Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Universitelerdeki Ortam

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Tem 20, 2015 6:42 am

Merhaba sayin DS uyeleri bu sene Almanya\'da egitime baslamaya aday bir ogrenci olarak kafami kurcalayanlar var. Almanya\'da ki universitelerdeki ortamlari nasil? Alman ogrencilerin yabanci ve turk ogrencilere bakis acisi nasil kisacasi genel olarak her seyi merak ediyorum. Sakin ha sakin yanlis anlasilmasin. "Partiler cok oluyor mu? ,Kari kiz cok dolaniyo mu ?, " anlaminda degil ogrenmek istedigim. Sadece turk ogrencilere genel olarak tutum nasil ogrenciler arasindaki ortam nasil bunu merak ediyorum.:)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 20, 2015 11:04 am

Genel bir tutum belirleyemeyiz ama cogunlukla yabanci ogrencilere karsi biraz mesafeliler. Partiler oluyor ama yine de.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Pzt Tem 20, 2015 12:17 pm

Bizim millet olsa hemen yabancilarin icine duser😃

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 20, 2015 2:26 pm

Universite ortami genelde "yuzeysel" olur.
Alman universitelerinde sIkI fIkI bir ogrenci arkadasligi ortami cok *** gorulen bir durum degil kanimca.

Derste sizinle konusan, zaruriyetten midir bilinmez iletisim icerisinde olan, ders saati bittikten hemen sonra "okay machs gut, tschuuus" diyip ve cekip gidebilir.

Yabanci ogrencilere karsi temkinli davrandiklari dogrudur. Yardimseverlerdir aslinda ama tam olarak emin degilim.Turkiye\'dede oldugu gibi ogrenciler arasinda bencillik buradada var.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari