Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universtat Potsdam ve Potsdam hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Frank Martin

Universtat Potsdam ve Potsdam hakkında

Mesaj gönderen Frank Martin » Prş Şub 09, 2017 9:44 pm

Merhaba şehir fotoğraflardan çok güzel görünüyor oxford havası var :D Yeşillik bol tam benim istediğim gibi. Bu şehir hakkında ve üniversitesi hakkında bilgisi olan varmı ? Üniversiteler bölümünde bu üniversiteyi bulamadım. Informatik okumak istiyorum iyi midir ? rankingde biraz geride ama sanırım sorun olmaz.

-Nc puanı kaçtır informatik için ? veya varmı ?
-Şehir ucuz mudur ?
-Yurt kolay şekilde çıkıyormu ? yoksa beklemekmi lazım bayağı ?
-Şehirde pub vs. varmı ?

Teşekkür Ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Universtat Potsdam ve Potsdam hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 10, 2017 10:52 am

Evet Türkiye de kazanacagin üniversiteden mutlaka iyidir. NC informatik de yabanci ögrenciler icin yok. Sehir olarak normal, cok pahali degil. Yurt konusunda bayagi beklemen lazim. Sehirde pub var iyi eglenceler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Şub 10, 2017 1:05 pm

Physiker yazdı: Sehirde pub var iyi eglenceler.
:lol: :D :mrgreen:
Be different,make a difference...

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Cum Şub 10, 2017 4:39 pm

Physiker yazdı:Evet Türkiye de kazanacagin üniversiteden mutlaka iyidir. NC informatik de yabanci ögrenciler icin yok. Sehir olarak normal, cok pahali degil. Yurt konusunda bayagi beklemen lazim. Sehirde pub var iyi eglenceler.

Hocam kendi bünyesinde dil kursu varmı ? sıfırdan kabul ederler mi ? Açıkçası almanya geneline göre sormuştum üniversitenin kalite olayını.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cum Şub 10, 2017 10:18 pm

Frank Martin yazdı:Merhaba şehir fotoğraflardan çok güzel görünüyor oxford havası var :D Yeşillik bol tam benim istediğim gibi. Bu şehir hakkında ve üniversitesi hakkında bilgisi olan varmı ? Üniversiteler bölümünde bu üniversiteyi bulamadım. Informatik okumak istiyorum iyi midir ? rankingde biraz geride ama sanırım sorun olmaz.

-Nc puanı kaçtır informatik için ? veya varmı ?
-Şehir ucuz mudur ?
-Yurt kolay şekilde çıkıyormu ? yoksa beklemekmi lazım bayağı ?
-Şehirde pub vs. varmı ?

Teşekkür Ederim.

Ben Potsdam’da Erasmus yapmıştım. Yurt bulmakta hiç zorlanmazsın. Hatta inanır mısın, kampüsün içinde, tam da Felsefe fakültesi binasının tam altında pub var. Her perşembe gecesi kop kop :D :D .

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cum Şub 10, 2017 10:53 pm

rozva yazdı:Ben Potsdam’da Erasmus yapmıştım. Yurt bulmakta hiç zorlanmazsın. Hatta inanır mısın, kampüsün içinde, tam da Felsefe fakültesi binasının tam altında pub var. Her perşembe gecesi kop kop :D :D .
Sen Erasmus olduğun için yurt bulmakta zorlanmamış olabilirsin yukarıda zor olduğu zaten belirtilmiş.
Aller Anfang ist schwer.

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Cum Şub 10, 2017 11:34 pm

rozva yazdı:Ben Potsdam’da Erasmus yapmıştım. Yurt bulmakta hiç zorlanmazsın. Hatta inanır mısın, kampüsün içinde, tam da Felsefe fakültesi binasının tam altında pub var. Her perşembe gecesi kop kop :D :D .
Hocam ben hani pub derken arkadaşlarla çıkıp birşeyler içip muhabbet edebilecğeimiz yer arkada rock müzik çalan tarzda biryerler kastetmiştim. O kop kop olayları için zaten berlin çok yakın :lol: Hain şehir çok küçük diyorlar vs. :D

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Şub 11, 2017 5:00 pm

Frank Martin yazdı:Hocam ben hani pub derken arkadaşlarla çıkıp birşeyler içip muhabbet edebilecğeimiz yer arkada rock müzik çalan tarzda biryerler kastetmiştim. O kop kop olayları için zaten berlin çok yakın :lol: Hain şehir çok küçük diyorlar vs. :D
Hee öyle diyorsanız Potsdam Brandenburger Tor’dan itibaren uzanan şehir merkezinde dost meclisiyle hoşça vakit geçirebileceğiniz pek çok güzel mekan var. Pub a la pub ve Waschbar en iyileri sayılabilir mesela. Bunun haricinde sırf Potsdam merkezde en az 5-6 tane de gece kulübü mevcut. Sizin de dediğiniz gibi Berlin’e yarım saat mesafede olmasından söz etmiyorum bile :) Okumak için çok ideal bir şehir. Üniversitesi rankinglerde pek boy göstermese de kalitelidir. Üniversite çalışanları ve hocaları çok ilgilidir. Hatta ben Dsh’yı verdikten sonra Potsdam‘a (veya başarabilirsem Berlin Humbolt’a) geçiş yapmayı düşünüyorum.

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Cmt Şub 11, 2017 6:11 pm

rozva yazdı:Hee öyle diyorsanız Potsdam Brandenburger Tor’dan itibaren uzanan şehir merkezinde dost meclisiyle hoşça vakit geçirebileceğiniz pek çok güzel mekan var. Pub a la pub ve Waschbar en iyileri sayılabilir mesela. Bunun haricinde sırf Potsdam merkezde en az 5-6 tane de gece kulübü mevcut. Sizin de dediğiniz gibi Berlin’e yarım saat mesafede olmasından söz etmiyorum bile :) Okumak için çok ideal bir şehir. Üniversitesi rankinglerde pek boy göstermese de kalitelidir. Üniversite çalışanları ve hocaları çok ilgilidir. Hatta ben Dsh’yı verdikten sonra Potsdam‘a (veya başarabilirsem Berlin Humbolt’a) geçiş yapmayı düşünüyorum.
Hocam kendi bünyesinde dil eğitimi varmı ? Sıfırdan şartlı kabul veriyorlar mı ?

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Şub 11, 2017 10:59 pm

Frank Martin yazdı:Hocam kendi bünyesinde dil eğitimi varmı ? Sıfırdan şartlı kabul veriyorlar mı ?
Hayır malesef. Kendi bünyelerinde DSH hazırlık kursu için C1 istiyorlar.

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Pzr Şub 12, 2017 12:12 pm

rozva yazdı:Hayır malesef. Kendi bünyelerinde DSH hazırlık kursu için C1 istiyorlar.
Hadi ya nasıl yapacağız o zaman off

rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzr Şub 12, 2017 4:13 pm

Frank Martin yazdı:Hadi ya nasıl yapacağız o zaman off
Almanca dil sertifikası olmadan (en az A2, mümkünse B1) şartlı kabul için üniversitelere ve sonrasında vizeye başvurmanı tavsiye etmem.

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Pzr Şub 12, 2017 5:49 pm

rozva yazdı:Almanca dil sertifikası olmadan (en az A2, mümkünse B1) şartlı kabul için üniversitelere ve sonrasında vizeye başvurmanı tavsiye etmem.
Hocam oralara dil kursu için gitsem ilk yani dil kursu vizesi alsam daha sonra ülkeme dönmeden onu öğrenci vizesine dündürebilir miyim ? Tabii gerekli belgeyi aldıktan sonra potsdam üniversitesinde başvurursam ?

Ne yapmam lazım söyler misiniz ? şartlı kabul almadan direk dil kursu için gitsem ardından 1 yıl sonra üniversitelere başvursam olur mu ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Şub 12, 2017 5:53 pm

dil kursu vizesini almanyada çeviremezsin tekrar dönüp öğrenci vizesine başvurman lazım. Tek yapman gereken şey a2 ya da b1 seviyesine gelip,bir okuldan şartlı kabul alıp,öğrenci vizesine başvurman. Dil kursu vizesi başvuruları genelde ret olarak dönüyor ve kimse tavsiye etmiyor. Şartlı kabul aldığın üniversitede dil göreceksin diye bir zorunluluk da yok. İstersen Postsdam'da özel bir kursta dil kursuna gidebilirsin.

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Pzr Şub 12, 2017 6:33 pm

burak0992 yazdı:dil kursu vizesini almanyada çeviremezsin tekrar dönüp öğrenci vizesine başvurman lazım. Tek yapman gereken şey a2 ya da b1 seviyesine gelip,bir okuldan şartlı kabul alıp,öğrenci vizesine başvurman. Dil kursu vizesi başvuruları genelde ret olarak dönüyor ve kimse tavsiye etmiyor. Şartlı kabul aldığın üniversitede dil göreceksin diye bir zorunluluk da yok. İstersen Postsdam'da özel bir kursta dil kursuna gidebilirsin.

Tamamdır hocam teşekkürler bu arada sıfırdan kabul veren üniversiteler varmı ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Şub 12, 2017 10:18 pm

Frank Martin yazdı:Tamamdır hocam teşekkürler bu arada sıfırdan kabul veren üniversiteler varmı ?
onları da bir zahmet araştırıp bul artık:)

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Pzr Şub 12, 2017 10:33 pm

burak0992 yazdı:onları da bir zahmet araştırıp bul artık:)
Hocam onlara gitsemde direk o üniversitenin şehrine gitmeden mesela heidelbergde ki dil kursuna gideiblriim değil mi ?
Yurt meselesi nasıl olacak o zaman ? benim bildiğim okulda okumak gerekiyor.

enes0

Mesaj gönderen enes0 » Pzr Şub 12, 2017 11:16 pm

Frank Martin yazdı:Hocam onlara gitsemde direk o üniversitenin şehrine gitmeden mesela heidelbergde ki dil kursuna gideiblriim değil mi ?
Kabul aldığınız üniversitenin şehri ile dil kursuna gittiğiniz şehir farklı olabilir. Bunda bir sorun yok(muş.) Böyle okumuştum bu forumda.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Şub 13, 2017 1:46 am

Frank Martin yazdı:Hocam onlara gitsemde direk o üniversitenin şehrine gitmeden mesela heidelbergde ki dil kursuna gideiblriim değil mi ?
Önceki mesajımda bunu yazmışım zaten:) Özel yurt,wg ya da tek odalı evler var oralarda kalabilirsin.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Şub 13, 2017 1:47 am

enes0 yazdı:Kabul aldığınız üniversitenin şehri ile dil kursuna gittiğiniz şehir farklı olabilir. Bunda bir sorun yok(muş.) Böyle okumuştum bu forumda.
Aynen olabilir ben bu olayın örneğiyim mesela. Yaklaşık olarak 500e yakın mesaj vardır bu konu hakkında. Dil kursunu başka şehirde okuyabilirsin.