Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kayit geri cekme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Fanta4you

Kayit geri cekme

Mesaj gönderen Fanta4you » Cum Şub 20, 2015 4:33 pm

Merhabalar,

Arkadaslar dun HS Mainz\'den Testdaf 1 sonucum ile kabul aldim. Ancak ben Gottingen Universitesinde okumak istiyorum. Uni Gottingen\'den sartli kabulum var. BAna dedikleri \'DSH2 sonucunla gel, semesterfee yi ode, kaydini yapalim\' BEn de bu yuzden TH Nurnberg\'de bir DSH yazdim.

TH Nurnberg DSH lari 27.02.2015 de acikliyor. Am selben Tag lauft meine Fiktionsbescheinigung ab, maalesef.
Dolayisiyla benim burada kalabilmem icin HS Mainz\'e kayit olmam lazim (gibi gorunuyor)
Ben HS Mainz\'e kaydolup o sekilde oturum alsam, DSH2(alabilirsem sayet) den sonra oradan kaydimi sildirip Uni Gottingen\'e kaydimi yaptirabilir miyim?
Bir de, oturum alacagim yer Gottingen, adama demezler mi, sen MAinz\'de okuyacaksin, neden buradan oturum almaya calisiyorsun, git Mainz\'deki Auslanderbehorde\'ye diye?
Ve son olarak burada gelecek 3 ay icin arbeitsvertrag\'im var. Nisanda okul basliyor, ne diyeyim, ben her gun Mainz-Gottingen yaparim mi diyeyim ya da hic bahsini bile mi acmayayim (Bahsini acmadan da nasil olacak, hesabimda 2000 var, ama her ay 500-800 ailemden geliyor, bazen maasimla oyle hesabima para yatiriyorum ki ailem yardim ediyor ben isteyincew diyebileyim)

Fikirlerinize ihtiyacim var.
LG

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Kayit geri cekme

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 20, 2015 7:54 pm

Karisik anlatmissin son kismi.

Uni Gottingen\'e tekrar basvurup kabul alirsan , Mainz\'dan kaydini sildirebilirsin , 2 donemi gecirmezsen yabancilar dairesi sorun cikartmaz.

Oturum alabilmen icinde o sehirde oturman , ikametgah kaydini yaptirman lazim.
Suan nerede oturuyorsan oradan yapacaksin . Tasinirsan , tasindigin sehirde ikametgah yapip , oranin yabanciklar dairesine gideceksin.

Is sozlesmem uzatilacak diyebilirsin veya yabancilar dairesi bloke hesap isterse veya bankadaki hesabinda yeteri kadar para yok derse onlarin isteklerine gore hareket etmen lazim.
Bu yuzden 2000 az ya da cok diyemem.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari