüşmeye girdim ve master icin kabul aldim.

Bence okuldan kabul alir ve neden dönüp, döndükten sonra neler yaptiginizi motivasyon yazinizda guzelce belirtirseniz şansınız var.

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Çrş Tem 19, 2017 10:54 pm

Denizz yazdı: Çrş Tem 19, 2017 9:43 pm Buna net cevap verecek olan yoktur bence. Kimisi cok zor der kimisi neden olmasin. Sizin yaslarda vize alan var mi yok mu bunu sorgulamak lazim.

Size yakin yas olarak kendimden örnek vereyim. 28'ime 1 hafta kala görüşmeye girdim ve master icin kabul aldim.

Bence okuldan kabul alir ve neden dönüp, döndükten sonra neler yaptiginizi motivasyon yazinizda guzelce belirtirseniz şansınız var.
Teşekkür ederim cevap için. Umarım hayırlısı olur. Çok pişmanım döndüğüm için 😕

denizoykuyildiz

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Prş Ağu 24, 2017 4:30 pm

Physiker yazdı: Pzt Tem 03, 2017 1:14 amYok hayir.
Merhaba, DSH için bir son kullanma tarihi var mı biliyor musunuz? Ben 2011 yılında almıştım lise bittiğinde şimdi master için başvuru yapacağım yenilemem gerekir di mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 26, 2017 8:28 pm

Üniversiteye göre degisiyor, bazi üniversiteler kabul eder bazilari etmez.
www.deutschstudent.com