Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu on kabul hakkinda?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mtopac68

Mesaj gönderen mtopac68 » Cum Tem 10, 2015 12:34 pm

Arkadaslar hochschule munchen\'de master yapmak istiyorum ve ogrendigim bilgilere gore universite on kabul vermiyormus. Bende hic almanca bilmeden veya A1 A2 seviyesinde almancayla on kabul veren universiteleri arastirmaya basladim cunku ogrendigim kadariyla baska bir universiteden on kabul alip hazirligi tamamladiktan sonra istedigim universiteye basvura biliyormusum.

1-Peki bir sorum olacak Ben oradaki bir universiteden on kabul alsam ve munihteki bir universitenin veya ozel dil kursuna yazila biliyor muyum? Illa on kabul aldigim universitenin dil kursuna mi gitmem gerekiyor ? veya kursun ayni eyalette olma zorunlulugu varmi ?

2- Ben universiteden aldigim on kabul ile ogrenci vizesine basvura biliyor muyum.

3- birde mesela Stuttgart Universitesinden on kabul aldim ama benim kayit olmak istedigim universite Hochschule bu problem olur mu ?

cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

patrick

Mesaj gönderen patrick » Cum Tem 10, 2015 7:24 pm

oncelikle kabulu universiteden aldiysaniz istediginiz dil kursuna gidebilirsiniz fakat universite kac saatlik bi kurs istiyor ona dikkat etmelisiniz. mesela bazilari 600, bazilari 400 saat istiyor. dil kursunu tamamladiktan sonra baska univesitelere de basvurabirsiniz eger onay alirsanizda orada devam edebilirsiniz. aldiginiz on kabullede vize basvurusunda bulunabiliyorsunuz diye biliyorum.

Nadim

Mesaj gönderen Nadim » Cum Tem 10, 2015 8:52 pm

selamun aleykum. ben duisburg essen universitesine on kabul almak istiyorum. on kabul almak icin zulassungsfrei studiengang mi olmasi lazim? benim viza augustda bitiyor kabul alip bazi zorluklari atlatmak istiyorum. fakulte fark etmez. oktoberden bu yana para harcadim bu ishe ama sonuc alamiyorum ve islerim iyi gitmedigi icin dil ogrenmesine konsantre olmak zor.:|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 11, 2015 7:20 pm

Hayir gerekmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mtopac68

Mesaj gönderen mtopac68 » Pzt Tem 13, 2015 8:43 am

Anladim cevap icin cok tesekkurler.