Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

8 Woche Vorpraktikum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
podolski1905

8 Woche Vorpraktikum

Mesaj gönderen podolski1905 » Çrş May 24, 2017 12:19 pm

Arkadaslar ben Braunschweigte Maschinenbauya basvurmak icin mesaj attim email ile, onlarda bana basvurmak icin 8 haftaluk Vorpraktikum oldugunu soylediler. Boyle biseyi ilk kez duydum bilgi verebilirmisiniz ?

podolski1905

Re: 8 Woche Vorpraktikum

Mesaj gönderen podolski1905 » Prş May 25, 2017 4:32 pm

fikri olan var mı ?

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş May 25, 2017 5:15 pm

Merhaba. Braunschweig'da nasil bir Staj Yönergesi var bilmiyorum ama buradaki linkten inceleyebilirsiniz. Ingilizce secenegi de mevcut;

https://www.tu-braunschweig.de/fmb/studium/praktikum

Bazi üniversiteler bu staji kayit icin sart kosuyor bazilari egitim süresince yapilabilecegini belirtiyor. Yukaridaki link'den detayli olarak okuyabilirsiniz. RWTH'da örnegin staj yaptiginiza dair bir belge (Praktikumsbescheinigung) kayit icin yeterli oluyor. Eger kayit olduktan sonra staj raporunuzu sundugunuz zaman kabul edilmezse, staji tekrarlamaniz gerekli. Kolay gelsin.
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Prş May 25, 2017 5:22 pm

RWTH Aachen yazdı: Prş May 25, 2017 5:15 pm Merhaba. Braunschweig'da nasil bir Staj Yönergesi var bilmiyorum ama buradaki linkten inceleyebilirsiniz. Ingilizce secenegi de mevcut;

https://www.tu-braunschweig.de/fmb/studium/praktikum

Bazi üniversiteler bu staji kayit icin sart kosuyor bazilari egitim süresince yapilabilecegini belirtiyor. Yukaridaki link'den detayli olarak okuyabilirsiniz. RWTH'da örnegin staj yaptiginiza dair bir belge (Praktikumsbescheinigung) kayit icin yeterli oluyor. Eger kayit olduktan sonra staj raporunuzu sundugunuz zaman kabul edilmezse, staji tekrarlamaniz gerekli. Kolay gelsin.
İlk olarak cevap için çok saol.İkinci olarak braunschweig kabulde galiba direk 8 haftalık staj belgesi istiyor onuda bachelor 1.sınıf egitiminden baslayacagım icin bulmam biraz zor.Ama fakülteye mesaj attım bilgilendirirler heralde

tubs

Mesaj gönderen tubs » Prş Haz 22, 2017 9:40 am

Merhaba Podolski Bey,

Praktikumu egitim sirasinda da yapabilirsiniz. Bachelor tezinizi kayit ettirmenize kadar zamaniniz var. Saygilarla.