Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İmkanlarım kısıtlı üniversite için en ucuz şehir neresidir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
enversipahi

İmkanlarım kısıtlı üniversite için en ucuz şehir neresidir?

Mesaj gönderen enversipahi » Prş Haz 29, 2017 3:13 pm

Ucuz ve aynı zamanda öğrenci için parttime iş bulabileceğim şehirler nerelerdir?

EKYlmaz

Re: İmkanlarım kısıtlı üniversite için en ucuz şehir neresidir?

Mesaj gönderen EKYlmaz » Cum Haz 30, 2017 7:10 pm

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... ry=Germany bu siteden şehir şehir kira ve yaşam maliyetlerine bakabilirsin

enversipahi

Mesaj gönderen enversipahi » Sal Eyl 19, 2017 7:51 pm

EKYlmaz yazdı: Cum Haz 30, 2017 7:10 pm https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... ry=Germany bu siteden şehir şehir kira ve yaşam maliyetlerine bakabilirsin
Yurtta kalmayı düşünüyorum ama herkese çıkmıyor sanırım

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Eyl 20, 2017 10:44 am

Bildiğim kadarıyla Dortmund diğer şehirlere göre ucuz.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

enversipahi

Mesaj gönderen enversipahi » Çrş Eyl 20, 2017 7:59 pm

RtnCbk yazdı: Çrş Eyl 20, 2017 10:44 am Bildiğim kadarıyla Dortmund diğer şehirlere göre ucuz.
Teşekkür ederim part time iş imkanları ve okuldaki Türk sayısı fazla mıdır? Ne kadar b2-c1 sınavını atlatsam da başka kültürden insanlarla bişey paylaşamam. Yalnız kalmak da istemiyorum.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Çrş Eyl 20, 2017 9:12 pm

Dostum sana önerim en kötü ihtimalleri göz önüne alarak kendi maddi durumunu ayarla. Yer bulamayabilirsin veya anca pahalı bulabilirin, hemen bloke hesabın açılmaz, yol parasına çok para ödeyebilirsin , geldiğin yerde iş bulamayabilirsin, gibi vb. soruları aklına getir ve bir hesap çıkar kendine çünkü sandığımız gibi olmuyor hiçbirşey.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Eyl 20, 2017 10:18 pm

ulashes e tamamen katılıyorum. geldikten aşağı yukarı en erken 2 ay içerisinde zaten çalışma iznin elinde olur.

enversipahi

Mesaj gönderen enversipahi » Prş Eyl 21, 2017 1:23 am

Denizz yazdı: Çrş Eyl 20, 2017 10:18 pm ulashes e tamamen katılıyorum. geldikten aşağı yukarı en erken 2 ay içerisinde zaten çalışma iznin elinde olur.
Tamam da şehir olarak ne önerirsin?

enversipahi

Mesaj gönderen enversipahi » Prş Eyl 21, 2017 1:24 am

ulashes yazdı: Çrş Eyl 20, 2017 9:12 pm Dostum sana önerim en kötü ihtimalleri göz önüne alarak kendi maddi durumunu ayarla. Yer bulamayabilirsin veya anca pahalı bulabilirin, hemen bloke hesabın açılmaz, yol parasına çok para ödeyebilirsin , geldiğin yerde iş bulamayabilirsin, gibi vb. soruları aklına getir ve bir hesap çıkar kendine çünkü sandığımız gibi olmuyor hiçbirşey.
Dikkate alacağım.Önerdiğin şehir var mı?

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Prş Eyl 21, 2017 10:27 am

enversipahi yazdı: Çrş Eyl 20, 2017 7:59 pm Teşekkür ederim part time iş imkanları ve okuldaki Türk sayısı fazla mıdır? Ne kadar b2-c1 sınavını atlatsam da başka kültürden insanlarla bişey paylaşamam. Yalnız kalmak da istemiyorum.
Merhabalar tekrardan, rica ederim.
Şehrin Türk nüfusu gerçekten fazla. Iş imkanı konusunu bilmiyorum fakat ucuz bir şehir. Kendim de Dortmund'ta yaşıyorum.
Yalnız size tavsiyem dil öğrenme zamanınız boyunca Türk arkadaş çevrenizi minimunda tutmaya çalışmanızdır.
Başarılar.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eyl 21, 2017 11:19 am

enversipahi yazdı: Prş Eyl 21, 2017 1:23 am Tamam da şehir olarak ne önerirsin?
Sana Siirt yada Yozgat'tan herhangi birisini öneririm.

dreas

Mesaj gönderen dreas » Prş Eyl 21, 2017 12:12 pm

Denizz yazdı: Prş Eyl 21, 2017 11:19 am Sana Siirt yada Yozgat'tan herhangi birisini öneririm.
Bence komik olsun diye yazdığınız direk saygısızlık arkadaşımız hayalleri için plan yapmaya çalışıyor bilenlerden öneri ve fikir bekliyor.

Arkadaşım soruna gelince araştırdığıma göre Dortmund daha uygun ama tabi kaldığın semte göre bile aylık masrafın çok değişebilir o yüzden en kötüsünü düşünerek bir maddi bütçe belirle. Sonra o bütçeye neresi daha mantıklıysa oraya karar ver ama sadece ucuz olsun diye seçtiğin yerler bazen dil gelişimine engel olabiliyor. En doğru şekilde fayda zarar şeklinde düşünerek planlamanı tavsiye ederim.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eyl 21, 2017 7:11 pm

dreas yazdı: Prş Eyl 21, 2017 12:12 pm Bence komik olsun diye yazdığınız direk saygısızlık arkadaşımız hayalleri için plan yapmaya çalışıyor bilenlerden öneri ve fikir bekliyor.

Arkadaşım soruna gelince araştırdığıma göre Dortmund daha uygun ama tabi kaldığın semte göre bile aylık masrafın çok değişebilir o yüzden en kötüsünü düşünerek bir maddi bütçe belirle. Sonra o bütçeye neresi daha mantıklıysa oraya karar ver ama sadece ucuz olsun diye seçtiğin yerler bazen dil gelişimine engel olabiliyor. En doğru şekilde fayda zarar şeklinde düşünerek planlamanı tavsiye ederim.
üslup önemli, üsluba göre cevap verdiğim için saygısızlık olduğunu sanmıyorum.

geldiğinde hayalleri yıkılmasın diye zaten öneri ve fikir veriyoruz bizde zaten. şu makaleyi okusun okumadıysa. orada yazıyor şehirlerin sıralaması.
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Cmt Eyl 23, 2017 12:28 pm

enversipahi yazdı: Sal Eyl 19, 2017 7:51 pm Yurtta kalmayı düşünüyorum ama herkese çıkmıyor sanırım
Bende hala Berlin'de yurt arıyorum TU Berline kayıtlı olmama rağmen gerçekten ev bulmak çok zor.