Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üni-Assist Bildirim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
EKYlmaz

Üni-Assist Bildirim

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzt Haz 19, 2017 8:08 pm

Merhaba arkadaşlar. Üni-assist'ten belgelerinin üniversiteye yollandığına dair mail alan oldu mu? Oldu ise belgelerinizi aldıklarında attıkları mailden kaç gün sonra maili aldınız? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

nepharyl_

Re: Üni-Assist Bildirim

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Haz 20, 2017 8:43 am

Eevt uni-assist mail atıyor vardığında belgeler.4 gün kadar sonra.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Haz 20, 2017 8:51 pm

Öncelikle cevabın için teşekkürler. O maili aldım (1 Haziran'da). Ama benim sorduğum şu anladığım kadarıyla uni-assist adayların başvurusunu inceledikten sonra adayın belgelerini başvurduğu üniversitelere yolluyor ve üniversitelere yolladıktan sonra bir mail atıyor. Yani "başvurunuzda bir sorun yok belgeleriniz ... üniversitesine gönderildi" gibi (Diye biliyorum) onu alan oldu mu? Ben 20 gün geçmesine rağmen hala bir mail almadım da. İnsan biraz korkuyor.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Haz 21, 2017 10:13 am

Eevt, onu da aldım ben. Şu şekilde örnek vereceğim size.

" Antrag wurde zur weiteren Bearbeitung an die Hochschule übermittelt (oder VPD wurde bereits verschickt) "

şeklinde bir bilgi oluyor başvurunuzun yanında.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Haz 21, 2017 10:15 am

Bir de bu mesajı almanız malesef 2-4 hafta arası sürüyor. Bremen'e yaptığım başvuruda eksik vardı, yeni belgeyi yollamama ve 1 ay olmasına rağmen halen "fehlerhaft" gözüküyor. 19 Mayıs'ta eksik belge ellerine geçmişti oysa. 4-6 hafta diye bilgi veriyorlar aradığınızda ancak Türkiye normalde 2-4 haftalık bölgede. Umarım hemen cevap alırsınız, çok stresli bir durum. Belgeler tam mı, sıkıntı oldu mu vs...

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Çrş Haz 21, 2017 3:03 pm

Bende de Durum fehlerhaft gözüküyor ama bir mail almadım. Normal mi bu

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Çrş Haz 21, 2017 11:58 pm

Bilmiyorum ki. 1 aydır halen fehlerhaft. Bu hafta da düzelmezse cuma arayacağım ben.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Çrş Haz 28, 2017 9:04 pm

Evet benim de bir sorunum yokmuş sonradan okuyacak arkadaşlar için söyleyeyim. Ben TU Berline de başvurmuştum ve TU Berlin herhangi bir başvuru ücreti talep etmiyor. Bu nedenle bir kaç hafta sonra işlemleri başlatıyorlar. Fakat benim başvurmam(Antragları doldurmam) ile başvuru ücretini ve dosyalarını göndermem arasında 4-6 hafta var. Bu nedenle üni-assist bütün başvurularıma fehlerhaft demiş. Aradığımda yetkili kadın belgelerimin bir daha gözden geçirileceğini ve bir sorun olmadığını söyledi. Yani kısacası online başvurudan sonra hemen üni-assiste belgelerinizi yollayın yoksa başvuru statünüz başarısız olarak gözükür. Fakat bu bir sorun olduğunu göstermiyor. Sadece belgelerinize tekrardan bakacaklar.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Çrş Haz 28, 2017 9:06 pm

nepharyl_ yazdı: Çrş Haz 21, 2017 11:58 pm Bilmiyorum ki. 1 aydır halen fehlerhaft. Bu hafta da düzelmezse cuma arayacağım ben.
Bu sanırım üni-assistin internet ayağının biraz yavaş işlemesinden kaynaklanıyor. Umarım bütün başvuruların olumlu sonuçlanır.